Herkese 1.000 TL Ödeme Yapılacak! Hükümet Şimdi Duyurdu! Başvuru Yapan Herkese Üç Farklı Destek Sunulacağı Duyuruldu

Herkese 1000 TL ödeme yapılacak! Hükümetten son dakika açıklaması geldi. Başvuru yapan herkese üç farklı destek sağlanacak. İşte merakla beklenen Devlet destekleri arasında yepyeni kampanya. Hükümetten başvuru yapan tüm vatandaşlara destek ödemesi geliyor. İşte o duyuru!

Herkese 1.000 TL Ödeme Yapılacak! Hükümet Şimdi Duyurdu! Başvuru Yapan Herkese Üç Farklı Destek Sunulacağı Duyuruldu

Salgının oluşturduğu ekonomik etkiler, dalga dalga dünyayı etkilemeye devam ediyor. Ülkemizde de yoğunluğunu ve buna paralel tedbirleri sürekli arttırılan salgın, ekonomik açıdan ciddi bir krizin ortaya çıkmasına da neden olmuş durumda. Bu kapsamda Devletten sürekli yeni tardım ve destek paketleri açıklanıyor. Son olarak, 1.000 TL Nakdi Destek, elektrik, gıda, odun ve kömür desteği gibi geniş kapsamlı yeni bir destek paketi daha açıklandı.

Bunların yanında daha fazla ihtiyaca sahip kesimde bulunan engelliler, dul ve yaşlılar için tadilat ve çeşitli barınma hakları destekleri de devam ediyor. Bu çeşitli destekler ve sürekli yapılan açıklamalar, kimlerin hangi desteklerden yararlanabileceği konusunda karışıklıkların ortaya çıkmasına sebep oluyor. Haberimizin devamında destek paketleriyle ilgili tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

Tüm destekler İçerisinde, En Sık Yapılan Destek Gıda Yardımı Şeklinde Gerçekleşiyor

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve yanı sıra bazı diğer vakıflarla birlikte, yardım kuruluşları tarafından tek sefer ya da, sürekli olacak şekilde en sık yapılan yardı gıda yardımlarından oluşuyor. Un, Makarna gibi temel gıdalardan başlayarak, her çeşit gıdayı kapsayan yardımlar, başvurularla belirlenen ihtiyaç sahiplerine sürekli bir şekilde ulaştırılıyor.

Nakit Destekleri de Sürüyor

E-Devlet aracılığıyla yapılan başvurulara karşılık olara, PTT aracılığıyla gerçekleştirilen nakit yardımları da sürüyor. Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma dernekleri, nakit olarak verilen desteklerde de önemli bir rol oynuyor. Salgın döneminde daha da arttırılan bu tür yardımlar, bu kriz döneminde ihtiyaç sahipleri için eşsiz bir destek oluşturuyor.

 Sosyal Yardım Ve Dayanışma Vakıfları ve Dernekler

Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakıfları, salgın döneminde çok önemli bir işlev sunmaya başladı. İhtiyaç sahiplerinin belirlenmesi ve bunların başvurularını yapması ve aynı zamanda yardımların ulaştırılması konusunda, bu vakıflar önemli rol oynuyor. İhtiyaç sahiplerinin, ihtiyaç türlerine göre, öncelikle Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı’ na başvurması gerekiyor. Bu ihtiyaçlar gıdadan, tadilat masraflarına, Nakit yardımdan, yakacak ihtiyacına göre çeşitliliğe sahip.

Elektrik Yardımı Bile Var

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ nın ihtiyaç sahiplerini belirlediği bu dönemde, elektrik ücretlerini ödeme konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşlar için bile destekler söz konusu oluyor. İhtiyaç sahi olduğu belirlenen başvurular için en yüksek 106 TL olmak üzere elektrik desteği bile veriliyor. Bu desteğin belirlenmesinde, hane de yaşayan kişi sayısı da etkili oluyor.

Elektrik Desteğine Doğrudan Başvurulamıyor

Vakfın elektrik desteği sunduğu vatandaşlar, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile ortaklaşa yapılan çalışma sonucunda belirlenmiş olan kişilere gerçekleştiriliyor. Vatandaşların ihtiyaç durumlarına göre bu destek sunuluyor.

Salgın Dönemine Özel Destekler

Salgın nedeniyle oluşan ekonomik dar boğazdan etkilenen ve yardıma muhtaç olan tüm kişilere, Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından çeşitli destekler veriliyor. Bu destekler arasında en yoğun talep kuşkusuz 1.00 TL karşılıksız olarak sunulan nakdi yardım. Üç dönemde yapılan ödemelerle, çok sayıda kişi bu yardımdan yararlandı. Başvuruları E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen bu yardımların, devam edeceği ve ihtiyaç sahiplerine destek verileceği duyuruldu. Bunun için başvurularında devam etmesi gerektiği, ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesinde, başvuruların değerlendirmeye alındığı bilgisi verildi. 1.000 TL nakit desteği için E-Devlet sistemi üzerinden T.C. Kimlik numaranızı vererek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 12:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bes
Bes - 3 hafta Önce

Beş cocuk annesiyim cocuklarıma birsey alamiyor 3 kişi okula gidiyor bir taplet bile bize vermediler

Emine Özmen
Emine Özmen - 3 hafta Önce

Eşimden ayrıyım iş bulamıyorum 2 çocuğum var okula giden yardımınızı bekliuorum

Emine Özmen
Emine Özmen - 3 hafta Önce

Eşimden ayrıyım iş bulamıyorum 2 çocuğum var okula giden yardımınızı bekliuorum

Ramazan durul
Ramazan durul - 3 hafta Önce

1000 TL destekten yararlanmak istiyoruz çok zor durumdayiz

Mahsar gürler
Mahsar gürler - 3 hafta Önce

Pata sik8ntisi ihtiyac

Şükran Yılmaz
Şükran Yılmaz - 3 hafta Önce

1.000

hatice demir
hatice demir - 3 hafta Önce

eşim vefat etti emekli maaşı 1700 ev kiram 900 tl 31 yaşında oglum 10 aydır işsiz yardıma ihtiyacımız var

Mustafa bayrak
Mustafa bayrak - 3 hafta Önce

Maddi manevi yardim almak


SIRADAKİ HABER