TEB Kartsız Para Çekme İşlemleri Nasıl Yapılır? 2021 ATM İşlemleri

Türkiye Ekonomi Bankası(TEB) kartsız para çekme işlemleriyle ATM üzerinden QR kod yardımıyla işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. TEB müşterileri cep telefonlarından QR kodu okutarak kartsız para çekme işlemlerini 2021 yılında hızlıca halledebilirler.

TEB Kartsız Para Çekme İşlemleri Nasıl Yapılır? 2021 ATM İşlemleri

Türkiye Ekonomi Bankası sadece hizmetleri ile değil aynı zaman teknolojilik yenilikleri de oldukça ön plana çıkmayı başarıyor. Türkiye Ekonomi Bankası ile birlikte vatandaşlarımız kartsız şekilde para çekimi yapabilir ya d apara yatırabilir. Adımlar ise oldukça kolay ve basit. Bunun yanı sıra güvenilir de.

Her geçen gün ihtiyaçlarımızın artıyor. Türkiye Ekonomi Bankası’ da sunduğu yenilikler ile müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Günün herhangi bir saati nakit ihtiyacına gereksinim duyabiliyoruz. Böyle acil durumlarda ise kartımız yanımızda değil, açık bir şube bulmak ya da en yakındaki şubeye ulaşmak bizim için zor olabiliyor. Fakat kartınız yanınızda değilse bile TEB ATM’lerinden kolayca nakit çekimi yapabilir ya da para yatırabilirsiniz. Siz okuyucularımız için kartsız para çekimi nasıl yapılır adım adım derledik. İşte tüm detaylar;

TEB ATM'den Kartsız Para Çekme ve Yatırma (QR Kod ile)

Vatandaşlarımız Türkiye Ekonomi Bankalarından kartları yanında olmadan da kolayca nakit çekimi yapabilir ya da para yatırabilir. Fakat bunun için vatandaşlarımızın telefonu gerekmektedir. Telefonlarına Cepte TEB mobil uygulaması bulunan vatandaşlarımız QR Kodu yöntemi ile nakit çekimlerini kolayca yapabilirler. İşte sizin için adım adım QR Kod ile TEB ATM’lerinden para çekimi yazdık;

TEB ATM'den Kartsız Para Çekme

  1. Öncelikle vatandaşlarımızıntelefonlarından Cepte TEB uygulamasına giriş yapmaları gerekmektedir.
  2. Daha sonra ise QR Cüzdan menüsünden “OR ile Para Çekme” seçeneğini seçmelidirler
  3. Hesap ve tutar seçildikten sonra onay verilmelidir
  4. ATM’den kartsız giriş yapılır ve Cepte TEB ile para çekme seçeneği seçilir
  5.  QR Kod ATM ekranına okutulur ve işlem tamamlanır. Vatandaşlarımız paralarını alabilirler

Türkiye Ekonomi Bankası 2012 yılından beri QR Kod ile vatandaşlarımıza hizmet vermekte ve kartsız işlem yapmalarına imkân sunmaktadır.

TEB ATM'den kartsız para yatırma

Vatandaşlarımız para çekme işleminin yanı sıra kartsız olarak para da yatırabilir. Bunun için vatandaşlarımızın şu adımları izlemesi gerekir;

  1. Öncelikle vatandaşlarımız ATM’den giriş tuşuna basmalı
  2. Kartsız işlemleri seçmeli
  3. Para yatırma seçeneğine tıklaması
  4. Alanlar eksiksiz doldurduktan para yatırmak istediğiniz hesabı seçmeli ve paranızı yatırmalısınız.

TEB ATM GÜNLÜK PARA ÇEKME LİMİTİ

Türkiye Ekonomi Bankası’nda ise para çekme limiti vardır. Limit 2 bin Türk lirası iken korona virüs salgını kapsamında vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına bu limit 5 bin Türk lirasına yükselmiştir. Fakat istisnai durumlarda vatandaşlarımız limitlerinin yükseltilmesini talep edebilir. ATM ile para yatırmada ise bir limit yoktur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER