Pandemi 3. faz ödemeleri ne zaman yapılacak ? 1000 TL sosyal yardım ödemelerinde son durum

İhtiyaç sahipleri vatandaşlara yapılan 3. faz pandemi sosyal destek ödemeleri tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşlarımız ise 1.000 TL devlet destek ödemesinin ne zaman yapılacağını merak ediyorlar.

Pandemi 3. faz ödemeleri ne zaman yapılacak ? 1000 TL sosyal yardım ödemelerinde son durum

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan 1.000 TL yardım ödemeleri tüm hızıyla devam ediyor. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk verdiği müjdeyle ihtiyaç sahibi ailelerin bu yardımdan faydalanabileceğini belirtmişti. Yapılan son dakika açıklamasından sonra e-devlet üzerinden binlerce başvuru geldi. Birçok vatandaşımız 1.000 TL sosyal destek yardımları kapsamında 1. faz ve 2. faz yardımlarından faydalanmıştı. Yeni yılla birlikte Bakan Selçuk, yardımlardan faydalanamayan vatandaşlarımızın bu yardımlara başvuru yapabileceğini duyurdu. Başvurular hala devam eden 3. faz yardım başvuruları için vatandaşlarımız ödemelerin ne zaman yapılacağını da merak ediyorlar.

3. FAZ 1.000 TL SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ

Koronavirüs pandemi sürecinden ekonomik olarak olumsuz etkilenen vatandaşlarımız 3. faz 1000 TL yardım başvuruları başladı. Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un konu hakkında duyuru yapmasıyla birlikte milyonlarca kişi e-devlet üzerinden 1000 lira yardım başvurusunda bulundu. Yardım başvurularında ki üzücü ayrıntı ise 1. faz ve 2. faz yardımlarından faydalanan kişiler 3. faz yardımı alamayacaklar. Yani bugüne kadar ödeme almayan vatandaşlarımıza 1000 TL yardım yapılacak. Söz konusu bu yardımlar hane bazlı olmak üzere, hanenizden yapılacak tüm başvurular sadece bir başlık altında kabul görecek ve hane başına ödeme yapılacaktır.

1000-tl-sosyal-yardim-odemesi-ne-zaman-yapilacak

E-devlet üzerinden başvuruları gerçekleştirilen 3. faz 1.000 TL yardım başvuruları için başvuru durumu sorgulama işlemleri de yine E-devlet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Birçok okurumuzdan gelen yorumlar doğrultusunda 1. faz ve 2. faz yardımlarından hiç faydalanamamış binlerce kişi bulunuyor. Bu kişiler e-devlet hesaplarına giriş yaparak anında başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvurular TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılırken, haftasonları herkes başvuru yapabilir.

1000 TL ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 1.000 TL sosyal destek ödemelerinin Şubat ayının ilk haftasında hesaplara yatması bekleniyor. Vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarından dolayı merakla beklediği ödemenin yapılacağı tarih hakkında Bakanlıktan herhangi resmi bir açıklama yapılmadı. Uzmanlar ise Şubat ayının ilk haftası itibariyle ödemelerin gerçekleştirilmesini bekliyorlar.

Sizde 1.000 lira sosyal yardım pandemi desteği hakkında düşünce, fikir ve görüşlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan guler
Orhan guler - 1 ay Önce

Ver miyolar

Bayram dincay
Bayram dincay - 1 ay Önce

1 fazdan alıp bayram harcligida bazi kişilere verildi adaletsizlik var burda

Nurettin yildiz
Nurettin yildiz - 1 ay Önce

Bir sene oldu başvurani hala bana verilmedi

Müjdat birçiçek
Müjdat birçiçek - 1 ay Önce

2020 martta başvuru yapmışım. Hala yok. Bu kime göre neye göre yapılıyor. Anlamış değilim.

Hülya Alcacı
Hülya Alcacı - 1 ay Önce

Dul ve yetim maaşı alanlara verilmiyor onların da ihtiyaçları var

Cumali Hasırcı
Cumali Hasırcı - 1 ay Önce

Vermiyorlar göstermelik yapılan çalışmalar üzücü bir durum

SIRADAKİ HABER