Gençlere Kredi Müjdesi! Faizsiz 15 bin Türk Lirası Destek!

Salgın dönemiyle birlikte devlet tarafından sağlanan destekler de arttı. Bu zor günlerde hibe destekleri ile devletimiz destek sağlamaya devam ediyor. Özellikle ge genç girişimcilere devlet tarafından faizsiz kredi desteği sağlanıyor. İlk defa iş yerini açacak genç girişimcilere 15 bin Türk lirası faizsiz kredi desteği geliyor!

Gençlere Kredi Müjdesi! Faizsiz 15 bin Türk Lirası Destek!

Gençlere Kredi Müjdesi! Faizsiz 15 bin Türk Lirası Destek!

Salgın dönemi ile birlikte devlet tarafından vatandaşlarımıza verilen destek ödemeleri bir hayli önem kazandı. Salgın boyunca daha önce hiç olmadığı kadar vatandaş devlet desteğine ihtiyaç duydu. Hayli böyle olunca devlet tarafından verilen destekleri de vatandaşlarımız eskisinden daha çok araştırıyor.

Bu zor günlerde devletimiz de vatandaşlarımıza maddi ve manevi olarak destek vermeye devam ediyor. Salgın sürecinde de özellikle çalışan ve esnaf kesime kredi destekleri sağlanmıştı. Yeni destek paketleri ise konuşulmaya devam ediyor.

Fakat birçok vatandaşımız kendi işini kurmak isteyen gençlerimize yönelik yardımlardan bihaber. 2020 yılı ile birlikte kendi işini kurmak isteyen gençlerimiz için devlet hibe desteği veriyor. KOSGEB tarafından bu destek gençlerimiz kendi işlerini kuruyor! Başvuru şartları ve tüm detaylar ise haberimizde!

Salgın döneminde iş arayan fakat bulamayan gençlerimiz için KOSGES Hibe desteği fırsatı geldi. Artık gençlerimiz SGK ve BAĞ-KUR desteği ile birlikte vergi muafiyetinden bile yararlanabilecek!

Kendi işyerini açmak isteyen vatandaşlarımız için hibe desteği! İşte faiz kredi başvurusu ve koşulları….

GENÇLERE HİBE DESTEĞİ FIRSATI

Kendi işini kurmak isteyen gençlerimiz için teşvik fırsatı! Devlet tarafından kendi iş yerini açmak isteyenler binlerce Türk lirası destek veriliyor!

15 BİN FAİZSİZ NAKİT DESTEĞİ GELDİ

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından gençlerimize 15 bin Türk lirasına kadar faizsiz nakit desteği geliyor.

Eğer vatandaşlarımız uzman oldukları, meslekler doğrultusunda iş kurmak isterlerse 15 bine kadar faizsiz kredi desteği alabilirler. Faizsiz kredi desteği ne demek? Yani vatandaşlarımız geri ödeme yaparken sadece ana paralarını geri ödeyecekler.

Geri ödeme dönemi ise 12 ay ödemesiz dönem içermekte. Vade sayısı ise vatandaşlarımızın isteğine göre 60 aya kadar da çıkabiliyor.

28.000 TL VERGİ PRİM DESTEĞİ

Yukarıda anlattığımız destek ödemesi dışında ise vatandaşlarımız ayrıca 28 bin Türk lirası değerinde bir vergi desteği de alabilirler.

29 yaşını doldurmamış olan ve ilk defa işyeri açacak olan gençler için devlet destek sağlıyor! Gençlerimiz hem sigorta ve primin yanında gelir vergisi desteğinden de faydalanabilirler. İki destekle birlikte vatandaşlarımıza verilen nakit yardım 28 bin Türk lirasının üstünde.

Prim desteğinde ise vatandaşlarımız 12 ay boyunca yani 1 yıl, prim ödemesinden muaf tutuluyor. Ödemeler vatandaşlarımızın yerine devlet tarafından yapılıyor. Prim ödemelerini rakama vurursa geçtiğimiz yıl için prim ödemesi 12 bin tutarındaydı. İkinci desteğimizde ise vatandaşlarımızdan gelir vergisi ödenmesi istenmiyor. Vatandaşlarımız 75 bin Türk lirasına kadar olan gelirlerinde gelir vergi ödemesi yapmayacak. Bu destek ortalama olarak 16 bin iki destek ise toplamda vatandaşlarımıza 28 bin Türk lirasından fazla getiri veriyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Gençlerimizin öncellikle kendi iş yerlerini açmaları gerekiyor. Gençlerimizi desteklemek adına alınacak sermaye desteğini ise kamu bankalarının genç grişimcilere özel fırsatlarından yaralanıp kredi çekerek sağlanabilir ya da KOSGEB desteklerinden faydalanarak yapabilirler. İşyerini açacak olan gencimize ise hibe desteği sağlanıyor. 3 yıl boyunca vergi desteği ve 1 sene boyunca prim desteği veriliyor.

BAŞVURU KOŞULLARI

Fakat vatandaşlarımızın bu desteklerden faydalanabilmeli için bazı koşulları sağlıyor olmaları gerekmektedir. İşte o koşullar ise şu şekilde;

  • Stajyer primin desteğinden yararlanacak olan girişimcinin ilk kez sigortalı sayılıyor olması
  • İşin belirtilen yasal sürede bitmiş olması
  • 18 yaşını doldurmuş fakat 29 yaşını geçmemiş olmak
  • Söz konusu şirketin üçüncü dereceye kadar bir akraban alınmamış olması
  • İşletmeye daha sonradan ortak olarak gelinmemesi
  • KOSGEB kurslarına katılım sağlamış ve Girişimcilik Sertifikasını almış olmak.
  • Vergi Dairelerinden alınabilecek olan “Genç Girişimcilere Kazanç İstisnası Belgesi” sahip olmak

Bu desteklerden yararlanmak için öncelikle gençlerimizin KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olmaları ön koşul. Daha sonra ise KOSGEB kurslarından alınacak Girişimcilik Sertifikası ile birlikte gençlerimizin iş düşüncelerini bir proje ile uygulamaya koymaları gerekir.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER