Devletten 15000 TL Faizsiz Kredi! Sosyal Yardımlar ve Teşvikler Geri Ödemesiz yapılacak

Devletten 15000 TL Faizsiz kredi müjde! Sosyal Yardımlar ve Teşviklerin artırılması içeren teklif sonrası Geri Ödemesiz 15000 TL Faizsiz kredi verilecek! İşte Devletten 15 Bin TL faizsiz kredi ayrıntıları! Sizde hemen 15 Bin TL Faizsiz krediden faydalanabilirsiniz. 15000 TL Faizsiz kredi şartları yinelendi!

Devletten 15000 TL Faizsiz Kredi! Sosyal Yardımlar ve Teşvikler Geri Ödemesiz yapılacak

2020 yılı içerisinde kendini gösteren salgın pek çok konu başlığının değişim göstermesine neden olmuştur. Bu bağlamda emeklilik isteyen çalışan sayısı artmıştır. Farklı yerlere bağlı olarak çalışanlar ise yaşadıkları zorluklar yüzünden kendi işlerini kurmak istemişlerdir. Devlet sosyal yardımları ve teşvikleri bu bağlamda;

 • Kredi ödemelerinin ertelenmesi,
 • Esnaflar için hibe desteği,
 • Alternatif kredi sunumları,
 • Kredi faizlerinin düşürülmesi olarak sayılabilmektedir.

Gelen açıklamalar son alınan kararlar çerçevesinde kendi işini kurmak isteyenlere yardım edileceğini göstermektedir. Bu kapsamda vatandaşların 15 bin TL’ye kadar kredi almaları da mümkündür. Tabi kredi için belli şartların taşınması gerekmektedir.

Devletten Faizsiz Kredi Müjdesi!

Devletten faizsiz kredi müjdesinin gelmesi vatandaşların yaşadıkları zorlukları giderme amacı taşımaktadır. Bahsedildiği üzere salgın kapsamında kendi işini kurarak hareket etmek isteyen kişi sayısında büyük artış yaşanmıştır. Özellikle gençler bu tür faaliyetlerde diğer kesimlere göre daha aktiflerdir. Lakin iş kurulması için gerekli olan sermaye herkes tarafından karşılanamamaktadır.

Ülkemizde kendi işini kurmak isteyen girişimcilere;

 • Eğitimler verilmekte,
 • İş kurma sistemi hakkında gereken açıklamalar yapılmakta,
 • Finansal destekler sağlanmaktadır.

Özellikle KOSGEB bu alanda uzun zamandan bu yana faaliyetlerini devam ettirmektedir. Pandemi etkilerinden ötürü yapılan çalışmaların yetersiz kalması devlet birimlerini harekete geçirmiştir. Artık kendi işinin sahibi olmak isteyenler faizsiz olan devlet desteğinden istifade edebileceklerdir.

Kendi İşini Kurmak İsteyenler 15 bin TL Kredi Alabilecek!

Covid-19 Salgını pek çok farklı sektörü etkilemiştir. Ekonomik olarak durgunluğun baş göstermesi de aynı nedenden ileri gelmektedir. Bu bağlamda Devlet 15.000 TL kredi desteği sağlayarak yeni iş kollarının ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Teşvik programı kapsamında çalışma süreçlerinin bir an önce başlaması hedeflenmektedir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gerekli olan adımların tamamını atmış durumadır. Özellikle ilçelerde ikamet edenler bakanlığa bağlı olarak çalışan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından gerekli olan bilgiyi temin edebilmektedir. Kurumlar bilginin yanı sıra başvuru ve nakit temini konusunda da kendilerine müracaat edenlere yardımcı olmaktadır. Böylelikle süreç zorluk yaşanmadan tamamlanmış olmaktadır.

Devletten Kredi Desteği Nasıl Alınır?

Devletten kredi desteği almak isteyenlerin belli özellikleri taşımaları lazımdır. Zira her işletme kurmak isteyene kredi desteği sağlanması mümkün değildir. Çünkü bu şekilde hareket edilmesi halinde kısa süre içerisinde kapanacak işletmeler açılmış olacaktır. Sonucun bu şekilde olmaması adına kişilerin;

 • Uzman oldukları bir alanda,
 • Eğitimini aldıkları bir alanda,
 • Mesleki yeterlilik kazandıkları bir alanda faaliyet göstermeleri beklenmektedir.

Diğer türlü şartlar sağlanmadığı için kredi destek alımları imkânsız olarak nitelendirilecektir. Kişilerin şartları sağlamaları halinde ise açıklanmış olan Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma kurumlarından başvurularını iletmeleri mümkündür. Başvuru sırasında belirlenmiş olan belgelerin talebi istenebilmektedir. Konu hakkında yetkililer detaylı açıklamaları yapmaktadır.

Destek Temini İçin Hangi Şartlar Sağlanmalıdır?

Kendi işini kurmak isteyenler 15 bin TL faizsiz devlet kredisini kısa süre içerisinde temin edebilmektedir. Çekilen kredide;

 • 12 ay ödeme yapılmaması,
 • 48 ila 60 ay vade oluşturulması,
 • Hiçbir faiz uygulamasının yapılmaması gibi artılar bulunmaktadır.

Kredinin avantajlarının fazla olması başvuru oranlarının yükselmesine yol açmıştır. Fakat;

 • Kişilerin 18 üzeri 29 altında yaşlarda bulunması,
 • İş başlangıç tarihinin yasal olarak bildirilmiş olması,
 • İlk kez sigortalı sayılıyor olmak,
 • Gerçekleştirilen işin bizzat idame edilmesi gibi şartlar krediyi özelleştirmektedir.

Sayılan nedenler yüzünden kredi başvurusunda bulunan kesimden ancak belli bölümü kredi temin etmiş olmaktadır. Şartların detaylı açıklamaları bakanlık tarafından resmi internet sitesinden açıklanmıştır. İlgili kurumlar da aynı açıklamaları bireysel şekilde yapmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER