Büyükanne Projesinde İmzalar Atıldı

Bir süre önce müjdesi verilen Büyükanne Projesi için gerekli imzalar atıldı. Bilindiği üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, torunlarına bakan babaannelere maaş müjdesi vermişti. Mart ayından itibaren babaanneler için 425 TL maaş bağlanacak.

Büyükanne Projesinde İmzalar Atıldı

Uzun bir süredir gündemi meşgul eden büyükanne projesinde sona gelindi. Bilindiği üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yaptığı açıklamalarda babaanneler için maaş bağlanacağını belirtmişti. Gerekli şartların sağlanması durumunda babaanneye asgari ücretin %30’u olmak üzere 425 Türk Lirası maaş bağlanacak. Mart ayından itibaren geçerli olacak kanun hakkında açıklamalarda bulunan Müezzinoğlu, “Uzun bir süredir bu konuda çalışmalarımız sürüyordu. Artık çalışmalarda sona gelindi ve imzalar atıldı. Mart ayından itibaren babaannelere maaş bağlanacak. Proje kapsamında İstanbul’da 1000, İzmir’de 1000, Ankara’da 500, Sakarya’da 500, Kayseri’de 500, Antalya’da 500, Tekirdağ’da 500 ve Konya’da 500 aile olmak üzere toplamda 5 bin aile projeden yararlanmış olacak” dedi.

AYLIK TAKİP YAPILACAK

Büyükanne Projesinin imzaları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımı ile atıldı. İmza töreninde açıklamalarda bulunan Müezzinoğlu, “Bu projenin ailelerimize faydalı olacağını düşünüyoruz. Aylık aileler takip edilecek. Bu takibi ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı uzmanlar yapacak. 1 yıl boyunca projenin takibi yapılacak. Daha sonra verimli olması halinde hükümet projesi haline gelecek” dedi.

YORUM EKLE