Bitcoin Yüzde 20 Çakıldı! Uzmanlar Ne Diyor?

Popüler kripto para Bitcoin, son 24 saatte yüzde 20’ye varan oranda düştü ve 33 bin dolar seviyesine geriledi, peki şimdi ne olacak?

Bitcoin Yüzde 20 Çakıldı! Uzmanlar Ne Diyor?

Bitcoin (BTC) rekor üzerine rekor kırmasıyla son günlerde gündemde. 45 bin dolar seviyesine çıkarak tarihi rekoruna ulaşan Bitcoin’de son 24 saat ise sancılı geçti. Haftasonunda neredeyse 12 bin dolar düşerek, 90 bin liraya yakın değer kaybeden Bitcoin’in düşüşünün ardından birçok Bitcoin yatırımcısı şu soruyu soruyor, Bitcoin düşmeye devam edecek mi? Bitcoin’in düşüşü ne kadar sürecek? Kripto para alanında ünlü analistler, akıllardaki bu soruyu yanıtladı.

‘Birkaç günlük düzeltmenin ardından yeni zirve gelebilir’

Kripto para analizleriyle ünlü bir isim olan Tone Vays’ın bu konudaki yorumu, Bitcoin’deki düşüşün kısa süreli olduğu ve düzeltmenin ardından yeni bir rekor gelebileceği. Vays, açıklamasında “1-4 günlük bir düzeltme olacak ve muhtemelen ay sonunda yeni bir ATH (all time high-rekor) yaşanacak” dedi.

35 bin dolar önemli bir destek

Kripto Levent adlı yerli analist ise Bitcoin’de 35 bin dolar seviyesinin önemli bir destek noktası olduğunu söylemişti. Levent “Bitcoin’de şu an için 35.000 doları beklemek yanlış olmaz. Bu yine genel ölçekte çok küçük bir düzeltme bununla kalmayabilir bile ama işlem stratejinize göre buraya gelmeden yada bundan sonra stoplayabilirsiniz.” dedi ancak 35 bin doları kıran Bitcoin’de şu anda 20 bin dolarlı seviyeler gelir mi tartışmaları yaşanıyor.

Bitcoin hızlı düşüşü sürdürecek mi?

Bitcoin’in hareketleri, teknik ya da temel analiz ile öngörülemiyor ancak diğer bir analist olan Nebraskan Gooner, konuyla ilgili “Bitcoin’in hızlı ve korkutucu bir düşüş gerçekleştirebileceğini” söyledi. Bazı analistler, olayın bir “dump” olduğunu, yani pump olarak adlandırılan hızlı ve anlamsız yükselişlere bir tepki olduğunu belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER