2021 Gümüş Tahminleri, Beklentisi ve Yorumları! Gümüş Fiyatları Ne Olur?

2021 gümüş tahminleri belli oldu. Uzman yorumları ile fiyat beklentisi, teknik analizler ve gümüş hakkındaki son dakika gelişmeleri netleşti. Gümüşe yatırım yapanları bu yıl neler bekliyor?

2021 Gümüş Tahminleri, Beklentisi ve Yorumları! Gümüş Fiyatları Ne Olur?

Geçtiğimiz yılın en karlı yatırım araçlarından biri olan gümüş 2021 yılında da vatandaşlarımız tarafından ilgiyle takip ediliyor. 2021 gümüş tahminleri, beklentileri ve uzman yorumları doğrultusunda birçok vatandaşlarımız birikimlerini gümüş üzerinden değerlendirmeyi düşünüyor. Değerli metal piyasasında altından sonra en çok işlem hacmine sahip olan gümüş, pandemi süreciyle birlikte %100 kar imkanı sağladı. Yüksek kar oranı nedeniyle birçok vatandaş gümüş fiyatlarını yakından takip ediyor. Bu yazımızda yeni yılda gümüş fiyatı ne olur sorusunun cevabını hep birlikte inceleyeceğiz.

GÜMÜŞ FİYAT BEKLENTİSİ VE TAHMİNLERİ

Uzmanlar tarafından yapılan gümüş yorumlarına göre yeni yılda gümüş fiyatlarında yükseliş bekleniyor. Pandemi süreci başlamadan önce gümüş ONS fiyatı 11,50 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Mart ayı itibariyle borsalarda yaşanan sert düşüşler, yatırımın değerli metallere kaymasına neden oldu. Altın fiyatlarıyla birlikte yükselişe geçen gümüş fiyatları kısa süre içerisinde 30 dolara kadar yükseldi. Böylece sadece 5 aylık bir periyotta, yatırımcılar paralarını üçe katlamayı başardı. Yaz aylarında korona vakalarının azalması ve aşı haberlerinin çıkmasıyla birlikte fiyat 22 dolara kadar geriledi. Yıl sonuna kadar dalgalı hareketlerine devam eden gümüş fiyatları 22 - 26 dolar fiyat aralığında hareketine devam etti. 2020 Aralık son haftası itibariyle yeniden yükseliş trendine geçen gümüş fiyatları 27 dolar seviyesine kadar yükseldi. 26 dolar seviyesindeki 0.5 Fibonacci seviyesini rahatça kırmayı başaran gümüşün önü açık gibi görünüyor. Eğer fiyatını 28.37 dolar seviyesinin üstünde tutmayı başarırsa 32 dolar seviyelerinin zorlanacağı aşikar.

gumus-fiyat-tahminleri-beklentisi-yorumlari-ve-teknik-analizi-2021

Uzmanlar tarafından sıklıkla kullanılan Stoch RSI, Bollinger Bandı ve RSI indikatörleri uzun vadeli gümüş yatırımı için olumlu sinyaller veriyor. Kısa vadeli yatırım yapacakların ise dikkatli olmasında fayda var. 4 haftalık yükselişe tepki olarak küçük bir geri çekilme gözlemleyebiliriz. Bu yüzden uzun vadeli yatırım yapacaklar giriş yapabilirler veya muhtemelen bir geri çekilme için 26 dolar seviyelerinde pozisyon arayabilirler.

Uzun vadeli yatırımcılar için dikkat edilmesi gereken en büyük direnç noktaları 35 dolar ve 50 dolar seviyeleri. Gümüş fiyatlarının yükselişe geçmesi durumunda karşılaşacağı en kuvvetli direnç noktaları bu fiyatlardır. Bu noktalardan sert satışlar ve geri çekilmeler gözlemleyebiliriz. Bu yüzden yatırımcılar direnç noktalarında swing denemesi yaparak elindeki gümüş miktarını arttırabililer. 2021 yılında gümüş tahminleri ve beklentileri bu şekildeydi. Sizde gümüş yorumları hakkında fikirlerinizi aşağıdaki bölümden bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu yazımızda gümüş fiyatları ne olur sorusunun cevabını hep birlikte incelemeye çalıştık. Değerli metale yatırım yapacaklar için 2021 yılı açık bir yol sinyali veriyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER