Halkbank Vakıfbank ve Ziraat Bankası Sosyal Hayatı Destek Kredisi Limit Artırdı!

Halkvank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası Sosyal Hayatı Destek kredisinden limit artırıma gitti! Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği 2021 Sosyal Hayatı Destek kredisi ödemeleri başladı! Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 2021 yılında kredi limiti artırma kararı aldı.

Halkbank Vakıfbank ve Ziraat Bankası Sosyal Hayatı Destek Kredisi Limit Artırdı!

2020 yılında başlayan koyunu uyuz salgını nedeniyle ekonomide ülkemizde büyük sorunlar yaşamıştır. Bu sorunlara çözüm getirmek adına Hazine ve maliye bakanı Berat Albayrak tarafından birçok açıklama gelmiştir. Bu yapılan açıklamalarda vatandaşlara kamu bankaları üzerinden birçok kredi imkânı sunulacağı belirtilmiştir. Bu kredilerde faiz oranının düşük olacağı ve 6 ay ödemesiz olacağı ön plana konulmuştur.

Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamada Halkbank Ziraat Bankası ve Vakıfbank üzerinden araç sosyal hayata destek ve konut kredisi verileceği söylenmiştir. Bu kredilerin faiz oranlarının araçta 0,49 konutta ise 0,64 ol olacağını belirtilmiştir. Pandemi dalgasının ülkemize gelmesi ile beraber ekonomik sıkıntılar yaşadığımızda Hazine ve maliye bakanı Berat Albayrak Destek Kredi paketleri oluşturacağını ve faiz oranının düşük olacağının müjdesini vermiştir.

Bu krediler vatandaşlara Kamu bankaları üzerinden verilecektir. Bu bağlamda sunulan kampanyalardan bir tanesi olan konut kredisinde Denizli çekildikten sonraki ilk 1 sene ödeme yapılmamaktadır ve 0,64 faiz oranı uygulanmaktadır. Boran sıfır konut kredisi için geçerlidir. İkinci el konut kredisi almak isteyenler için 0,74 faiz oranı uygulanmaktadır. Araba almak isteyen vatandaşlar için sıfır arabalarda 0,49 faiz oranı uygulanmaktadır. İkinci el araba almak isteyen vatandaşlar için ise 0,84 oranında taşıt kredisi görülmektedir. Taşıt kredisinde ilk 6 ay geri ödeme bulunmamaktadır Kredi çektikten 6 ay sonra ödeme yapmanız gerekmemektedir.

Güncel Sosyal Hayata Destek Kredisi

Üzerinden bir süre geçmesi ile beraber kamu bankaları Bu süre zarfı içerisinde kredi kampanyalarını güncellemiş bulunmaktadır. Geçtiğimiz zaman 2020 ağustos ayı sonu itibariyle enflasyon oranlarında değişiklik söz konusu olmuştur. Ucuz kredi adı altında olan kredinin ve altına Yatırım yapılması ile beraber Merkez Bankası ucuz kredi adı altındaki bütün kredileri kapatmıştır.

Geçtiğimiz yok Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası birçok adım atmıştır bu adımların bir tanesi olarak Tamam bankaları piyasadaki araç fiyatlarının yükselmesi ile beraber kampanyasının tamamen sona erdi yemiştir. Bunun yanı sıra ikinci el konut kredisindeki faiz oranındaki artışı masaya yatırmış ve bu bağlamda artış söz konusu olmuştur. 2020 ağustos ayı itibari ile kredilerde değişikliğe gidilmiş sıfır veya ikinci el konut kredisi veren kamu bankaları destek paketlerinde vatandaşların sundukları 1 senelik erteleme kriterini tamamen ortadan kaldırmıştır.

Bunların yanı sıra iki kez Hayır oranında yükselmeye gidilmiştir. 2020 Eylül ayı itibariyle alınan sıfır konut kredisi faiz oranı 0,65 ten 0,99 seviyesine kadar yükselmiştir. Genel olarak bakarsak sosyal hayata destek kredisi adı altında olan destek paketinde uygulanan 0,58 faiz oranı gün geçtikçe ne yazık ki yukarı çekilmiştir.

