Milyonlarca memur ve emekli, uzun zamandır maaşlarına yapılacak zam oranlarını merakla bekliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar sonrasında, Temmuz ayında gerçekleştirilecek olan zam, heyecanla bekleniyordu. Ancak müjde erken geldi ve memur ve emekliler, seçim öncesinde yapılacak olan zamla sevindi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan veriler doğrultusunda, SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine yapılacak olan zam oranı ,52 olarak belirlendi. Memur ve memur emeklileri için ise enflasyon farkı ,52 olarak gerçekleşti. Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına ait enflasyon verileri henüz açıklanmamış olmasına rağmen, 3 aylık veriye göre zam oranları kesinleşmiş oldu.

Bu yeni zam oranları doğrultusunda, emeklilerin maaşlarına ciddi bir artış bekleniyor. Özellikle en düşük emekli maaşının %36 oranında artması, emeklilerin beklentilerini yükseltmişti. Ayrıca, emeklilere yapılacak olan intibak zammı da gündemde.

Memur ve emekli maaşlarına yapılacak olan zam oranları, birçok kişinin maddi durumunu etkileyecek. Bu nedenle, zam oranlarının kesinleşmesiyle birlikte, uzmanlar tarafından yeni zamlı maaşlar da hesaplandı. Memur maaşlarına yapılacak olan zam oranı ve emeklilere yapılacak olan ara zam miktarı, net bir şekilde belirlenmiş oldu.

Böylece, memur ve emekli maaş zammı bekleyenler için sevindirici haberler geldi. Zam oranlarının kesinleşmesi, milyonlarca insanın maddi durumunu olumlu etkileyecek. Temmuz ayında yürürlüğe girecek olan zam, birçok kişinin hayatını kolaylaştıracak.

Uzmanlar %30 Zam Oranı Bekliyor

Milyonlarca memur ve emekli, uzun zamandır zam haberlerini yakından takip ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarıyla birlikte, Temmuz ayında yapılacak olan zam heyecanı daha da arttı. Son olarak Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan açıklamalarla, 3 aylık veri doğrultusunda emekli ve memur maaşlarına yapılacak zam oranları kesinleşti. Buna göre SSK ve BAĞ-KUR emeklileri için zam oranı ,52, memur ve memur emeklileri için enflasyon farkı ,52 olarak belirlendi.

Garanti bankası tüm banka borçlarınızı kapatmanız için sizlere 66.000 TL ödeme yapıyor! Garanti bankası tüm banka borçlarınızı kapatmanız için sizlere 66.000 TL ödeme yapıyor!

Ancak uzmanlar, refah payının da eklenmesi durumunda memur ve emekli maaşlarına %30 oranında zam yapılacağını öngörüyor. Bu durumda, en düşük emekli maaşı yüzde 36 oranında artacak ve yeni zamlı maaşlar da hesaplanabilecek. Memur ve emekliler, zam oranlarının kesinleşmesiyle birlikte gelecek aylarda artacak olan maaşlarına kavuşacaklar.

Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranları heyecanla beklenirken, uzmanların %30 zam oranı öngörüsü de memur ve emeklilerin beklentilerini arttırıyor. Zam haberleri yakından takip edilirken, en düşük emekli maaşının artmasıyla birlikte, memur ve emeklilerin yaşam standartlarının da yükselmesi hedefleniyor.