Çok Konuşulacak Kredi Fırsatı! Faizsiz 100 Bin TL Kredi

Halkbank'tan çok konuşulacak bir kredi kampanyası geldi, kredi kampanyasına ilişkin detayları Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan konuşmasında detaylandırdı.

Çok Konuşulacak Kredi Fırsatı! Faizsiz 100 Bin TL Kredi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde İstanbul'da  düzenledikleri zirvede kadınlara özel hizmetleri ve kredi paketini  paylaştıklarını anlatan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan,  karşılaşmış oldukları yoğun ilgi dolayısı ile kadın  girişimcilerle buluşma  gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Üreten kadının bankası olma vizyonu ile  kadın girişimcilere destek sunan banka, Kadın Girişimci Bölüm  Müdürlüğünü faaliyete geçirdiklerine değinen Arslan,  faaliyete geçirilen bu bölümün kadın girişimcilere destek sağlayacağını ifade  etti.

8 Mart'tan  Dünya Kadınlar gününden itibaren yoğun bir çalışma temposuna sahip olduklarını ifade eden Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan "Uzun bir süre olmamasına rağmen, kadın girişimci kredilerimize beklentilerimizin  de üstünde ilgi oluştu. Fırsat verildiğinde kadınlarımızın ekonomik atılım yapma  potansiyelinin son derece yüksek olduğuna şahit olduk. Sadece bir ayda, kadın  girişimci kredimiz için 10 bin üzerinde kullandırım yapıldı ve toplamda 625  milyon lira kredi hacmi gerçekleştirildi." ifadesini kullandı.

Genel müdür, Antalya olmak üzere Akdeniz bölgesindeki kadın  girişimcilerin bu hizmete  ilgisinin çok yoğun olduğunu da kaydetti.

Bahsedilen bölge için 1200' den fazla kredi kullandırıldığını, toplamda  ise kullanılan kredi hacminin 76 milyon lira  üzerinde 1 rakamına ulaştığını belirten genel müdür, bugün de  Akdeniz Bölgesi'ndeki 8  şehirden seçilen ve kredisi onay  almış olan 9 girişimci kadına  üretkenliklerini desteklemek  maksadı,  kredilerini  sembolik olarak ulaştırdılar.

Yapılan toplantıda kredinin ayrıntılarına değinen  Arslan, ilk kez iş kuracak veya halihazırda işini kurmuş kadınlara yönelik  krediye erişimi kolaylaştırmak, iş fikirlerinin hayata geçirilmesine  oğlak sağlaması amacı ile, 6 ay anapara ödemesiz toplamda  ise 36 ay vadeli 100 bin TL’ye kadar kredi  desteği  sağlayacaklarını açıkladı.

SIFIR FAİZLİ KREDİ İMKANI

KOSGEB eğitimini bitirerek tamamlamış ve 30 yaşını  doldurmamış genç kadın girişimci esnaf ve sanatkarlar için 100 bin  Türk lirası limitli,    minimum 1 sene ustalık belgesine sahip olup ustalık belgesi ile ilgili olan meslek  kolunda son 1 sene içerisinde kendi adına işletme kurmuş olan kadın girişimci esnaf ve  sanatkarlar için 225 bin  Türk lirası limitli, sıfır faizli kredi kullanma imkanı  mevcut.

Kadın Girişimcilerin kullanabileceği azami kredi tutarı ne kadar?  halihazırda işini kurmuş olan kadın girişimciler için azami  limit 100.000  Türk Lirası olarak belirlenirken,  yeni bir iş kurmayı planlayan kadın girişimciler (6 aydan kısa süredir faaliyette bulunan) için azami  limit 50.000  Türk Lirası olarak belirlendi.

 Kredi Özellikleri Nelerdir?

Kredi vadesi; azami  süre olarak, 6 ay Anapara Ödemesiz Dönem olmak üzere toplam azami süre 36 Ay’dır.

Kredi,  isteyen kişiler Aylık Eşit Taksitli olarak  ödeyebilecek.

Ödemesiz dönem faizleri ise 3 ayda bir olacak şekilde tahsil edilecektir.

Kredi vade  süresince Kadın Girişimcilerden Havale ve EFT  gibi banka işlemlerinden ücret alınmayacaktır.

Kimler Faydalanabilir?

Kredi başvurusunda  bulunan Kadın Girişimcilerin aşağıda belirtilen  koşulları sağlaması gerekmektedir

Gerçek kişi şahıs işletmesi veya hisseleri toplamının minimum yüzde 50’si başvuru tarihi itibari ile Kadın Girişimcilere ait olan tüzel kişi işletmeler başvuruda bulunabilecektir.

Kadın Girişimcinin krediyi  alabilmeleri için işletmeyi kurmuş olması  ya da bir işyeri kurmadan ikametgâhını işyeri olarak  gösteren girişimcilerde, kayıtlı olduğu Vergi Dairesi’nden alınmış vergi mükellefi olduğunu gösteren belge aranacaktır.

Kredi isteğinde bulunan Kadın Girişimci, sahibi/ortağı olduğu işletmenin yönetimine ve faaliyetine aktif  bir şekilde katılım sağlıyor olması gerekmektedir.

Tüzel kişi şirketlerde birden  çok olacak şekilde  Kadın Girişimci kriterlerine uygun olması  durumunda,  sadece bir girişimci kredi  kullanabilecektir..

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 23:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER