Cumhurbaşkanlığı hazırlık yapıyor! A101, BİM Ve Şok Marketler Kapanacak gibi duruyor!

Salgın dönemine girilmesinin ardından oldukça zorlu bir süreç üzerinden geçilmektedir. Öyle ki hal etkisi hem ülkemiz de hem dünyada sürmesi ile beraber alınana önlemler bir miktar daha da sıkılaştı. İnsan sağlığını ve virüs yayılım hızını korumak adına yapılan bu tedbirler kapsamında normal hayat belli bir müddet kısıtlama gelmiştir.

Cumhurbaşkanlığı hazırlık yapıyor! A101, BİM Ve Şok Marketler Kapanacak gibi duruyor!

Bununla beraber oldukça zorlu bir süreç geçmesinin ardından yapılan kısıtlamalar kapsamında marketler ve daha birçok iş yerinin de çalışma düzeyi etkilenmiştir. Yer verilen kısıtlamalar kapsamında akşam saat 21.00 ile 05.00 arası sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. Yapılan yasak kapsamında ise marketlerinde çalışma saati değişikliğinin yanında birden fazla hususu üzerinde de durulmuştur.

Marketlerin Yeni Çalışma Saatleri

Pandemi dönemine girilmesinin ardından oldukça sıkı mücadeleler edilmesi ile beraber gereken tedbirlerde alınamaya devam etmektedir. Öyle ki yapılan çalışmalar kapsamında hizmet sektör de dâhil olmak üzere birden fazla iş alanlarının da çalışma saatleri düzenlenmiştir.

Yapılan tedbirler kapsamında marketlerin açılış ve kapanış saatlerinde de değişikliğe gidilmiştir. Öyle ki bu noktada sabah 10.00 akşam ise 20.00 arası hizmet vermekte olan marketler hafta sonu da belirli saatler arasında çalışmalarını sürdürmektedir. Hafta sonu çalışma saatleri ise sabah 10.00 öğleden sonra 17.00 şeklinde kamuoyuna duyurulmuştur.

Marketler içerisinde alınan önlemler sadece bununla sınırlı kalmadan alışveriş yaparken de birden fazla noktaya değinilmiştir. Öyle ki virüsün yayılma hızının en fazla bulunduğu ortamlardan bir omasın karşın marketlerin ve vatandaşların da bu konu hakkında gereken tedbirler alması daha da uygun olmaktadır.

Yapılan düzenlemeler kapsamında ise market içi temizliğinde bu hususta önemli olunmasına karşın girişlerde de HES kodu bilgisinin olması gerekmektedir. Bu kod sayesinde çevrenizde hanenizde ya da siz karantina altında olup olmadığı tespit edilmektedir. Yer verilen çalışma kapsamında ise insanların sağlığını korumak adına daha çok yapılan çalışmalardan biri olmaktadır.

Kabine Toplantısında Marketler Hakkında Karar Verilecek Mi?

Virüs yayılımından sonra hayat hemen hemen durağan noktasına gelmiş insan salığını koruma adına gereken tedbirler alınmıştır. Alınan bu tedbirler kapsamında ise bazı değişmelerde meydana gelmiştir. Yapılan bu değişmeler kapsamında nasıl bir süreç izleneceği oldukça merak edilirken gereken toplantılar ise hala devam etmektedir.

Kabine toplantısı da bu noktada büyük husus içermektedir. Öyle ki devlet yetkilileri ile görüşmeler sağlanarak halkın daha refah bir ortamda olması adına gereken çalışmalar için belirli kararlar alınmaktadır. Bu kararlar kapsamında ise yapılan çalışmalar üzerinden daha detaylı bir şekilde geçilerek kamuoyuna duyurulmuştur.

Yasakların başlamasından itibaren kabine toplantıları büyük bir titizlik ile yapılmaktadır. Öyle ki bu çalışmalar kapsamında nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hakkında detaylar sürdürülürken bugün toplantı yeniden olacaktır.

Yapılan toplantı kapsamında iş yerleri ve marketlerin çalışma saatleri üzerinde durulacağı da ön görülen durumlardan biri olmaktadır. Aynı zamanda yasaklar kapsamında nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hakkında da görüşmeler yapılacağı tahminler arasında yer alır.

Akşam kamuoyuna duyurulması beklenen konular üzerinden birden fazla olumlu dönüş olacağına dair izlenimler bulunmaktadır. Yasakların en azından belirli tedbirler kapsamında hafif olacağı iş yerleri ya da eğlence mekânlarında gerekli düzenlemelerin yapılacağı edinilince tahminler arasında yer almaktır. Bu konuda oldukça hassas davranan yetkililer insan sağlığını tehlike atmamak adına gereken çalışmaları hala devamını sürdürmektedir. Edinilen grafikler raporlar ve daha birçok konu içerisinde pandemi döneminde nasıl bir yol izleneceğine dair son sözü yetkililer söyleyeceklerdir.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2021, 12:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandas
Vatandas - 4 hafta Önce

A101 ,Blm, Şok marketler kapatılınca vatandaş nereden alışveriş yapacak? Saraydan mı? Bir bakkallar kazık atamamıştı artık onlarda başlar kazıklamaya.

