1000 TL pandemi alanlar tekrar alabilecek mi? 1000 TL pandemi destek başvuru ve sonuç sorgulama ekranı

1000 TL pandemi sosyal yardımı devam ediyor mu ? 1.000 TL pandemi sosyal yardımı 4.faz olacak mı ? 1.000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? 1000 TL pandemi sosyal yardımı sorgulama ekranına nerden ulaşılır? Yeni yardımlar olacak mı? 1000 TL pandemi destek ödemesi alanlar tekrar alabilecek mi? Sonuç sorgulama ve başvurular nereden yapılır? İşte bu soruların cevapları haberimizin devamında yer alıyor…

1000 TL pandemi alanlar tekrar alabilecek mi? 1000 TL pandemi destek başvuru ve sonuç sorgulama ekranı

Pandemi sürecinin başlamasıyla ekonomik anlamda sıkıntıya düşen vatandaşa devlet 1.000 TL sosyal yardım vermeye başlamıştı. İlk etapta dağıtılan 1.faz ile 2.1 milyon haneye ve  2.faz da 2.3 milyon haneye 1.000 TL nakdi destek verilmişti. 3.faz  da ise süreç devam ediyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 4.faz olmayacağını fakat 3.fazın bitmediğini daha önce duyurmuştu. 1.000 TL pandemi sosyal yardımına başvurmadıysanız hala başvurabilirsiniz. Peki başvurular nereye yapılıyor? Başvuru sonuç sorgulama ekranına nerden ulaşılır?

1000 TL pandemi destek başvuru ve sonuç sorgulama süreci devam ediyor. Bir çok vatandaş pandemi sosyal yardımına nasıl başvurabileceğini araştırıyor.

1000 TL sosyal yardım parasını almak isteyen vatandaşlar ; başvurular  e-Devlet üzerinden  yapılıyor.

Başvuru adımına geçmeden önce TC kimlik numaranızın son hanesini kontrol edin ve başvuru gününüzü öğrenin, buna göre:

  • 0- Pazartesi
  • 2-Salı
  • 4-Çarşamba
  • 6-Perşembe
  • 8- Cuma

başvuru günleridir. Hafta sonu herkes başvurabilir..

1000-lira-sosyal-yardim-destek

1000 TL pandemi destek başvuru ve sonuç sorgulama ekranı!

-Devlet üzerinden 1000 TL sosyal yardım parası sorgulamak veya başvuru yapmak için aşağıdaki bağlantı üzerinden e-Devlet hesabınıza giriş yapın.

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu?basvuru=formu/

 Arama butonu üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” bölümüne gelin.

Sosyal yardım başvuru durumu sorgulama ekranı ile  başvuru ekranı ile aynı sayfada yer almakta!

Kimler başvuramaz!

Faz 1 ve faz 2’ye başvurup halihazırda 1000 lirayı almış olanlar ve hanesinde kamu işçisi olanlar, memur olanlar, işsizlik ödeneğinden ve kısa çalışma ödeneğinden faydalanmış olanlarla emekli başvuruları değerlendirmeye alınmayacak.

Pandemi yardımı alanlar tekrar alabilecek mi?

Bu konuyla alakalı yeni bir gelişme yok. Şuan için  pandemi destek ödemesi alanlar tekrar alamıyor. Yeni açıklamalar olduğunda paylaşacağız.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 20:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER