İSKİ Su Faturalarını Siliyor! Son Başvuru Tarihi İçin Acele Edin!

İSKİ açıklama yayınladı. Su fatura borcu olanlar dikkat! Su borçları yeniden yapılandırılıyor. Borç yapılandırmasından yararlanmak isteyen vatandaşlar için son başvuru şansı!

İSKİ Su Faturalarını Siliyor! Son Başvuru Tarihi İçin Acele Edin!

İSKİ açıklama yayınladı. Su faturaları siliniyor! Ancak son başvuru şansını kaçırmamanız gerekiyor. Su borçları yeniden yapılandırılıyor. 31 Ağustos 2020 öncesine ait ödenmemiş su borçlarına ilişkin yapılandırma kararı çıktı. 

Dikkat Dikkat! Su faturası borcu bulunanlar için son fırsat. Su faturalarında peşin ödemede yüzde 90 gecikme zammı indirimi yapılıyor. Borcu olanlara 36 aya kadar taksit imkanı sağlanacak.Peki fatura yapılandırılmasından nasıl faydalanılır?

31 Ağustos 2020 öncesine ait ödenmemiş su borçlarına ilişkin yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşların yıl sonuna kadar başvuru yapması gerekli. İSKİ Genel  Müdürlüğü, yeni çıkan kanun kapsamında vatandaşları bilgilendiren açıklamasını duyurdu. 

İBB’den yapılan açıklamada İSKİ Genel Müdürlüğü, 7256 Sayılı  “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle İlgili Kanun” kapsamında,  abonelerin 31 Ağustos 2020 öncesine ait ödenmemiş su borçlarını yeniden yapılandırılacağını açıkladı. Bu kanuna göre abonelere, peşin ödemede yüzde 90 gecikme zammı indirimi ve ikişer aylık dönemler halinde 36 aya kadar taksit imkanı sağlanacak.

Peki İSKİ fatura yapılandırılmasından nasıl yararlanılır?

Yapılandırmadan yararlanmak isteyen abonelerin, 31 Aralık 2020 tarihine kadar www.iski.istanbul adresi üzerinden Borç Yapılandırma Formu doldurarak müracaat etmesi gerekli. İnternet dışında vatandaşlar randevu ile en yakın İSKİ Şube Müdürlüğüne şahsen müracaat ederek de bu yapılandırmadan yararlanabilirler.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER