Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 18-30 yaş arasındaki tüm gençlere faizsiz kredi dağıtılacak! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 18-30 yaş arasındaki tüm gençlere faizsiz kredi dağıtılacak!

Emekli maaşını alan vatandaşlara özel kampanya ile gelir belgesiz kredi imkanı sağlanacak. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından sunulan kampanyada, emekli maaş hesapları üzerinden 20.000 TL ek ödeme almak mümkün olacak.

Emekliler için sevindirici bir gelişme yaşandı. Resmi gazetede yayımlanan kararla birlikte emekli maaşını alan vatandaşlar için özel bir kampanya başlatıldı. Bu kampanya kapsamında, ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emeklilere gelir belgesi gerekmeksizin 20.000 TL kredi ödemesi yapılacak. Başvurular, emekli maaş hesapları üzerinden gerçekleştirilecek ve katılmak isteyen vatandaşlar bu kampanyadan yararlanabilecek. Kampanyaya katılan bankalar ise Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank olarak açıklandı.

Kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından sunulan bu kampanya, nakit ihtiyacı olan emeklilere uygun faiz oranlarıyla kredi kullanma imkanı sağlıyor. Başvuru işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirildiğinde, kredi ödemeleri emekli maaş hesaplarına yatırılacak.

Devlet destekli olarak gerçekleştirilen bu kampanyada, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlara destek ödemeleri yapacak. Başvurular, belirtilen politikalara uygun olan ve daha önce kendi bankalarından düzenli ödemeler yapan kişiler tarafından banka şubeleri veya internet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Özellikle emekli vatandaşlar için düzenlenen kampanyada, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından sunulan 3 ay ertelemeli ve 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi seçeneği bulunuyor. Bu kredi, 5 dakika içerisinde sonuçlandırılacak ve başvuruların internet bankacılığı uygulamaları üzerinden yapılması mümkün olacak.

Emeklilere sağlanan bu kampanya, emekli vatandaşların nakit ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olacak ve ek ödeme sayesinde maddi açıdan rahatlamalarını sağlayacak.