500 TL ve 750 TL Kira Yardımı Desteği Uzatıldı! Kaçıranlar İçin Bakan Müjdeledi

İhtiyaç sahibi vatandaşlara 500 TL ve 750 TL kira yardımı başvuruları dün itibariyle sona ermişti. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan dün yaptığı açıklamayla yardım başvurularının 11 Ocak gün sonuna kadar uzatıldığının müjdesini verdi.

500 TL ve 750 TL Kira Yardımı Desteği Uzatıldı! Kaçıranlar İçin Bakan Müjdeledi

Pandemi sürecinden ekonomik olarak olumsuz etkilenen vatandaşlarımız için yardım başvuruları devam ediyor. Geçtiğimiz hafta itibariyla kira yardım başvuruları hayata geçirilmişti. TC kimlik numarasının son hanesine göre E-devlet üzerinden başvuru yapan vatandaşlarımız için tanınan hak dün itibariyle sona erdi. Başvuru yapmayı kaçıranlar için müjdeli haber Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından geldi. Pekcan Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla başvuruların 11 Ocak Pazar 23.59'a kadar devam edeceğini belirtti.

TOPLAM 5000 TL DEVLET DESTEĞİ

Vatandaşlarımıza gelir kaybı desteği kapsamında aylık 1000 TL, büyükşehir belediyelerine bağlı olanlar için aylık 750 TL, diğer bölgeler için aylık 500 TL kira yardımı yapılacak. 3 ay boyunca devam edecek yardımlarla vatandaşlarımız 5250 TL'ye varan yardımdan faydalanabilecekler. Söz konusu destekten esnaf sanatkarlar ve gerçek kişiler yararlanabilecekler.

Destek başvuruları E-devlet üzerinden yapılmaktadır. Vatandaşlarımız yarın akşam saat 23.59'a kadar e-devlet platformu üzerinden başvurularını hızlıca gerçekleştirebilirler. Başvuru sırasında kişilerden, iletişim bilgileri, IBAN numarası, dükkan sahibinin TC kimlik numarası, ilgili dükkanın adresi gibi bilgiler talep edilmektedir. Bu bilgilerin girişi sağlandıktan sonra aylık ödediğiniz kira bölümü bulunmaktadır. Ödediğiniz kiranın yardım tutarından az olması durumunda, kira tutarınız kadar ödeme yapılır. Yardım başvurusunda bulunan kişinin birden fazla iş yeri varsa, ilgili yardım başvurusundan sadece bir iş yeri için faydalanabilir. Başvurusu kabul olan kişilere ödemeler 3 ay boyunca yapılacaktır.

e-devlet-kira-yardimi-basvurusu

Başvuru Nasıl Yapılır?

Vatandaşlarımız kira yardım başvurusunu e-devlet platformu üzerinden yapabilirler. İlgili sayfaya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. E-devlet platformu üzerinden arama bölümüne Gelir Kaybı Destek Başvurusu ve Kira Desteği Başvurusu yazarakta ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Kira yardımına ek olarak esnaf ve sanatkarlarımıza pandemi sürecinde gelir kaybı yaşamalarından dolayı 1000 lira gelir kaybı desteği verilmektedir. Yine E-devlet üzerinden gerçekleştirilen bu başvuruları 11 Ocak gün sonuna kadar uzatıldı. Kabul edilen adaylar 3 ay boyunca toplamda 3 bin lira destek alabilecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER