Merakla Beklenen Haber Geldi! Emeklilik Yaşı Düşürüldü

Emekli olmak isteyen vatandaşlarımız için müjdeli haber geldi. Vatandaşlarımız emekli olmak için en çok yaşa takılıyor. Vatandaşlarımız yaşa takılmadan emekli olabilsinler diye de vatandaşlarımız için beklenen haber geldi. Emekli olmak isteyenler müjde emeklilik yaşı düşürülüyor. Çalışan ve eğitim bekleyen vatandaşlarımız emeklilik yaşının düşmesini bekliyorlardı. Sonunda erken emeklilik için müjde bekleyen vatandaşlarımız için müjde geldi.  Vatandaşlarımız yapacakları borçlandırmaların nasıl olacağını oldukça merak ediyorlar. Bu haberin ayrıntıları vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediyorlar. Vatandaşlarımız tarafından erken emekli olabilmek için hangi şartları taşımak gerekiyor? Kimler erken emeklilik fırsatından yararlanabilecek? Gibi pek çok soru vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor. Merak eden ve araştıranlar için ayrıntıları haber kaynağımızda paylaştık.

Merakla Beklenen Haber Geldi! Emeklilik Yaşı Düşürüldü

Vatandaşlarımız için emekli olmak çok önemlidir. Vatandaşlarımız emekli olmak için yıllarca çalışıyorlar ve prim biriktiriyorlar. Vatandaşlarımız bu primlerini tamamladıkları zaman da hemen emekli olamıyorlar. Vatandaşlarımızın emekli olabilmesi için çok önemli bir şart da yaş şartıdır. Vatandaşlarımız bu şartın sağlanabilmesi için yıllarca bekliyorlar. Emekli olmak kadar şu şartlarda ne zaman emekli olunacağı da oldukça önemlidir. Vatandaşlarımız biran önce emekli olmak istiyorlar. Emekli maaşına bağlanarak düzenli bir gelirleri olsun istiyorlar. Bunun için de erken emekli olmanın yollarını her yerden araştırıyorlar. Vatandaşlarımızın araştırmaları sürüyorken yaşanan gelişmeleri sizler için haberimizde paylamaya devam ediyoruz.

KİMLER ERKEN EMEKLİ OLABİLECEK?

Vatandaşlarımız için emekli olmak kadar erken emekli olmak da önemlidir. Erken emekli olmak için şartlar vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor. Erken emekli olabilmek vatandaşlarımız için oldukça önemlidir. Korona virüs herkesi ekonomik anlamda oldukça etkilemiştir. Vatandaşlarımız ekonomik anlamdaki sıkıntılarını bir nebze olsun giderebilmek istiyor. Vatandaşlarımız bütün ekonomik sıkıntılar sebebiyle de biran önce düzenli bir maaşa bağlanmak istiyorlar. Onun için de gelen haber emekli olmak için bekleyen vatandaşlarımızı oldukça sevindirdi.  Vatandaşlarımız tarafından kimlerin bu fırsattan yararlanabileceği merak ediliyor. Bu fırsattan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız ayrıntıları araştırıyorlar.

Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan başvurular için vatandaşlarımız en çok hangi meslek gruplarının bu fırsattan yararlanabileceğini merak ediyorlar. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan başvurular için vatandaşlarımız hangi meslek gruplarının bu fırsattan yararlanacağını öğrenmeye çalışıyorlar. Bu mesleklerin başında madenciler geliyor. Madenci vatandaşlarımız yaptıkları işten dolayı yıpranma payı olduğu için bu fırsattan yararlanabileceklerdir. Yine su altında çalışan vatandaşlarımız da hem tehlikeli hem de çok yoruldukları işleri yaptıkları için onlar da erken emekli olabilirler. Vatandaşlarımız bunun yanında emniyette çalışanlar, itfaiye erleri, gazeteciler, çelik demir alanında çalışanlar, TSK görevlileri gibi pek çok vatandaşımız da erken emekli olabilirler. Mesleğinde yorulma ve yıpranma payı yüksek olan vatandaşlarımız bu fırsattan yararlanabilecekler.

DOĞUM BORÇLANMASIYLA EMEKLİ OLUN!

Vatandaşlarımız için erken emekli olmak oldukça önemlidir. Mesleklerin yanında erken emekli olabilmek için kullanılan yöntemlerden bir tanesi de kadınların doğum borçlanması ile emekli olabilmesidir. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan doğum borçlanması ile vatandaşlarımız daha erken emekli olabilirler. Kadınlar anne olacakları zaman doğumdan önce ve sonrası için ücretsiz izine ayrılırlar bu süreyi borçlanmaları mümkün olabiliyor. Kadınların çocuk sayısına göre her bir çocuk için anneye 2 yıl verilerek annenin erken emekli olabilmesi sağlanıyor. Bu süre en fazla yıl olabiliyor. Çünkü borçlanmada en fazla anneye 3 çocuğa kadar hak tanınıyor. Bu sebepten de kadınlar için 6 yıl önce emekli olabilmek mümkündür.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sezer
Sezer - 1 ay Önce

Ben TSK da görev yapan bir personelim ama devlet bizden 25 yıl şartı ve en az 4500 gün istiyor onda sıkıntı yok fakat emeklilik yaşı 60 tsk bizi 55 yaşında meslekten ihraç ediyor şimdi böyle iken 5 yıl daha bizim açıkta çalışmadan beklememiz gerekiyor sizce emeklilik sisteminde adalet var mı

Turka
Turka - 1 ay Önce

emekli olmak için daha ne yapmamız lazım lütfen artık

Fuat fuat
Fuat fuat - 1 ay Önce

ölene kadar çalışağacaız mecbur

Deremere
Deremere - 1 ay Önce

mükemmel haber teşekkürler

Haydar
Haydar - 1 ay Önce

Bırakın bu işleri

ismet
ismet - 1 ay Önce

devlet evvela emeklisi geçenleri emekli etsin özel idareler karayolları yillik maliyeti 200 bin tl olan dedelerle dolu gençlere yazık deyilmi adalet ah adalet kamuda emeklisi dolanları emekli etmeli kamuoyu oluşturalım

Urfali
Urfali - 1 ay Önce

Osmanli zamaninda telleklar vardi...sokak sokak gezip verilen haberi bagirarak söylerlerdi...ama onlar

SIRADAKİ HABER