Ayda 350 TL Ödeme Yaparak Ev Sahibi Olma Müjdesi! TOKİ'den Dar Gelirli Ailelere Sudan Ucuz 20 Yıl Vadeli Konut Fırsatı!

TOKİ dar gelirli ve asgari ücret ile çalışma hayatını devam ettiren vatandaşlar için uygun fiyatlı konut satışları sunuyor. Bu kapsamda uygun ödeme koşullarının mevcut olduğu TOKİ kampanyalarından yararlanmak isteyen kişiler ucuz konut ilanlarını araştırıyor. TOKİ ayda 350 TL taksitle 240 ay vadeli konut satışları ile binlerce aileyi daha ev sahibi yapıyor. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar da başvuru koşulların araştırmaya başladı.

Ayda 350 TL Ödeme Yaparak Ev Sahibi Olma Müjdesi! TOKİ'den Dar Gelirli Ailelere Sudan Ucuz 20 Yıl Vadeli Konut Fırsatı!

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar hayallerine bir adım daha yaklaşıyor. TOKİ her zaman olduğu gibi evi olmayan kirada oturan dar gelirli vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda kira öder gibi ev sahibi olabiliyorsunuz. Ülkemizin dört bir tarafında gerçekleştirilen ucuz konutlar TOKİ resmi internet adresi aracılığıyla duyuruluyor. TOKİ açık artırmaya katılım sağlamak isteyen vatandaşlar, T.C. Ziraat Bankası A.Ş ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubeleri aracılığıyla başvuru teminat ödemelerini gerçekleştirecek. TOKİ'den kurasız bir şekilde ev alımı ve açık artırma çekilişlerine katılım sağlamak için www.toki.gov.tr sayfasına girip detayları inceleyebilirsiniz.

Toki'den Aylık 350 TL'ye Ev Sahibi Olma Fırsatı!

TOKİ 2021 senesinde de hız kesmeden kampanyalar gerçekleştirmeye devam ediyor. Tam 7 farklı şehirden konut satışlarına yönelik sevindiren müjde geldi. Uygun taksit ödemeleri ve düşük peşinat ödemeleri ile dar gelirli kişilere konut alma imkanı sunuluyor. En fazla aylık geliri 5 bin TL'nin altında olan vatandaşların öncelikli olduğu konut satışları için alınacak başvurular e-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştirilecek.

//talep.toki.gov.tr/ adresi içerisindeki 7 şehirde konut satışı gerçekleştirileceğinin haberi verildi. Ziraat Bankası ve Halkbank peşinat ödemesi gerçekleştirecek olan vatandaşların hangi koşullar ile başvuru yapacakları resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı.

TOKİ Konut Satışları Yapılacak Şehirler

- Karabük
- Çorum
- Zonguldak
- Niğde
- Denizli
- Niğde
- Van

14 bin TL'den başlayan fiyatlarla peşinat ödemesi gerçekleştirilmesi gerekiyorken en düşük taksit miktarının 389 TL'den başlayan fiyatlar ile belirleniyor.

TOKİ Konut Satış Koşulları!

T.C. Vatandaşı bulunmak,
En az 25 yaşına ulaşmış olmak,
Başvuru yapılacak olan şehirde en az bir senedir nüfusa kayıtlı olarak ikamet etmek,
TOKİ kapsamında konut veya kredi kullanmamak,
Kendilerine, eşine veya bakmakla yükümlü bulunan kişilerin taşınmaz kayıtlarının bulunmaması,
Hane geliri en fazla 2.600 TL olması,

Nasıl Başvuru Yapılır?

TOKİ'den ev almak isteyen vatandaşlar https://www.toki.gov.tr/ internet adresi üzerinden yayımlanan ilanlara erişerek, ilanın başvuru koşullarını inceledikten sonra belirlenen peşinatı Halkbank veya Ziraat Bankası'na yatırması gerekiyor. TOKİ'nin planladığı tarihlerde başvuru formu ve peşinat şeklinde ödemesi yapılan tutarın dekontu ile başvuru yapmak gerekmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER