Halkbank'tan emeklilere özel kredi! Halkbank emekli kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Halkbank koronavirüs salgını ile zor günler geçiren emeklileri mutlu etmek için bir kampanya başlattı. Emeklilere özel kredi ile birçok emekli rahat nefes alacak. İşte Halkbank'ın emekliler için hazırlamış olduğu kredi ve özellikleri haberimizde yer alıyor.

Halkbank'tan emeklilere özel kredi! Halkbank emekli kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını ile beraber emekliler kuşkusuz ki bu süreçte en çok etkilenenlerden oldu. Yılın sonlarına doğru gelinirken birtakım borçlarını kapatmak isteyen emekliler uygun kredi arayışına girdi. Fakat Merkez Bankası'nın faiz artırımı sonrası  bankaların güncel  faiz oranlarınında oldukça yükselmesi emeklileri korkuttu. Halkbank ise bu durumda emekli vatandaşlarının yanında olarak güzel haberi duyurdu. Sevindiren haber Halkbank'tan mutlu emekli kredisi ise gelerek emekli vatandaşın yüzünü güldürdü.

 Halkbank'tan emekliler için özel kredi başvuru şartları ve faiz oranları haberimizde...

Maaşını Halk  Bankası’ndan alan veya maaşını almayıp bankaya aktarmayı taahhüt eden emekli müşterileri Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi’nden faydalanabileceklerdir. 100 bin TL'ye kadar , 36 ay vadeli emekli kredisine dair detaylar aşağıdaki gibidir.

Kredi Tutarı

Kredi  miktarı 100 bin TL'ye kadar çıkmaktadır.

Kredi Ödeme Şekilleri

Kredi ödemeleri şu şekilde yapılabilir.

Aylık eşit taksitli,

Artan taksitli,

Azalan taksitli,

3 ayda bir eşit taksitli,

Serbest ödemeli olarak yapabilirsiniz.

Kredi Faiz Oranı

Kredi faiz oranı ise; aylık %1,71’den başlayan faiz oranıyla tahsis ücretli ya da  aylık %1,76’dan başlayan faiz oranı ile tahsis ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Örnek Ödeme Tablosu

Yıllık toplam maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanarak yazılmıştır.Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilerek eklenmiştir.

Aşağıdaki tablodaki kredi faiz oranlarından yararlanmak için şartlar ise şöyledir:

-En az kredi taksit tutarı kadar açık hesap açtırmak

- Kredi kartı başvurusu yapmak

- En az iki adet otomatik ödeme talimatı vermek

 -Hayat Sigortası yaptırmak

- İnternet/Mobil/Dialog üyeliklerinden en az bir tanesini yaptırmak 

İlgili ürünleri bulunmayan veya başvuru talep etmeyen müşteriler için ise faiz oranı değişecektir. Tahsis ücretli faiz oranı %1,81 olup tahsis ücretsiz faiz oranı ise %1,86 olarak uygulanacaktır.

Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi
Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı (%)* Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL) Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)
100.000 36 1,71 525 3.956,12 28,0974
1,76 0 3.994,20 28,5054

Başvurular nasıl yapılır?

Aralarında birer boşluk bırakarak “EMEKLI, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” ( Örnek SMS Metni: EMEKLI 12345678910 3000 60000) yazıp 3452’ye SMS gönderebilir veya size en yakın Halkbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER