Vergi İndirimi Geliyor

Bakanlar Kurulunda alınan karar sonrasında düzenli ödeme yapan vatandaşlar için vergi indiriminin hayata geçirilmesine karar verildi.

Vergi İndirimi Geliyor

Vergi ödemeleri konusunda yaşanan çeşitli sıkıntıların son dönemlerde sık sık gündeme gelmesinin ardından konu hakkında yeni çalışmaların yapıldığı öğrenildi. Bu çalışmalar ile birlikte vergi indirimlerinin de gündeme geldiği öğrenildi. Vergi borcundan dolayı zor zamanlar yaşayan vatandaşların kolay ödeme imkanları ile borçlarından kurtulmalar için geçtiğimiz aylarda hükümet tarafından alınan bir karar sonrasında yapılandırma hizmetinin hayata geçirilmesine karar verilmişti. Bunun ardından ödemelerin daha kolay, bazı cezai işlemlerden arınmış ve taksitler aracılığı ile ödenmesi için çalışmalar tamamlanmıştı. 

Binlerce kişinin yararlandığı sistem sayesinde pek çok borçlu borçlarından kurtulmuş ve bunun ardından devletin nakit ihtiyacı azalarak piyasaların rahatlatılması sağlanmıştı. Yapılan çalışmanın çok yönlü bir çalışma olduğu belirlendi. Bunun ardından ödemelerini düzenli olarak yapan, herhangi bir sıkıntı çıkarmayan vatandaşlarında bu sistem içerisinde teşvik edilmesi, ödemelerinin aynı şekilde devam etmesi için motivasyon edilmeleri için bazı çalışmaların yapılmasına karar verildi. 

Bakanlar Kurulunda bir süredir görüşülen yeni çalışma sonrasında vergisini eksiksiz bir şekilde ödeyen vatandaşlarında yüzde 5 oranında gerçekleştirilmesi beklenen vergi indirimlerinden yararlanmaları beklenecek. Bunun ardından yapılacak olan inceleme ve değerlendirmelerin geriye dönük olması sağlanacak. Son 3 yılda herhangi bir şekilde devlete olan borçlarında sıkıntı yaşatmayan, ödemelerini zamanında ve eksiksiz yapan vatandaşların yine sorunsuz bir şekilde indirimlerden faydalanmaları da bekleniyor. Düzenlemenin kuruldan geçerek hayata geçirildiği açıklandı. 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 23:12
YORUM EKLE