Sosyal Hayatı Destek Paketi Güncellendi

Bankalar tarafından açıklanan son güncel haberler ile beraber kamu bankaları faiz oranlarını tekrardan güncellenmiştir. Bu bankalar Halkbank, VakıfBank ve Ziraat Bankasıdır. Bu bankalar sosyal hayata destek paketinde yaklaşık yüzde 1,09 Oranında kredi faiz oranlarını yükseltmiştir.

Bu oran sadece anlaşmalı firmaların Günümüzde satmış olduğu Yerli ürünler kapsamında faturalı alışverişler için geçerli sayılacaktır.

Genel olarak baktığımız takdirde anlaşmalı olmayan firmalar içinde Oran oldukça yükselmekle beraber yapılan alışverişler Her üç kamu Bankası tarafından 1.39 Oranında 1 faizli krediye dönüşmüştür.

Bankalar verdikleri Kredilerde artış oranına sürekli gitmektedir. Bu artış oranı bir yere bağlamak gerekir ise piyasanın tamamı ile yükselmesine bağlayabiliriz. İkinci el otomotivlerin sıfırına eşit değerde yükselmesi, konut oranlarının %40 Oranında bir artışa uğraması bu konuda belirleyici olmuştur. Önümüzdeki dönemlerde bu faiz oranları tekrar değişiklik gösterebilir. Piyasa düştüğü takdirde faiz oranları düşebilir fakat piyasa arttığı sürece faiz oranlarında olabildiğince üst kademelere doğru artabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet er
Muhammet er - 1 ay Önce

Bunun kullanım süresi doldu ve bu krediler herkese açıkken yine her zamanki gibi kendi işlerine gelenlere verdiler kredileri zorda olan hher bir vatandaşımızın arkasın da devletimiz ve hazinemiz var diyordu ki yine her zamanki olduğu gibi yalan oldu bunları Allah'a havale ediyorum yaptıklsrı her haksızlık 7 sülalesinden çıksın rabbim gün yüzü göstermesin kendi kurdukları saltanat başlarına yıkılsın inşAllah

Mustafa kaya
Mustafa kaya - 1 ay Önce

Benim 500 bin tl ye yakın borcum var icra avukatları telefonla aramaktan veya posta gondermekten bıkmadılar hic birinden korkmuyorum ama şu ziraatbankasın dan korkuyorum bir gün tıkacaklar içeri ama ne zaman bilmiyorum Allah a sıgınıyorum inşAllah bir gün bu borclarımdan kurtulacam Allah tum borcu olan zor durumda olanların yardımcısı olsun çok zor hayat o kadar acımasızki insanı intihara sürüklüyor

Gaderullah öztürk
Gaderullah öztürk - 1 ay Önce

Kredi kartı ve iki mağazaya borçlaŕım var toplam 10000 tl ye ihtiyacım var emekliyim

Elifkara
Elifkara - 1 ay Önce

Çok zor durumdayız eşim işsiz kirada oturuyoruz lirayı bile ödemiyoruz kredi borcumuz var bizim ise ekmek alacak para mız yok 2 kızım 1 öksüz BACIM 2 köpeğim 2 Tavşanım var iş arıyorum yok ben bir anneyim zor kanaat geciniyorum öksüz BACIM var devlet bacİMA maaş bile vermiyor çok zor durumdayım mecliste oturanlara hakkımı helal etmiyorum onları ALLAHA havale ediyorum cennet yüzü görmesinler ☝

Serdar
Serdar - 1 ay Önce

50bin tl borcum var da bugün e kadar babam bana destek olmamışken sorumuzun cevabını buramı verecek

Galip sözer
Galip sözer - 1 ay Önce

Ben eşnaf kredisi çektim tekrar çekebilirmiyim kredi

Galip sözer
Galip sözer - 1 ay Önce

Ben eşnaf kredisi çektim tekrar çekebilirmiyim kredi borç kapatma 70 bin tl

Ramazan eğe
Ramazan eğe - 1 ay Önce

İhtiyaç

SIRADAKİ HABER