Aile Bakanlığı Herkese Karşılıksız 25 Bin Lira Verecek! Hemen Başvurun!

Aile Bakanlığı, kötü durumda olan evlerde yaşayan ailelere, eşya almaları, evlerini tamir etmeleri, tadilat yaptırmaları için karşılıksız 25 bin lira verecek.

Aile Bakanlığı Herkese Karşılıksız 25 Bin Lira Verecek! Hemen Başvurun!

Yaşanamayacak kadar kötü durumda olan evlerde konaklayan vatandaşlara; Aile Bakanlığı tarafından eşya satın almaları, evlerini tamir etmeleri, tadilat yaptırmaları için karşılıksız olarak 25 bin lira verecek. Gerekli koşulları sağlayan vatandaşlar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuracak ve gerekli incelemelerin yapılmasının ardından bu yardımdan faydalanabilecekler. İşte Aile Bakanlığının verdiği barınma yardımları ile ilgili merak edilen detaylar…

İhtiyaç sahibi vatandaşlara verilen yardımlardan birisi olan barınma yardımları, Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından verilmektedir. Sağlıksız evlerde yaşayan vatandaşların, bu yardım sayesinde daha iyi koşullarda barınmasının sağlanması hedefleniyor. Geçtiğimiz senelerde başlayan barınma yardımları, 2021 yılında da devam edecektir. Gerekli şartları taşıyan vatandaşlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat gidip başvuru yaparak 25 bin lira karşılıksız ve geri ödemesiz yardım alabilecekler.

AİLE BAKANLIĞI BARINMA YARDIMI

Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, maddi imkanlar nedeniyle sağlıksız evlerde yaşamak zorunda kalan vatandaşların daha iyi koşullarda yaşamalarına yardımcı olmak amacıyla barınma yardımları vermektedir. Alt gelir grubundaki vatandaşlara verilen barınma yardımları denince akla ilk başta 'Ev Yapım Destekleri' geliyor. Aile Bakanlığı’nın Ev Yapım Desteklerinin yanı sıra Ev Eşyası Yardımı ve Tadilat Yardım Parası da vermektedir.

BARINMA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Eşya yardım parası ve ev bakım onarım desteği almak isteyen vatandaşların yaşamış oldukları il ve ilçelerde yer alan ve Kaymakamlıkların bünyesi altında çalışan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat giderek başvurusunu gerçekleştirmesi gerekmektedir.

EV BAKIM ONARIM DESTEĞİ VE EŞYA YARDIM PARASI NE KADAR?

Başvurusunu tamamlayan vatandaşlara gelir testi uygulanacaktır. Gelir testinin ardından, başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlara karşılıksız ve geri ödemesiz olarak 25 bin lira maddi destek sağlanacaktır.

TADİLAT YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sadece ihtiyaç sahibi ailelere verilecek olan tadilat yardımını alabilmek için bazı şartların bu aileler tarafından taşınması gerekmektedir. Bu şartlar şu şekildedir;

  • Başvuru yapacak vatandaşların maddi desteğe ihtiyacı olduğunu gelir belgeleri ile kanıtlamalıdır.
  • Başvuru yapan vatandaşların 18 yaşından büyük olması gerekiyor.
  • Tadilat yardımından yararlanmak isteyen kişilerin tadilat için başvurdukları evin tam hisseli tapusuna sahip olmalıdır.
  • Hane içinde kişi başına düşen gelirin net asgari ücretin 1/3’ünden az olması yani 2021 yılı için maksimum 941 lira olması gerekmektedir.
  • Tadilat yardımına başvuracak kişilerin; yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlardan en az birini taşıyor olması gerekir.

EŞYA YARDIM PARASI NEDİR? KİMLERE VERİLİR?

Sağlıksız ve kötü durumda olan evlerde yaşayan vatandaşlara, yaşam alanlarını güzelleştirilmesi ve yeni eşyalar almaları için 5 bin lira eşya yardım parası verilir. Maddi desteğe ihtiyacı olan ve gerekli koşulları sağlayan vatandaşların bu yardımdan yararlanabileceği açıklandı.

EŞYA YARDIM PARASI BAŞVURU ŞARTLARI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen eşya yardım parasından yararlanmak isteyen kişilerde hane gelir şartı aranıyor. Belli bir seviyenin altında aylık hane geliri olan vatandaşlar bu destekten faydalanabilecektir. Aile içinde kişi başına düşen hane geliri asgari ücretin 3'te 1'inden azsa vatandaşlar eşya yardım parasından yararlanabilecekler. 2021 için bu rakam 941 lira olarak belirlenmiştir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahretin deniz
Fahretin deniz - 3 hafta Önce

Selamünaleyküm.25 bin lira lık.yaşam alannını.iyi hale iyleştirmek için bu hide eedilecek devlet babamızdan yararlanmak istiyorum 05421444734 kolaygelsin

Murat yazıcı
Murat yazıcı - 3 hafta Önce

İyi akşamlar ben ev taşiyacağım ama param yok bende kıredi alabilirmiyim yetkililere sesleniyorum

Gulten Aşnaz
Gulten Aşnaz - 3 hafta Önce

Kiraciyiz eşyalarımız eskidi benide ekleyin 05349523163

Duygu poyrazoğlu
Duygu poyrazoğlu @Gulten Aşnaz - 3 hafta Önce

Kirasıyız eşyalarım cok eski yardımcı olursanız sevinirim 05426283916

Hūseyin gök
Hūseyin gök - 3 hafta Önce

Çok gūzel ama nasıl faydalanırız ev kendimin ama ķıredili 1750 ödūyorum eşyaları yakırık beyaz eşyam hepsi arızalı alacak durumum yok 05393084715

Filiz aksel akkara
Filiz aksel akkara - 3 hafta Önce

Evi tadilat yaptırmak istiyorum

Nasır altun
Nasır altun - 3 hafta Önce

Selamün aleyküm ben konuşma engelliyim iki çocuğum var evimin tamiratına ihtiyaç var bide eşyalar alaçam

Mehmet omur
Mehmet omur - 3 hafta Önce

Çok iyi bir sey teşkurler

Murat yazıcı
Murat yazıcı - 3 hafta Önce

İyi akşamlar ben ev taşiyacağım ama param yok bende kıredi alabilirmiyim yetkililere sesleniyorum


SIRADAKİ HABER