Banka Sicili Bozuk Olanları Sevindirecek Haber! Milyonlarca Kişi İçin Sicil Affı Geliyor

Banka Sicili Bozuk olanları sevindirecek haber! Milyonlarca kişiye Sicil Affı geliyor! Bankalardan vatandaşlara Kredi Sicil Affı müjdesi! Özellikle uzun süredir kredi çekemeyenler için beklenen müjde yeniden gündemde! Bankaların son kararı sonrası Sicil Affı masadan geçti. İşte son karar.

Banka Sicili Bozuk Olanları Sevindirecek Haber! Milyonlarca Kişi İçin Sicil Affı Geliyor

Bankacılık sektöründe vatandaşların kredi ve kredi kartı ürünlerini kullanabilmeleri için Kredi Kayıt Bürosu(KKB) puanına bakılıyor. Bankalardan kullandığı kredi ve kredi kartı ürünlerine ilişkin borçlarını geri ödemekten zorlanan vatandaşların kredi puanları düşüyor. Kredi ve kredi kartı borcu ödenmeyince de vatandaşın bankalardaki sicili olumsuza düşüyor. Bu nedenle yeni kredi ve kredi kartı alamayan vatandaşa sevindiren haber geldi. Uzun süredir gündemde olan kredi sicil affı ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Kredi sicil affı şartları neler? Kimler kredi sicil affından yararlanabilecek? haberimizde!

Vatandaşın bankalara kredi başvurusu veya kredi kartı başvurusu yapması durumunda Kredi Kayıt Bürosu(KKB) puanına bakılıyor. Vatandaşın kredi kartı ve kredi borçlarını ödeme alışkanlıkları, banka borç durumu gibi kriterler üzerinden puanlama gerçekleştiriliyor. Ödeme alışkanlığı iyi olmayan, banka borcu yasal takibe düşmüş olan vatandaşların bankacılık sektöründe KKB’si olumsuz durumda bulunuyor. Bu durumda yeni kredi veya kredi kartı başvurusu yapabilmesinde önünde engel teşkil ediyor. Özellikle pandemi sürecinde bankalara borcu olan vatandaş sayısında çok ciddi bir artış yaşanmasından sonra sicil affı gündeme gelmişti. Kredi sicil affı ile vatandaşların bankacılık hizmetlerinden faydalanamamalarına neden olan etkenlerin ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Böylelikle pandemi sürecinde maddi sıkıntı yaşayan vatandaşın bankaların sunduğu avantajlı kredi kampanyalarından da yararlanabilmelerinin önü açılmış oluyor.

Kredi Sicil Affı Kimler İçin Geçerli Olacak?

Uzun süredir gündemde olan kredi sicil affı ile ilgili olarak bankalara borcu olan vatandaşları sevindirecek haber geldi. Bankaya olan borcunu ödemeyen ve borcu yasal takibe düşen vatandaşlar KKB kapsamında kara listeye alınıyordu. Bu durumda yeni kredi ve kredi kartı alamamasına neden oluyordu. Kredi sicil affı gelince tüm vatandaşlar tek bir yapılandırma kredisi kullanarak, banka borçlarından kurtulabilecek.

2021 Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak?

Pandemi sürecinde vatandaşın bankalara olan borcu rekor seviyeye ulaşınca yeniden gündeme gelen kredi sicil affı ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Özellikle başta kamu bankaları olmak üzere tüm bankalar tarafından vatandaşın kredi ve kredi kartı borçlarını tek bir bankada toplamalarını ve taksitlendirebilmelerini sağlayacak kredi kapatma kredisi kampanyası başlattı. Bu kampanyalara başvuruda bulunarak, banka borçlarını yapılandırabilmek mümkün olacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Veysel karani sarıkaya
Veysel karani sarıkaya - 7 gün Önce

Hep yalan dolan haber Allah aşkına bi kerede dürüst olun

Hakkı
Hakkı @Veysel karani sarıkaya - 7 gün Önce

Ben bunu uyguladım sonuç bekliyorum

https://www.haber24.com/finans/sicil-affi-bekleyenlere-50000-tl-kredi-veriliyor-yeni-kanun-uygulamaya-h1664.html

Fahrettin çetin
Fahrettin çetin - 7 gün Önce

Kiredi kartı alamiyorum

Kesim kamber
Kesim kamber - 6 gün Önce

Kredi istiyorum

SIRADAKİ HABER