İki Bankadan Taşıt Kredisinde Dev İndirim! Şekerbank ve TEB Faiz İndirimine Gitti

Nisan ayının gelişi ile birlikte araba piyasası tekrardan hareketlendi. İki özel bankada nisan ayına özel faiz oranlarını güncelledi! Vatandaşlar tarafından kaçırılmayacak taşıt kredisi fırsatları başladı.

İki Bankadan Taşıt Kredisinde Dev İndirim! Şekerbank ve TEB Faiz İndirimine Gitti

Covid-19 salgını her alanı etkilediği gibi araç piyasasını da etkiledi. Fiyatlar dolar kuru ve salgın nedeniyle hızla yükseldi. Vatandaşlar da elini ayağını piyasadan çekmişti. Özellikle de eylül ayından bu yana faizlerinde yükselmesiyle araba almayı düşünenler ihtiyaçlarını ertelemeye başladı.

Bir diğer yandan bahar aylarının gelmesiyle birlikte araç firmaları yeni kampanyalar düzenlemeye başladı bile. İkinci el piyasası da hızlı bir şekilde hareketlenmeye başladı. Hem galericilere hem de araç pazarlarına daha çok vatandaş uğrar oldu. Bankalar araç alımlarına talepler artınca fırsatları kaçırmadılar. İki banka birden bu ay taşıt kredilerinden indirime gittiğini açıkladı. İki özel bankadan biri TEB diğeri ise Şekerbank. İki banka da taşıt kredisi kampanyalarıyla vatandaşlarımıza özel fırsatlar sunuyor! ayrıntılar haberimizde.

TEB TAŞIT KREDİSİNDEN FAİZ İNDİRİMİ GELDİ

TEB bankası ülke genelinde binlerce müşteriye sahip. Fakat yakın zaman da bankanın bir indirime gitmesi beklenmiyordu. Banka taşıt kredisi faiz oranlarını güncelleyerek herkesi şaşırttı. Üstelik banka taşıt kredinizi 24 saat içinde kullanmanıza da imkân veriyor. Yani dilediğiniz araba 1 gün içinde sizin oluyor.

Ayrıca banka uzun vadelerle ve esnek ödeme imkanları da sunuyor. Vatandaşlar vadelerini ne kadar uzatırlarsa uzatsınlar faiz oranlarındaki değişimlerden yararlanmıyorlar. Sabit faiz oranları kredileri vade boyu değişmiyor. Aynı zamanda vatandaşlar ödeme planında 3 aylık ödemelerden de yararlanabiliyor. TEB müşterilerine 60 aya varan vade imkanları ve aylık %1,75 faiz oranı sunuyor.

Buna göre TEB araçlığıyla 50 bin taşıt kredisi finansmanı alan vatandaşların aylık ödemesiz 1 bin 473 lira oluyor. Vade sonu ödemeleri ise 88 bin 406 lira.

Günlük 14 Liradan Başlayan Taksitlerle Fırsat Şekerbank’ta

Bir diğer indirim fırsatı da bu ay Şekerbank’tan geldi. Banka hem sıfır araçlar hem de ikinci el araç alımlarında faiz oranlarını düşürdü. Fakat banka faiz oranlarını güncellese de hala piyasa oranlarına göre yüksek bir faize sahip. Banka taşıt kredilerinde aylık %2,09 faiz oranı sunuyor. Bunun yanında kampanya dahilinde müşterilerine farklı fırsatlar vermekte.

Banka müşterilerinden kefil ya da teminat talep etmiyor. Sadece söz konusu araç teminat olarak görülüyor. 60 aya kadar yine vade seçeneği sunuluyor. Banka aynı zamanda piyasadaki diğer bankaların aksine ikinci el taşıtlar da 15 yaşına kadar kredi veriyor. Birçok özel ya da kamu bankası sadece 6 yaş altı araçlara kredi vermekte.

Bankanın bir diğer fırsatı da vatandaşlardan kredi tahsis ücreti talep etmemesi. Yani taşıt kredisini almak için neredeyse hiçbir masrafa girmiyorsunuz.

Eğer vatandaşlar bankadan 50 bin lira finansman desteği alırlarsa aylık ödemeleri 1 bin 620 lira oluyor. 60 ay vade sonu ödemeleri de 97 bin 237 lira. Fakat vatandaşlar daha düşük limitler de finansman desteği alırlarsa günlük ödemeleri 14 liraya kadar düşmekte. 10 bin lira finansman desteği 36 ay vade seçeneğinde vatandaşların aylık ödemeleri sadece 425 liraya denk geliyor. Günlük ise sadece 14 lira ediyor. 3 yıl sonunda ise vatandaşlar geriye 15 bin 301 lira ödemiş oluyor.

-ıkı-banka-faız-ındırımıne-gıttı-

TAŞIT KREDİSİ BAŞVURU BELGELERİ

Taşıt kredilerine başvururken vatandaşlardan nüfus cüzdanı ve güncel fatura istenmekte. Bunun yanı sıra ikametgâh belgesi, gelir belgesi ve aracın proforma faturası/ruhsat talep edilmekte. 

Ticari Taşıt Kredisi kullanmak isteyen vatandaşlardan şahsi taşıtlar için kredi kullanırken talep edilen belgelere ilaveten farklı belgeler de istenmektedir. Bu belgeler arasında adına ticari taşıt alınacak olan firmanın sahibi ve ortaklarının, gerek görülür ise kefillerinin nüfus cüzdanı nüshaları, geçtiğimiz 3 yıl için firmanın bilanço ve gelir tablosunun nüshaları, vergi levhası, firmanın ticari sicilinin paylaşıldığı gazetenin nüshası ve imza sirküleri bulunmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER