Hayvancılık Teşvikleri 2021 - Büyükbaş ve Küçükbaş İçin Devlet Hibe Desteği Veriyor

2021 hayvancılık teşvik, hibe ve kredi destekleri Tarım ve Ormancılık Bakanlığı tarafından duyuruldu. Ülkemizde büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın arttırılması amacıyla hayvancılık yapılacaklara bir çok teşvik hizmet sunuluyor.

Hayvancılık Teşvikleri 2021 - Büyükbaş ve Küçükbaş İçin Devlet Hibe Desteği Veriyor

Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işi ile ilgilenen kişiler kredi veren bankalara başvurmadan önce devlet desteğinin ve teşvik primlerini takip etmektedir. Devlet tarafından yapılan bu destek ile birlikte hayvancılık işleri ile ilgilenen kişiler teşvik edilmektedir. 2021 hayvancılık teşvikleri için kişilerden belirli şartlar talep edilmektedir. İstenen şartlar ve koşullar sağlandığı takdirde hayvancılık işe ile uğraşan veya uğraşmak isteyen herkes için büyükbaş ve küçükbaş için devlet hibe desteği sağlanmaktadır.

Geri ödemesiz bir şekilde hibe destekleri sağlayan devlet, ülkemiz içerisinde hayvancılığın daha da artmasını istemektedir. Birçok kişi için büyük bir gelir kaynağı olan hayvancılık ile birlikte her açıdan gelir elde edilebilmektedir. Hayvancılık işi ile uğraşan kişilerin bu noktada birçok masrafı olmasıyla birlikte çeşitli ihtiyaçları bulunmaktadır. Hayvanların yetiştirilmesi için birçok ihtiyaç bulunduğu gibi genel olarak bu giderleri karşılamak için ek gelire ihtiyaç duyulmaktadır.

Yem desteği ve geri ödemesiz hayvan hibesi ile birlikte birçok kişi bu ihtiyaçları kolay bir şekilde karşılayabilmektedir. Devlet hibesi ile birlikte de desteklenen hayvancılık işi ülke içerisinde önemli bir geçim kaynağı olmaya devam etmektedir. Ülkenin genel coğrafi yapısı birçok açıdan hayvancılık açısından uygundur ve yurtiçi ticaretlerde de yurtdışı ihracatlarda da sıklıkla kullanılmaktadır.

Devlet hibe desteği ile birlikte kişiler rahatlıkla ihtiyaçlarını sağlarken bir yandan da başka kurumlar tarafından da destek alınabilmektedir. Birçok şirket ve kurum hayvancılık alanında yaptığı hibeler ve yardımlar ile birlikte hayvancılık konusunda önemli bir girişime el atmış olmaktadır. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu da teşvik primi veren kurumlar arasında yer almaktadır. Kurum desteği ile birlikte birçok çiftçi kazanç elde etmeyi başarmıştır.

Tarım ve Ormancılık Bakanlığı Hayvancılık Desteklemeleri

Bakanlık tarafından birçok fazla konuda hayvancılık desteği sağlanmaktadır. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından her yıl yapılan büyükbaş destekleme ödemeleri ile birlikte çiftçiler rahat bir nefes alabilmektedir. Hayvan sayısına, çeşidine ve giderlerine göre de verilen destekler değişiklik göstermektedir. 2021 büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık destekleri sayesinde de ekonomik açıdan rahatlama sağlanmaktadır.

 • Soy kütüğüne kayıtlı buzağı: 175 baş
 • Dişi mandalara: 250 baş
 • Anaç manda: 250 baş
 • Döl kontrolü: 50 baş
 • Soy kütüğüne kayıtlı malak: 200 baş
 • Koyun – Keçi: 250 baş
 • Yetiştiricilik bölgesi illeri: 100 baş
 • Arılı kovan: Adet fiyatı 10 TL
 • Ana arı başına: Adet fiyatı 15 TL
 • Damızlık arı: Adet fiyatı 80 TL

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan hibe ile birlikte birçok kişi rahat nefes alabilmektedir. Kaliteli hayvan yetiştiriciliği ülkemiz içerisinde başarılı bir şekilde yürütülmektedir. Yapılan hayvancılık işleri ile birlikte hem ülke içi ekonomiye destek olunmaktadır hem de çiftçilerin yüzü gülmektedir.

devlet-hayvancilik-destekleri-2021-buyukbas-ve-kucukbas

KOSGEB Hayvancılık Destekleri Nasıl Alınır?

Hayvancılık sektörü üzerinde iş kuracak olan kişilere KOSGEB tarafından hibe destekleri verilmektedir. KOSGEB hibe destekleri üzerinden fayda alabilmek için kuruma getirilen projenin sadece hayvancılık üzerine olması gerekmektedir. Diğer alanlarda gelen işler için bu hibe verilmemektedir.

Birçok projede başarılı bir şekilde destek olan KOSGEB, hayvancılık alanında da önemli yatırımlar yapmaktadır. Ekonomiye olan katkısı bilindiğinden dolayı hayvancılık büyük bir rağbet görmektedir. KOSGEB’in hayvan destekleri içerisinde karşılamakta olduğu giderler ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İşletmenin kurulduğu zamanda ve sonrasında yapılan gider harcamaları,
 • İhtiyaç duyulan paketleme, makine ve buzdolabı gibi birçok temel ihtiyaçlar,
 • Çalışanların prim gün sayısıyla doğru orantılı olarak verilen hibeler

KOSGEB tarafından verilmekte olan teşvik primleri ile birçok kişi rahatlamakla birlikte daha verimli işler ortaya çıkarmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 14:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehdi mehmet özbağ
Mehdi mehmet özbağ - 2 hafta Önce

Bu hibeden faydalanmak istiyorum

muharrem kaya
muharrem kaya - 2 hafta Önce

bu hibeden faydalanmak istiyorum

Mehmet Aladağ
Mehmet Aladağ - 2 hafta Önce

Hibeden faydalanmak istiyorum şartları nelerdir benim işletmem 10 yıllık kira sözleşmem var faydalanabiliyor muyum sizi din temiz olması şart mıdır

Orhan
Orhan - 2 hafta Önce

Güzel

Abdurrahman özgül
Abdurrahman özgül - 1 hafta Önce

Ben devlet desteğin den faydalanmak istiyorum yıllardır bizim keçi mız vardı biz davarla böydük hayvancılık| nasıl yapılır çok iyi bilirim Allahın izniyle işi ehline vereceksin devletimiz yardım cı olursa elimden ne gelirse yaparım

Ayaz ih
Ayaz ih - 5 gün Önce

Bende faydalanmak istiyorum şartlar uygun ve proje de hazır

SIRADAKİ HABER