Cengiz baba
Cengiz baba @Vatandas - 2 hafta Önce

Ben esnafım aklın varfiyatlara bak pqhalı satıyorsa alma bizdemde alir siz dolan dırirsis sonrada kazık atıyorlar diyirsis duruse lafımyok

Neriman çinar
Neriman çinar @Vatandas - 2 hafta Önce

Büyük marketler yokken de şimdide bakkallar var. O marketler ekmek parası olmayan vatandaşa ekmek veriyor mu? Bakkallar kazıklıyor diyen vatandaş. Bende bakkalım etrafımda o kadar çok insan varki çocuğuna süt alamıyor. Ama ben veremem demiyorum. Hadi bide o marketlerden veresiye isteyin veriyorlar mı bakalım

Bizde vatandaşız
Bizde vatandaşız @Vatandas - 3 hafta Önce

O saydadığınız 3 market zinciri olmadığında bakkallar vardı. Saray da yoktu. Bakkallar kaç defa poşet parası alıp kazıkladı acaba sizi yada etikette yazandan fazla fiyat ile mal sattı ya da sadece 5 ürün de indirim yapıp ki onlar da kime ürettirdikleri bellisiz mallar diğer ürünleri piyasanın üstünde satarak kazıkladı

GÖKHAN ŞAHİN
GÖKHAN ŞAHİN @Vatandas - 4 hafta Önce

Sanane lan

Enes Subaşı
Enes Subaşı @Vatandas - 4 hafta Önce

A101-Bim-Şok eskisi kadar ucuz değil.Yerel marketlerle fiyatları aynı.Bir kaç ürünün fiyatını aşağı çekip insanları manipüle etmeyi çok iyi biliyorlar.Üstelik ürünlerininde kalitesiz olması cabası.Yerel marketler hem fiyatları iyi hemde ürünleri daha kaliteli bilindik markalar.

Bulut bey
Bulut bey - 4 hafta Önce

kapansin cok iyi kasar peynire 40 tl fiyatta nedemk bu insafsızlık güya her şey ucuz

murat murat
murat murat @Bulut bey - 2 hafta Önce

git ayni markayi yerel marketten 50.tl ye al

Ahmet ç
Ahmet ç - 4 hafta Önce

Ben Cov id başlayalı beri yırtınıyorum indirim günleri yapıyorlar 3 tane mala 100 kişi sabah 7 de sıraya geçiyor açılır açılmaz bir birini yiyor millet sadece bunu kameraları incelensin günün her saatinde 20 yaş altı ve 65 yaş üstü var Cov id o yayan bunlar böyle marketler kapatılsın doğru karar

İsimsiz
İsimsiz @Ahmet ç - 2 hafta Önce

Allah bizim belamızı versin. Bütün covidi biz yaydık ztn a*k. Bizi niye suçluyorsunuz cumhurbaşkanına söylesenize tedbirleri sıkılaştırsın. Böyle tedbir olursa tabi kimse uymaz lan. Hemen 65 yaş üstü ve 20 yaş altına laf atmayın. Sanki suç 20 yaş altında gibi

İSMAİL B
İSMAİL B @Ahmet ç - 4 hafta Önce

Sen kaç yaşındasın 20 yaş ve 65 yaşlar covid yayıyor diyorsun dürzü esas sen covidsin

Şeyma dal
Şeyma dal - 4 hafta Önce

Vakıftan muhtaç yardımı nasıl alabilirim lütfen yardım edin eşim çalışmıyor iki çocuğum var mağdurum ev kira

Nevzat
Nevzat @Şeyma dal - 4 hafta Önce

Bulunduğunuz ilçede sosyal yardımlaşma vakfına gidin dilekçe yazıp gerekli mağduriyetini zi bildirin gelirinizin olmadığını vakıf gerekli yardımları yapacaktir

Vatandaş
Vatandaş @Şeyma dal - 4 hafta Önce

Bağlı oldunuz Vakıfa gidip durumunuzu izah ederseniz size insAllah yardımcı olurlar

Osman Sabri kazar
Osman Sabri kazar - 4 hafta Önce

Bunların yerine her ilde bakkallar odası tarafından kooperatif kurulup bakkalları kalkındırsalardı olmazmıydı

İslam
İslam - 4 hafta Önce

Önce bim şok a101 deki fiyatlara bi eş atılsın başta yaş olmak üzere başını aldı gidiyo bunları nasıl da oluyo görmezlikten geliyo

Fetih dura
Fetih dura - 4 hafta Önce

Virüs marketlerde bulasmiyor demekki
Eczanede bulaşıyor
Devlet kurumları nda bulaşıyor
Bankalarda bulaşıyor önlemler ve çalışanlar alasiyla yapılıyor
Marketlerde hem çok Yoğunluk var hem çalışanlar daha fazlasıyla çalışıyor.cok ilginç.....

Ömer akcA
Ömer akcA - 4 hafta Önce

Ben vakıflardan .uhtac aylığı aliyom SSK da verirmi

Izmitli
Izmitli @Ömer akcA - 3 hafta Önce

He veriyor ssk hemde buyuk

Ahmet MEKİN
Ahmet MEKİN @Ömer akcA - 4 hafta Önce

Boşanda semerini ye onuda alamayan vatandaşlar var


SIRADAKİ HABER