İşsiz Kişilere Günlük 108 TL Ödeniyor! Meslek Kursları İş Garantiliyor

İŞKUR, meslek edindirme kursu ile çok sayıda vatandaşa ulaşmayı hedefliyor. Haberimizde İŞKUR'un sizden istediği şartlara uygunsanız başvuru yapabilirsiniz.

İşsiz Kişilere Günlük 108 TL Ödeniyor! Meslek Kursları İş Garantiliyor

Türkiye'de insanların İş hayatına ve istihdama  katılması adına  açılan  meslek kursları,  İş tecrübesi bulunan personeller yetiştiriyor.  Bu personeller  yetişirken aynı zamanda günlük yevmiye alıyor.  İŞKUR tarafından yürütülen işbaşı eğitim programları,  personel yetiştiriyor  vatandaşlar iş sahibi olurken aynı zamanda para kazanıyor. Türkiye İş Kurumu tarafından düzenlenen bu eğitimlerin programlarının esas amacı ise kayıtlı olan işsiz sayısının en aza indirilmesi,  vatandaşları istihdam sağlamak adına işverenlerin talep ettikleri meslek gruplarında personeller yetişiyor.  Mesleği öğrenen kursiyerler kolay bir şekilde iş bulabiliyor, bu program İŞKUR tarafından yürütülüyor.  Program dahilinde olan vatandaşlar kendi istedikleri yere çalışabilecekleri gibi aynı zamanda kurum tarafından işte tarif edebiliyor.  kurum sizi uygun pozisyonlara yerleştirerek iş hayatınıza katılmanızı sağlıyor.

 Peki Bu Programın Şartları Neler?

 İŞKUR'a işsiz olarak kayıtlı olmak ve eşsiz durumunda bulunmak,

15 yaşından büyük olmak,

Emekliler kursa katılım sağlayamamak da,

Ayrıca kursa katılacak kişinin son 1 ay SGK priminin ödenmemesi  gerekmekte.

Son şart ise meslek öğrenimin  yapılacağı işverenin birinci ya da ikinci derecede akraba olmaması şartı aranıyor.

Günlük Ödeme Ne Kadar? 

Ödemeler günlük olarak yapılır,  yapılacak olan ödemeler kişinin özellikleri ne öğrenmiş olduğu meslek türüne göre değişim göstermektedir.

İşsiz durumda olan kişiler için,  108  Türk lirası almaktadır.

Öğrenciler için,  81 Türk lirası almaktadır.

İşsizlik maaşı alan kişiler için,  günlük 54 TL almaktadır.

Kadınlar için,  günlük 110 TL ve 2 ila 5 yaş arasında çocuğu bulunuyor ise aylık 400 TL bakıcı desteği.

Programa Nasıl Katılır?

İŞKUR'un web sitesine girerek,  duyuruları takip edebilirsiniz,  ya da size en yakın olan  iŞKUR'un il veya ilçe müdürlüklerine giderek danışman kişi ile görüşüp programa dahil olmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER