Esnafa Müjde! Esnafa kira yardımında süre uzatıldı!

Devlet tarafından Koronavirüs sürecinde gelir kaybı yaşayan esnafa verilecek olan kira yardımında başvuru tarihleri uzatıldı! Başvuru son günü ve detaylar haberimizde!

Esnafa Müjde! Esnafa kira yardımında süre uzatıldı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekçan'dan esnafa müjdeli haber geldi! Koronavirüs sürecinde gelir kaybı yaşayan esnafa verilecek olan kira yardımında süre uzatıldı? Peki kira yardımları son başvuru tarihi hangi gün? İşte detaylar..

Kira yardımında başvuru süresi uzatıldı!

Bakan Pekçan sosyal medya platformu twitter üzerinden başvuruda bulunamayan esnaf ve sanatkarlar için kira yardımınının başvuru tarihlerinin uzatıldığını şu sözlerle duyurdu!

Bakan Ruhsar Pekçan : "Bakanlığımızca esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik 30 Aralık 2020’de başvuruları alınmaya başlanan gelir kaybı ve kira desteklerinde son başvuru tarihini gelen talepler üzerine, 11 Ocak 2021 Pazartesi saat 23.59’a kadar uzattık. Hayırlı olsun"  ifadelerini kullandı.

Başvurular ise e-devlet üzerinden yapılıyor. Büyükşehirlerde aylık 750 lira  ve diğer illerde ise aylık 500 lira olmak üzere esnaflara 3 ay kira desteği verilecek. 2021 yılının Ocak, Şubat ve Mart ayları olmak üzere üç ay için kira desteği yapılacak.

Kira yardımlarına kimler başvurabiliyor?

Taksi, dolmuş ve servis işletmecisi, pazarcı, terzi, oto tamircisi, lokantacı, pastaneci, kadın ve erkek kuaförü, pansiyon, yurt, kreş, düğün salonu işletmecisi gibi  esnaflar başvurabiliyor.

Başvurular nereden yapılacak?

Başvurular e-devlet üzerinden yapılacak. Başvuru ve başvuru değerlendirme sonuçlarını görüntüleme "  www.turkiye.gov.tr adresinden " gerçekleştirilecek.

Başvuru son tarihi ne zaman?

Kira yardımında süre uzatıldı. Başvuru son tarihi 11 Ocak 2021 Pazartesi saat 23:59'a kadar gerçekleşebilecek.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan; kira desteği  büyükşehirlerde aylık 750, diğer şehirlerde  500 lira olarak belirlendiğini ve  desteğin 2021 yılının ilk 3 ayı için verileceğini duyurdu.

Esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirleri için verilecek olan gelir kaybı ve kira desteklerinde  başvurmayanlar için süre uzatıldı. Bavuruda bulunamayan esnaf ve sanatkarlara duyurulur!
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER