Emeklilerin Merakla Beklediği Yeni Yıl Emekli Maaşı Zammında Önemli Gelişmeler! 2021 SSK ve Bağkur Emeklilerinin Maaşları Ne Kadar Olacak?

Her yıl sonunda olduğu gibi 2020 sonunda da gelecek yıl uygulanacak emekli maaşı ne kadar olacağı konusu tartışılmaya devam ediyor. Devlet ve emekli sendikaları arasında sürdürülen görüşmelerin sonucu milyonlarca SSK ve Bağkur emeklisi tarafından merak edilmeye devam ediyor. Her yıl hem ocak hem de temmuz ayında emekli maaşı zammı uygulanıyor. Merkez Bankası tarafından yapılan Aralık ayı beklenti anketlerine göre 2021 yılında SSK ve Bağkur emekli maaşı zammı oranı için 7.96% olacağı öngörülüyor.

Emeklilerin Merakla Beklediği Yeni Yıl Emekli Maaşı Zammında Önemli Gelişmeler! 2021 SSK ve Bağkur Emeklilerinin Maaşları Ne Kadar Olacak?

Milyonlarca emeklinin 2021 yılı emekli maaşı zammı konusunda heyecanlı bekleyişi sürüyor. Emekliye ocak zammı ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Henüz devam eden görüşmeler çerçevesinde 2021 yılında SSK ve Bağkur emeklilerinin ne kadar emekli aylığı alacakları ise tam olarak ise henüz netlik kazanmadı. Merkez Bankası tarafından yapılan açıklama kapsamında Aralık ayı beklenti anketine göre cari yıl sonu TÜFE beklentisi 14.18% oranında belirlendi. Bu rakamlar kapsamında geçerlilik söz konusu olması halinde Bağkur ve SSK emeklilerin zam oranının 7.96% oranında olacağı şeklinde bir beklenti bulunuyor.

Merkez Bankası’nın açıklamasının yanı sıra son dakika gelişmeleri ile birlikte SSK ve Bağkur emekli ocak maaş zammı ne kadar olacak merak ediliyor. Ocak maaş zammı konusunda milyonlarca emekli maaşı konusunda büyük bir beklenti içerisinde bulunuyor.

2021 Emekli Ocak Zammı Belli Oldu Mu?

Merkez Bankası’nın beklenti anketindeki enflasyon öngörüleri doğrultusunda 2021 emekli ocak zammı için önemli bir beklenti bulunuyor. En düşük maaşı Bağkur emeklilerine yönelik olarak 2 bin 36 TL olacağı şeklinde bir tahmin bulunuyor. Memur emeklisi 2021 maaş miktarının 3 bin 10 TL’yi bulacağı öngörüsü mevcuttur.

Milyonlarca emekli ocak zammını bekliyor. SSK ve Bağkur emeklisi için 2020 ikinci altı ayda enflasyon oranı üzerinden zam uygulanacağı belirtiliyor. Memur emeklileri için ise 3% oranında zam ve 2020 ikinci altı aylık dönem enflasyonunun 4% kısmını aşan kadar farkı yansıtma uygulanacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cigdem carik
Cigdem carik - 2 ay Önce

Biktik 3 kurus zammi haber yapmanizdan piyasa almis basini gidiyor nerde intibak nerde pandemi yardimi nerde yilbasi ikramiyesi emekliye seker yalatip geri cekmeyin yillarca yapilmasi gerekenlek omur bitirdi memleketi yonetcek dogru duzgun kararlar alinmiyor

Ömer çelik
Ömer çelik - 2 ay Önce

Bizler kuru ekmek boldu onu bu unutu

Ömer çelik
Ömer çelik - 2 ay Önce

Biz emekli memur işçi bagkur bizler artik bu saat sonra ne akp mhp ümitleriz bit

SIRADAKİ HABER