KOSGEB’den İşyeri Açacaklara Müjde

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) yine vatandaşlara destek vermeye devam ediyor. Bilindiği üzere dükkan açıldıktan sonra KOSGEB’e başvuru yapılıyordu. Ancak yeni yapılan düzenleme ile 1 Şubat itibariyle dükkan açmadan önce KOSGEB’e başvurmak mümkün olabilecek.

KOSGEB’den İşyeri Açacaklara Müjde

KOSGEB’den iş kurmak isteyen vatandaşlara destek vermeye devam ediyor. KOSGEB’den yapılan son açıklama ise girişimcileri mutlu etti. KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Girişimcilik Destek Programı’nda değişikliklerin yapıldığını belirtti. Bilindiği üzere önceki uygulamaya göre girişimcilik programında yararlanmak isteyen vatandaşlar işyerini açtıktan sonra KOSGEB’e başvuru yapıyordu. Başvurunun incelenmesinin ardından onay alması durumunda destek sağlanıyordu. Ancak yapılan açıklamalarda sistemin değiştiğini ve artık girişimciler için daha kolay bir hale geldiği belirtildi.

DÜKKAN AÇMADAN BAŞVURU YAPILACAK

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer, Girişimcilik Destek Programı’nda değişikliğe gidildiğini belirtti. Sistemin daha kolay hale geldiğini belirten Biçer, “Artık girişimciler için daha kolay bir yol düzenledik. Eskiden dükkan açtıktan sonra KOSGEB’e başvuru yapılıyordu. Ancak artık dükkan açmadan önce de başvuru yapılabilecek. Girişimciler gerekli eğitimlerin ardından KOSGEB’e destek için başvuru gerçekleştirebilir. Daha sonra onay alması durumunda 90 gün içerisinde dükkan açmalıdır. Aksi taktirde başvurusu geçersiz sayılacaktır. Bir girişimcinin en fazla 3 başvuru hakkı bulunmaktadır” dedi.

Uygulama ise 1 Şubat 2017 tarihinden itibaren geçerli hale geldi.

YORUM EKLE