Emekli Maaş Zam Farkı Neden Yatmadı? Zam Farkı Yatacağı Tarih Emekliyi Üzdü

10 milyon emeklinin gözü kulağı zam farkı ödemelerinde. Dün yapılması planlanan zam farkı ödemeleri hesaplara geçmedi. Milyonlarca vatandaşımız ise emekli zam farkı ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak ediyor.

Emekli Maaş Zam Farkı Neden Yatmadı? Zam Farkı Yatacağı Tarih Emekliyi Üzdü

Yeni yılın gelmesiyle birlikte emeklilerin beklediği ödemeler, milyonlarca kişiyi tatmin etmedi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) yaz aylarında açıkladığı enflasyon rakamları neticesinde emekli ve memurlara yeni yılda yapılacak zam oranları belli olmuştu. Yıl sonu açıklanan enflasyon oranlarıyla birlikte aradaki fark ödemeleri emeklilerin hesabına yatırılacak.

EMEKLİ MAAŞ ZAM FARKI

Milyonlarca emekli tarafından zam farkı ödemelerinin 15 Ocak tarihinde hesaplara yatması bekleniyordu ancak gelen yorumlara göre ödemeler gerçekleştirilmedi. Emekli maaş zam farkının hesaplara yatacağı tarih ise kimse tarafından kesin olarak bilinmiyor. Milyonların umudu ödemelerin Pazartesi günü gerçekleştirileceği yönünde.

Devlet Memurları İçin Tarih Belli

Emekliler dışında maaş zam farkı alacak diğer gruplar devlet memurları, geçici personel, sözleşmeliler, memur emeklileri ödemelerini 15 Ocak tarihinde alacak.

Memurların alacağı maaş zam farkı ödemeleri kıdem ve dereceye göre de değişiklik gösterecek. Kamuda çalışan memurlar maaşlarıyla doğru orantılı olarak ödeme alacak. Yeni yılın gelmesiyle birlikte zamlı maaşlarını alan vatandaşlarımız, geçmiş 6 aya ait enflasyon oranının farkını da hesaba katarak bu ay ek ödemeler alacaklar.

MAAŞLAR YÜKSELDİ

2020 yılının ikinci yarısı itibariyle enflasyon oranı %8,37 olarak açıklandı. Bu kapsamda yeni yılla birlikte geçerli olacak maaş zammı %7,33 olarak açıklandı. SSK ve Bağ-Kur emeklileri için ise %8,37 oranında maaş zammı yapıldı.

Emeklilerin maaş zam farkı ödemeleri için gözler bankalara çevrilmiş durumda. Sizde yorumlar bölümünden ödemelerle ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021, 17:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdulkadir baykal
Abdulkadir baykal - 2 ay Önce

Sizin ödeyeceğiniz paranın Allah belasini versin yaziklar olsun

Zehra Yüksel
Zehra Yüksel - 2 ay Önce

Hem sadaka gibi zam dalga geçer gibi hemde zamanında yatırılmadi komedi resme.n

hasanözcan
hasanözcan - 2 ay Önce

ayln onbesinden fark yatacaktl yatmadl

Yusufkar
Yusufkar - 2 ay Önce

Verdiğiniz.zam.corunuzacocugunuza.sadakaolsun.

Ahmet yel
Ahmet yel - 2 ay Önce

Sgk emeklilerinin maaşlarını mümkünse düzeltsinler neden ayrımcılık yapılıyor 2000.yılı öncesi ve sonrası diye neden artırılıyor ayıp yav neden haksızlık yapılıyor ricam bu yanlıştan dönüşümler bizim günahını nedir

AYDIN PEKTAŞ
AYDIN PEKTAŞ - 2 ay Önce

HER FIRSATTA MIKROFON KARŞISINDA SÖYLEMDE BULUNACAKLARINA MİLLETİ FAİZE BOĞANLAR , ÖDEMEYİ YAPSINLAR , ZAMLAR İÇİN BEKLEMIYOR YÖNETEN KAFASI ... SÖZ BİTTİ

Melda Atılgan
Melda Atılgan - 2 ay Önce

Eşim memur emeklisi..Ayın 15 şinde farklar yatıcak denildi..Nerde?Verdiğiniz zam zaten sadaka gibi..Neden umitlendiriyorsunuz insanları.. Üç kuruş para yatıracaksınız yüzünüze gözünüze dursun be..kendinize gelince herşeyi bir gecede hallediyorsunuz..Şu verdiğiniz zamma bakın ya..Yazıklar olsun..Dalga geçer gibi insanlarla

Deniz Mutlu
Deniz Mutlu - 2 ay Önce

Bu zam farkları ne zaman ayın 23 ünden önce yatmış ki bu sene yatsın? Medyadaki haberlere dikkat ettiniz mi, bütün sitelerde kelimesi kelimesine aynı. Zaten bütün medya artık tek elden yönetiliyor, bu haberleri de tek bir yazıp dağıtıyor, o şuursuzun yüzünden bu olanlar. Mesele bu.


SIRADAKİ HABER