Halkbank Sosyal Hayatı Destek Kredisi Sürüyor! Taksit ve Tutar Değişti!

Halkbank Sosyal Hayatı Destek Kredisi müjdeleri sürüyor! Halkbank'tan daha önce değişen taksit ve tutarlarında büyük bir sürpriz yaptı. Özellikle Sosyal Hayatı Destek kredisi alan veya almayanlar için peş peşe sürprizler yaşandı. İşte Halkbank'tan gelen son duyuru!

Halkbank Sosyal Hayatı Destek Kredisi Sürüyor! Taksit ve Tutar Değişti!

Dünyayı oldukça olumsuz şekilde etkileyen Korona Virüs Salgını yüzünden pek çok farklı önlem alınmıştır. Virüsün yayılmasının önüne geçebilmek adına;

 • Eğitim öğretime ara verilmiş,
 • Fabrikalar faaliyetlerini durdurmuş,
 • İşyerleri kapanmış,
 • Genel sokağa çıkma yasakları uygulanmıştır.

Bu çerçevede vaka oranları düşürülmüştür. Ancak durumdan ekonomik açıdan oldukça olumsuz etkilenilmiştir. Nakit bulamayan vatandaşların büyük bir bölümü banka kredilerini araştırma yoluna gitmiştir. Krediler ise her bankada uygun faiz oranlarında değildir. Halkbank hem ekonomiyi canlandırmak hem de vatandaşlara destek olabilmek adına yeni bir kredi paketi hazırlamıştır.

Halkbank Sosyal Hayatı Destek Kredisi Detaylar

Halkbank Sosyal Hayatı Destek Kredisi temini ile birlikte;

 • İç pazarın yeniden canlanması,
 • Vatandaşların borçlarını ödeyebilmeleri,
 • Yeni ekonomik faaliyetlerin başlaması gibi konular hedeflenmektedir.

Bu çerçevede kredi büyük kolaylıklar kapsamında sunulmaktadır. Ancak kredi temin etmek isteyen vatandaşların kredi şartlarına uymaları gerekmektedir. Diğer türlü esneklik sağlanmış olmasına karşın kredi temini pek mümkün olmayacaktır. Bilindiği üzere ülkemizde normalleşme süreci içerisinde belli yasaklar ortadan kalkmaktadır. Bu süreç içerisinde kredi desteği geldiği için bireyler maddi açıdan daha rahat şekilde hareket edebileceklerdir.

Halkbank Sosyal Hayatı Destek Kredisine Kimler Başvurabilir?

Kredi başvurularının tamamlanması demek kredi temini demek değildir. Bu neden yüzünden vatandaşlardan sonuçlar gelene kadar beklemeleri rica edilmektedir. Halkbank Sosyal Hayatı Destek Kredi şartlarını sağlayan herkesin krediye başvurması mümkündür. Peki nedir bu şartlar? Aslında şartlar;

 • 18 yaşından büyük olmak,
 • T.C. vatandaşı olmak,
 • Düzenli bir gelir sahibi olmak gibi klasik kredi şartlarından oluşmaktadır.

Şartların bu çerçevede genişletilmemiş olması oldukça önemlidir. Çünkü krediden mümkün olduğu kadar fazla vatandaşın istifade etmesi amaçlanmıştır. Böylelikle en önemli sonuç olan ekonomik faaliyetlerin canlandırılması sağlanmaya çalışılmaktadır. Vatandaşlar Halkbank kredi başvuru şartlarını sağlamaları halinde istedikleri zaman başvurularını iletebilmektedir. Ancak kredinin ne kadar süre yayında olacağı bilinmediğinden acele edilmesi iyi olacaktır.

Halkbank Sosyal Hayatı Destek Kredisine Başvuru Nasıl Yapılır?

Normal şartlar altında Halkbank kredi başvurularını;

 • Mobil bankacılıktan,
 • İnternet bankacılığından,
 • Şubelerden,
 • Telefon bankacılığından alabilmektedir.

Kredisini hızlı bir şekilde temin etmek isteyen vatandaşların başvuru için şubeleri tercih etmeleri önerilmektedir. Şubeler üzerinden yapılan başvurularda yeni mesai saatlerine dikkat edilmesi yeterli olacaktır. Tabi gerekli kimlik belgeleri de muhakkak yanda götürülmelidir. Sosyal hayatı destek kredilerine başvuru iletiminden sonra sıra değerlendirmeye gelmektedir. Profesyonel ekip tarafından yapılan değerlendirmeler olumlu ve olumsuz sonuçların kesinleşmesini sağlamaktadır.

Kredi başvurularında tercih edilen yöntemlerden bir diğeri de internet bankacılığıdır. Bu tür yöntemler genellikle daha önceki dönemlerde de kredi temin etmiş kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kredi başvurularının iletilmesinden sonra sonuç takipleri de online sistemler üzerinden güvenilir bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Halkbank Sosyal Hayatı Destek Kredisinde Miktar Değişebilir Mi?

Halkbank Sosyal Hayatı Destek Kredisi başvurusundan sonra olumlu yanıt alanlar şubelere giderek kredilerini temin edebilmektedir. Bu esnada evrak işlemleri için fatura gibi belgelere ihtiyaç duyulabilmektedir. Zaten bilgilendirmelerde bu gibi detaylar kredi talep edenlere açıklanmaktadır. Vatandaşlar çektikleri kredilerde 1,44 gibi cüzi faiz oranları ile karşı karşıya kalmaktadır.

Sosyal hayatı destek adına oluşturulan kredide merek edilen konular arasında miktar da bulunmaktadır. Kredinin 30.000 TL olarak açıklanması herkesin bu miktarda nakit çekmesinin zorunlu olacağı zannı oluşturmuştur. Ancak bireyler 30.000 TL değil de ihtiyaçları olan tutarları da kredi olarak talep edebilmektedir. Banka burada müşterilerinin maksimum sınırı bilmeleri adına rakamsal açıklamalarda bulunmuştur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER