İntibak Zammı ile İlgili Sıcak Gelişme! 2021 İntibak Zammı Çıkıyor Mu?

Emekliler gelecek zam kadar gözü kulağı da İntibak zammı gelişmelerinde. Peki Emeklilere İntibak geliyor mu? Emekliler intibak zammı alabilecek mi? Merakla beklenen Emekli intibak zammı yasası son durum nedir! Sizler için Emeklilerin merakla beklediği İntibak zammı, 355 TL intibak zammı gelecek mi sorularına yanıt vermeye çalıştık!

İntibak Zammı ile İlgili Sıcak Gelişme! 2021 İntibak Zammı Çıkıyor Mu?

Ülke genelindeki milyonlarca emeklinin büyük bir merakla beklediği intibak yasası ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. İntibak yasası ile ilgili olarak uzun süredir devam eden gelişmeler çerçevesinde uzun süredir büyük bir merakla bekleniyordu. Özellikle sürekli gündemde olmasına rağmen bir türlü somut adım atılmıyor. Ancak son olarak emekliler için sevindirici bir haber yaşandı. Memur emeklisi vatandaşların kurum kaynaklı farkların kapatılması amacı ile yapılan talebe ilişkin sonunda netice alınacağı belirtiliyor.

Milyonlarca emeklinin uzun süredir çıkmasını bekleyen intibak yasasının 2021 ile birlikte hayata geçirileceğine ilişkin gelişmeler yaşanıyor. Özellikle hem memur hem de memur emeklisi için kurum kaynaklı farkın giderilmesine yönelik talep gerçekleştirilmişti. Uzun süredir gündemde olan bu talebe yönelik olarak gerekli düzenlemenin sonunda geleceği belirtiliyor. Memur emeklisi intibak farkı yasası ile ilgili olarak son gelişmeler haberimizde!

Emeklilerin bekledikleri intibak zammı uzun süredir bekleniyordu. Özellikle memur emeklilerinin kurum kaynaklı olarak yaşadıkları maaş farklarının giderilmesi için intibak yasası çıkacak mı sorusunu merak ediyor. İntibak yasasının 2021 yılı itibari ile hayata geçirileceği belirtiliyor. Türkiye Emekliler Derneği tarafından sunulan talebin içerisinde bu intibak farkı da bulunuyor.

Tüm Emeklileri Kapsıyor

Türkiye genelinde mevcut olan 5 milyonu aşkın emekliyi yakından ilgilendiren intibak düzenlemesi ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Özellikle SSK emelisinin ve Anayasa Mahkemesi’nin ana gündem maddesi haline gelen intibak yasası detayları da belli oldu. Eğer intibak yasası Meclis’ten geçer ise 2000 yılından önce emekli olan ve intibak sonrası emekli olanların yararlanabileceği belirtiliyor. 2000’den sonra emekli olanlar için ilk intibak düzenlemesinde olduğu gibi 50 TL ile 355 TL arasında bir emekli maaşı zammının söz konusu olması bekleniyor.

5 milyon emekli için sevindirici bir gelişme olan intibak düzenlemesi ile ilgili olarak Türkiye Emekliler Derneği tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Dernekten yapılan açıklamaya göre intibak talebi memur konfederasyonları tarafından da mutlaka ülke gündemine taşınan maddelerden birisi olmalıdır. Bu şekilde 5 milyon emekliyi ilgilendiren konuda bir çözümün elde edilebileceği yapılan açıklamada belirtildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Dilmaç
Metin Dilmaç - 4 ay Önce

Yalan söylemeyin vermezler

Zekeriya çoban
Zekeriya çoban - 4 ay Önce

Emekliliyi kim duyarki !

Kazım Koyuncu
Kazım Koyuncu - 4 ay Önce

Kesinlikle insanları oyalayip aldatma taktigi

Mehmet Salih ay
Mehmet Salih ay - 4 ay Önce

Vermezler bekle gör polıkotasi??

NEDRET ÜSTÜNTEPE
NEDRET ÜSTÜNTEPE - 4 ay Önce

İNTİBAK İÇİN SAYIN BAŞKAN TAMAM VERİN DEMELİ OLUR BU İŞ İNŞALLAH...

Şefika kistanoğlu
Şefika kistanoğlu - 3 ay Önce

Çıkacsğını sanmıyorum emeklilet sefalet içinde yaşayıp ölürler

SIRADAKİ HABER