Halkbank ve Ziraat Bankası ev alacaklara yüzde 20 indirim 240 ay vade fırsatı sunuyor

2021 Ocak ayında kamu bankaları aracılığıyla yüzde 20 indirim, yüzde 0.69 faiz ve 240 ay vade imkanıyla konut kredisi imkanı sunuluyor. Ziraat Bankası ve Halkbank düşük faizli konut kredisi fırsatından yararlanarak sizlerde kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

Halkbank ve Ziraat Bankası ev alacaklara yüzde 20 indirim 240 ay vade fırsatı sunuyor

Geçtiğimiz yıl düzenlenen düşük faizli konut kredisi kampanyalarından yararlanan binlerce vatandaşımız hayalini kurduğu yeni eve sahip oldu. Cumhuriyet tarihinin en düşük faizlerinden yararlanan binlerce kişi cazip fırsatlarla yeni bir ev satın aldı. Kampanyaların sona ermesiyle birlikte fırsatı kaçıranlar pişman olurken, yeni yılda cazip ödeme koşulları olan konut kredisi araştırmaları devam ediyor. 2021 Ocak ayı itibariyle TOKİ açık konut satışlarıyla ucuza ev sahibi olmak hala mümkün. Yeni yılın gelmesiyle birlikte binlerce vatandaşımızı düşük taksit ödemeleriyle ev sahibi yapacak konut satışları başladı. Bu yazımızda TOKİ güncel açık konut satışlarıyla ev sahibi olabileceğiniz, aylık 500 lira taksitle ev alabileceğiniz kampanyalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Bilindiği üzere kamu bankalarının elinde binlerce icralık durumda olan konutlar bulunmaktadır. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank gibi kamu bankaları bu konutları düzenli periyotlarla açık satışa sunmakta ve tahsil edemediği kredi tutarlarının zararını bu şekilde karşılamaya çalışmaktadır. Sizlerde kamu bankaları tarafından satışa sunulan konutları takip ederek uygun fiyata ev sahibi olabilirsiniz. Üstelik vatandaşlarımızın bu konutlara ilgi göstermesi için birçok teşvikte bulunmaktadır. Bankalar konut satışlarında uygun faiz oranları, uzun vade ve konut fiyatı üzerinden yüzdelik indirimler yapmaktadır.

Haziran-Ağustos döneminde yoğun talep gören konut piyasaları faiz oranlarının yükselmesiyle birlikte düşüş yaşadı. Kış aylarının gelmesiyle emlak sektöründe ciddi bir durgunluk söz konusu. Ev almayı düşünen vatandaşlarımız fiyatlar yükselmeden, düşük fiyatlı ev arayışlarına devam ederken bu yazımızda sizler için yeni fırsatlardan söz edeceğiz.

20 YIL VADE, 500 TL TAKSİTLE EV SAHİBİ OLUN

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından açık konut satışları ve kura usülü olmak üzere çeşitli satış modelleri bulunmaktadır. Açık konut satışı modeliyle vatandaşlarımız sıra beklemeden, çekilişsiz, kurasız ev sahibi olabiliyorlar. TOKİ tarafından yapılan bu konut satışlarında 240 ay (20 yıl) vade imkanı sunulmaktadır. TOKİ konut satışları her il ve ilçede belirli sayıda olup, vatandaşlarımızın fırsatları yakından takip etmeleri gerekmektedir. Kamu bankaları üzerinden finansman desteği alabilen vatandaşlarımız, güncel TOKİ konut satışları için diğer haberlerimizi inceleyebilirler. 240 ay vade seçeneğiyle ev sahibi olmayı seçen vatandaşlarımız aylık 500 TL taksitle ev sahibi olabilirler. Üstelik TOKİ satışlarında 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere her ihtiyacı karşılayacak konutlar bulunmaktadır.

KAMU BANKALARINDAN YÜZDE 20 İNDİRİM

Ucuza ev satın almak isteyen vatandaşlarımızın bir tercihi bankaların satışa sunduğu icralık konutlar olabilir. Banka aracılığıyla konut satın almak isteyen vatandaşlarımıza finansman konusunda birçok destek bulunuyor. Bu desteklerden birtanesi yakın süreçte Vakıfbank tarafından geldi. Lider kamu bankası ev satın almak isteyen müşterilerine konut fiyatı üzerinden yüzde 20 indirim imkanı sunuyor. Satın alınacak ev için konut kredisi ihtiyacı duyanlara ise yüzde 0.69 faiz oranlı kredi imkanı sunulmaktadır.

Halkbank ve Ziraat Bankası'nın da konut satışları resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vatandaşlarımız bankaların güncel konut ilanlarını takip ederek, aradığı kriterlere uygun evi buradan bulabilirler. Sizlerde bankaların satışa sunduğu konutları satın alarak cazip ödeme fırsatlarıyla yeni bir ev sahibi olabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özcan Şimşek
Özcan Şimşek - 4 ay Önce

Ev sahibi olmak istiyorum

fuatgülne
fuatgülne - 4 ay Önce

iki artı bir nekadar

Hatice tunc
Hatice tunc - 4 ay Önce

1arti 1 ev almak istiyorum

Hatice tunc
Hatice tunc - 4 ay Önce

1arti 1 ev almak istiyorum

Fatma kocar
Fatma kocar - 4 ay Önce

Evim olsun istiyorum

SIRADAKİ HABER