Ripple 1 Günde Yüzde 50 Zarar Ettirdi! Teknik Analiz ve Gelişmeler

Dünyanın en ünlü kriptopara birimleri arasında yer alan Ripple, bugün sert bir satışla yatırımcısına büyük zarar ettirdi. Airdrop sonrası geri çekilme beklenirken, fiyatın bu kadar sert düşeceği uzmanlar tarafından teknik analizlerle belirtilmişti.

Ripple 1 Günde Yüzde 50 Zarar Ettirdi! Teknik Analiz ve Gelişmeler

Kriptopara piyasalarında Bitcoin'in yeni ATH yükselmesiyle birlikte çıkış trendi hakimdi. Bitcoin liderliğinde yükselişine devam eden altcoinler, lider para biriminin gölgesinde kalsalarda yatırımcısına kazanç sağlamıştı. Coinmarketcap sıralamasında geçtiğimiz hafta üçüncü sıraya kadar yükselen Ripple(XRP) haftanın yıldızı olmuş ve yatırımcısına kısa sürede yüksek kar vermişti. Yaklaşık 0,24$ fiyatından 0,78$ bandına kadar yükselmeyi başaran Ripple, kısa sürede verdiği kazancı bugün resmen geri aldı. Bu yazımızda Ripple hakkında teknik analiz ve uzman görüşlerini inceleyeceğiz.

XRP YÜZDE 50 DEĞER KAYBETTİ

24 Kasım tarihinde zirveyi görerek 78 cent bandına kadar yükselen Ripple, dalgalı fiyat harektleriyle küçük bir geri çekilmeye gitmişti. 16 Aralık tarihinde gelen ataklarla XRP yüzde 15'lik bir artış yaşasa da düşüş trendini kıramadı. 5 gündür devam eden düşüşler bugün yatırımcısnı çileden çıkarttı. 30 cente kadar düşen Ripple böylece son bir haftada yüzde 50 fiyat kaybı yaşamış oldu.

Yukarıda gördüğünüz grafik Ripple(XRP) günlük chart üzerinden kaydedilmiştir. Peki önümüzdeki günlerde Ripple yatırımcısını neler bekliyor ve uzmanlar fiyat hakkında hangi tahminlerde bulunuyorlar?

RİPPLE HAFTALIK TEKNİK ANALİZ

Airdrop sonrası fiyatta geri çekilme bekleniyordu ancak bu geri çekilme beklentininde üzerinde gerçekleşti. Üstelik Ripple'nin pump-dump senaryolarına yıllardır aşinayız.Sert yükselişler ardından sert düşüşler ve ardından uzun bir sessizlik dönemi XRP'nin artık karakteristik bir yapısı. Öte yandan teknik analiz araçlarından RSI, günlük bazda dibi gördü. Bu anlamda önümüzdeki günlerde bu satışlara bir tepki geleceği aşikar. Kısa süreli yükselmeler görsekte fiyatın düşüş trendinde devam etmesi oldukça muhtemel görünüyor. Öte yandan Bitcoin fiyatı, altcoinleri de etkilemektedir. Şuanda ATH seviyelerinde dalgalanan Bitcoin, sert bir geri çekilme yaşarsa altcoinlerde bu düşüş trendine katılacaktır. Böylece Ripple piyasalarında zararına satışlara şahitlik edebiliriz. Orta vadede güzel giriş noktaları olsa da, kısa vade de Ripple piyasalarından uzak durmak güvenli olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER