Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Gedikli'den Kredi Notu Değerlendirmesi

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Bülent Gedikli, gündemde olan Moody’s’in Türkiye’ye kredi notu görünümünü negatife çekmesi durumunu yorumladı. Kişisel sosyal medya hesabından yazılı açıklama yapan Gedikli, sanal korku yaratılmak istendiğini belirterek, raporun gerçekçi olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Gedikli'den Kredi Notu Değerlendirmesi

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Bülent Gedikli, Moody’s tarafından bugün açıklanan Türkiye’nin kredi notunun negatife çekilmesi yönünde yapılan haberlerlere cevap verdi. Gedikli, verilen kredi notunun altında başka planlar yattığını belirterek, Türkiye üzerinde oyunlar oynanmak istendiğini sözlerine ekledi. Gedikli, halk üzerinde sanal bir korku oluşturularak milletin baskı altında tutulmasının planlandığını da belirtti.

Bülent Gedikli, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada FETÖ’cülerin Türkiye’den temizlenmesi durumunun yabancıları rahatsız ettiği ihtimali üzerinde durdu. Gedikli, Moody’s’in “Zayıflayan büyüme görünümü” konusuna da değinerek “Çin-Hindistan’ı çıkar gelişenlerde büyüme oranı 0.9 tüm dünya da 2.4! Ayrıca sanayi üretiminden sizi şaşırtacak derecede olumlu sonuçlar gelecek o zaman göreceğiz” şeklinde cevap verdi.

"SANAL KORKU YARATTILAR"

Gedikli, "Ben size bu sipariş üzerine yazılan raporların gerçek nedenini anlatayım; Önce FED faizi 4 kez artıracak diye uydurup piyasaları panik ettiler. Ardından FED heveslerini kursaklarında bıraktı çünkü hala ABD ekonomisi rayında değil. Arkasından TCMB politika faizini arttırmazsa kurlar zıplar diye sanal korku yarattılar! TCMB politika faizini artırmadı ve dolar çakıldı, senaryoları ellerinde patladı. Çareyi yine bir New York’tan gece yarısı rapor açıklama bahanesi ile Türkiye ile ilgili gerçek dışı maddeler sıralamakta buldular!" diyerek durumu değerlendirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2017, 23:16
YORUM EKLE