Kamu Bankalarından Nisan Ayı Kredi Kampanyaları Başladı! Kaçırmayın

Nisan ayının gelişi ile birlikte 3 kamu bankası da faiz oranlarını güncelledi. Güncel taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi ve konut kredisi faiz oranları neler?

Kamu Bankalarından Nisan Ayı Kredi Kampanyaları Başladı! Kaçırmayın

Bu Nisan itibari ile geçerli olacak kredi faizleri belirlendi! Bankaların büyük bir kısmı kredi faiz oranlarında yaptıkları değişiklikleri kamuoyuna duyurdu. Bankaların belirlediği kredi faiz oranları gerek ihtiyaçlarını karşılamak gerek satın almak istedikleri taşıt ve konutlar için kredi kullanmak isteyen vatandaşlar tarafından ilgi ile incelenen bir konu. Özellikle alternatiflerine göre daha uygun faiz oranları sunan kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın bu hususta yaptığı değişikliklerin hangi oranda olduğu oldukça merak konusu. Salgın hastalık süresince vatandaşa destek olmak amacı ile hem kamu hem de özel bankalar uygun faiz oranları ile kredi kullanma fırsatı sundular ve sunmaya devam ediyorlar. Son duruma göre kredi faiz oranları yüzde kaç? Hangi banka hangi kredi tipinde faiz oranı değişikliğine gitti? İşte son verilere göre ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi faiz oranları.

HALKBANKASI

En çok tercih edilen kamu bankalarından biri de şüphesiz Halkbank. Özellikle de bünyesinden milyonlarca emekli müşteri barından banka nisan ayına özel faiz oranlarını da açıkladı. Kamu bankası piyasa koşullarına göre oldukça uygun faizler sunuyor.

Bankanın ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara sunduğu faiz oranı %1,51. Birçok özel bankanın faiz oranına göre oldukça cezbedici. Banka sıfır ya da ikinci al araç satın almak isteyen vatandaşlara da %1,54 faiz oranı sunuyor. Bankanın konut kredi faiz oranı ise en cezbedici olanı. Banka ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara destek oluyor ve aylık %1,38 oranından finansman desteği sunuyor. Başvuruları ise Halkbank şubelerine yapmak mümkün.

-kamu-bankaları-faız-

ZİRAAT BANKASI

Kamu bankası deyince ilk akla gelen banka Ziraat Bankası.1863 yılından beri ülkemize hizmet veren banka vatandaşlara her konuda finansman desteği sağlıyor. Özellikle konut alımlarında vatandaşlara en düşük faiz oranlarından birini sunuyor. Ziraat Bankası konut almak isteyen vatandaşlara aylık %1,37 oranında düşük bir faiz oranı sunarak finansman desteği vermekte.

Taşıt kredilerinde ise banka vatandaşlara iki farklı seçenek sunuyor. Kaskolu taşıt kredisi kullanmak isteyen vatandaşların faiz oranlarında indirime gidiliyor. Aylık faiz oranları %1,54 bandına düşüyor. Kasko olmadan taşıt kredisi kullanımlarında ise bankanın sunduğu faiz oranı %1,56. Son olarak banka tüketici kredilerinde aylık %1,51 faiz oranı sunuyor.

VAKIFBANK

Yine sık sık tercih edilen bir diğer kamu bankası da Vakıfbank. Vatandaşlar Vakıfbank'tan çeşitli amaçlar için krediler kullanabilirler. Fakat Vakıfbank’ta vatandaşlara sunulan kredi faiz oranları kredinin vade uzunluğu, kullanılacak miktar ve kullanım alanına göre değişkenlik göstermekte.

Kamu bankası taşıt kredisi çekmek isteyen vatandaşlar için faiz oranını aylık %1,50 olarak veriyor. Aynı zamanda isteyen vatandaşlara banka ihtiyaç kredisi desteği de sunuyor. 3 ay ödemesiz dönem ile verdiği tüketici kredisinde ise bankanın sunduğu aylık faiz oranı %1,32.

Son olarak ise Vakıfbank vatandaşlara konut kredisi sunuyor. Vakıfbank’ın sunduğu Sarıpanjur konut kredisi ise oldukça popüler. Her ay yüz binlerce vatandaş bu kampanya ile ev sahibi oluyor. Banka esnek ödeme seçenekleri, ödemesiz dönem gibi fırsatlarla birlikte aylık vatandaşlara %1,32 oranında faiz sunmakta.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER