Herkese 1000 TL Destek! Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları 1000 TL Nakit Desteği Veriyor

1000 TL maddi yardım destek başvuruları rekor kırıyor. SYD(Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları) aracılığıyla vatandaşlara verilen bin lira maddi destek yardımlarına vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Başvurusu onaylanan kişilere anında devlet yardımı ödemesi yapılıyor.

Herkese 1000 TL Destek! Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları 1000 TL Nakit Desteği Veriyor

Devlet tarafından yapılan 1.000 TL sosyal yardım ödemeleri bu akşam haberlerinde yeniden gündeme geldi. Eceabat'ta 23 yaşındaki genç girişimci FOX TV haberlerine katılarak pandemi sürecinde yaşadığı ekonomik zorluklardan bahsetti. Pandemi başlangıcında kendi iş yerini açan genç girişimci, Mart ayından önce işletme başlangıcı yapmadığı için kredi desteklerinden faydalanamadığını belirtti. Valiliğin yolunu tutan girişimci, kendisinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na yönlendirildiğini ifade etti. Başvurusu reddedilen fotoğrafçı genç, başvurusunun onaylanması durumunda 1.000 TL maddi destek alacaktı.

Kaymakamlık ve SYD 1.000 TL Maddi Yardım

Pandemi sürecinde ekonomik olarak olumsuz etkilenenler için Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından 1.000 TL maddi yardım ödemesi yapılıyor. Bu yardımlardan faydalanmak isteyen kişilerin, maddi gelirlerinin asgari ücretin 1/3 ünden az olması gerekmektedir. Geçim sıkıntısı yaşayan, maddi olarak sıkıntı çeken vatandaşlarımıza bu vakıflar aracılığıyla 1000 lira aylık maddi destek sağlanmaktadır. Sizinde hane geliriniz düşükse, düşük gelirli hane kapsamına giriyorsanız bağlı bulunduğunuz il ve ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun incelenmesinin ardından 1.000 TL aylık maddi yardım alabilirsiniz.

Bu Yardımları Unutmayın!

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından düşük gelir grubuna ait aileler için ek olarak gıda yardımı ve yakacak yardımı da yapılmaktadır. 1.000 TL maddi yardım başvurusuyla aynı şekilde bağlı bulunduğunuz bölgedeki SYD'lere başvurusunuzu doğrudan yapabilirsiniz. İnternet üzerinden online olarak hiçbir başvuru kanalı bulunmamaktadır.

Elektrik Faturası Desteği

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları gelir tespitinin ardından ihtiyaç sahibi ailelere 106 TL tutarında elektrik faturası desteği vermektedirler.

Belediye Yardımı

Türkiye genelinde bir standardı olmayan ve belediyelere göre değişiklik gösteren çeşitli yardımlar bulunmaktadır. Bazı belediyeler vatandaşlarımıza aylık 500 liraya kadar nakit desteği sağlarken, bazı belediyeler erzak ve yakacak desteği sunmaktadır. Bu yardım destekleri Türkiye'nin her bölgesinde olmamakla birlikte, birçok il ve ilçede uygulanmaktadır. Eğer sizde düşük hane gelirine sahipseniz bağlı bulunduğunuz belediyeye giderek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan Karadağ
Ayhan Karadağ - 2 hafta Önce

1000 TL pandemi yardım parasını bizede. Verilmesini istiyorum

Ozlem tuksekdag
Ozlem tuksekdag - 2 hafta Önce

Bana yardlm edermsiniz kocoman bakur borcu var diye kimse yardlm etmiyor sosyal yardlm basvurduk red cevap aldlk. Zordurumdaylz elektik kira mlslz su b orcumuz
odemiyoruz yardlm edin

Erbil tasci
Erbil tasci - 2 hafta Önce

Gelirimyok para yardıma hitiyacimvar

Fuat karayel
Fuat karayel - 2 hafta Önce

yardıma ihtiyacımız var yardım olursa çok iyi olur hiç yardım almadık hep durumları iyi olanlar alıyor ihtiyacı olanlar yardım almıyor belediye araştırmıyor

Adnan özkan
Adnan özkan - 2 hafta Önce

İşsizim

Mustafa büyük
Mustafa büyük - 2 hafta Önce

1000 TL pandemi parası bende istiyorum

Veysel karani sarıkaya
Veysel karani sarıkaya - 2 hafta Önce

1000 tl pandemi yardım destekden bende faydalanmak istiyorum .şimdi ye kadar bende devletin hiç bir yardımından faydalanmadım. İşsizim evim kira tespit edebilirsiniz

Emine kuru
Emine kuru - 2 hafta Önce

1000 tl yardim istiyorum


SIRADAKİ HABER