Büyükanne Maaşında İmzalar Atılıyor

Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamalar sonrasında büyükannelere verilecek maaş çalışması için sona gelindiğini belirtti.

Büyükanne Maaşında İmzalar Atılıyor

Çalışan annelere çeşitli alanlarda desteklerin verilmesine devam ediliyor. Özellikle çalışma hayatı devam ederken bebek sahibi olan annelerin bebeklerini yabancı bakıcılara verme konusunda çeşitli kafa karışıklıkları yaşadıkları ve bunun ardından çalışma hayatına ara vermeyi düşündükleri belirlendi. Bunun ardından konu hakkında çeşitli çalışmalar devam ederken büyükannelere maaş müjdesi hükümet tarafından yapılan açıklamalar sonrasında geçen ay verildi. Bu sayede torun bakan büyükannelerin teşvik edilmesi ve maddi anlamda desteklenmesi için verilecek olan maaş çalışmasının ne zaman hayata geçirileceği merak konusu haline gelmişti. 

Bir süredir konu hakkında çeşitli çalışmaların yapıldığı açıklanmıştı. Bunun ardından büyükannelere verilecek olan maaş konusunda bazı somut adımlar atıldı. Maaş miktarının 400 liradan başlaması beklenirken ilerleyen dönemlerde ücretler üzerinde bir iyileştirmenin sağlanabileceği konuşuluyor. Uygulamanın ilk olarak bazı illerde pilot uygulama olarak yer almasına karar verildi. Bunun ardından yapılacak olan incelemelerde başarılı sonuçlar vermesi halinde tüm illere yaygınlaştırılmasına karar verilecek. 

Ödemelerin tam olarak ne zaman yapılacağı merak konusu haline gelmişti. Bunun ardından Bakanlık tarafından yapılan açıklamalara göre ödemelerin mart ayında başlaması bekleniyor. Bu hafta çarşamba günü yapılacak olan toplantı sonrasında gerekli protokol imzalarının atılmasına ve çalışmanın resmen hayata geçirilmesine dair bir çalışma gerçekleştirilecek. Ardından konu hakkında detayların yer aldığı net bir açıklamanın yapılması planlananlar arasında yer alıyor. 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 23:03
YORUM EKLE