Bu Bankadan Kredi Çeken Vatandaşlar Dikkat! Tüm Ödemeler 9 Ay Ertelendi

Bankalardan çektikleri kredileri ödemekte zorlanan vatandaşlara müjdeli haber geldi. En çok tercih edilen bankalardan birisi tüm ödemeleri 9 ay ertelediğini açıkladı.

Bu Bankadan Kredi Çeken Vatandaşlar Dikkat! Tüm Ödemeler 9 Ay Ertelendi

Bankaların pandemi sürecinde yaptığı 3-6 ay ertelemeli kredi kampanyalarının büyük bir çoğunluğu ne yazık ki normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte sona ermişti. Koronavirüs salgını nedeniyle maddi olarak zor duruma düşen vatandaşlar ise önlemlerin tamamen kaldırılmaması ve işsiz kalmaları nedeniyle borçlarını ödemekte hala zorluk çekmekteydi. Bu yüzden bankalardan kredi borçlarının ertelenmesini talep etmişlerdi.

Son 1 senede oluşturduğu avantajlı kredi paketleriyle dikkatleri üzerine çeken bankalardan biri olan QNB Finansbank vatandaşın yardımına koştu ve borçlarını ödeyemeyecek durumda olan vatandaşlara müjdeli haberi verdi. Yapılan düzenleme tüm müşterilere duyuruldu.

ÖDEMELER TEKRAR ERTELENDİ

Pandemi sürecinde nakit akışı sağlayamayan ve maddi olarak sıkıntı çeken KOBİ’lerin omuzlarından yük almak için 2020 Mart ayından bu zamana kadar çekilmiş olan tüm kredilerin ödemelerinin 3 ay boyunca erteleneceği açıklandı. Vatandaşlar bu erteleme sayesinde biraz da olsa nakit akışı sağlayabilecek ve ekonomik olarak rahatlayacak.

Bunun yanı sıra KGF ve KOSGEB destekli krediler sunmaya devam edildiği de belirtildi. QNB Finansbank, uygun faiz oranlı ve cazip özellikli yeni kredi kampanyasını da kamuoyuna açıkladı. 3 yıl vadeli, 9 ay ödeme ertelemeli kredi kampanyası vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı. Çoğu banka faiz oranlarını yükseltmişken QNB Finansbank’ın düşürmesi yoğun talep almasına sebep oldu.

Bankanın yaptığı açıklamada, koronavirüs salgını yüzünden ekonomik zorluk yaşayan iş yerleri ve KOBİ’lere destek olacak olan kredi kampanyası ile ilgili detaylar paylaşıldı. Normalleşme sürecinde de nakit akışı sağlamakta zorlanan bu kişilere 9 ay ertelemeli kredi verileceği belirtildi.

ÖDEMEYE 9 AY SONRA BAŞLAYIN

KOBİ İşe Devam Kredisi kampanyası sayesinde KOBİ’ler, 9 aya kadar anapara ödemesiz olmak üzere 36 aya varan vade seçenekleri ve aylık yüzde 1,49’dan başlayan faiz oranları ile kredi çekebilecekler.

Diğer bankalardan farklı olarak çok yüksek limitli ve düşük faizli kredi sunan QNB Finansbank şimdiden vatandaşların göz bebeği oldu. QNB Finansbank’ın resmi internet sitesinde yayımlanan bilgilere göre, vatandaşlara 36 aya varan vade seçenekleri ile ilk 9 aya kadar anapara ödemesiz kredi kullanımı sağlanacak. Cazip ödeme koşullarının yanı sıra ayda sadece yüzde 1.49’luk faiz uygulanacak. KOBİ’ler 1 milyon liraya kadar kredi kullanabilecek. Banka tarafından yapılan açıklamada müşterilerin bu krediden yararlanabilmesi için Kobi Nakit Hesap, KOBİ Ticari Kredi Kartı veya çek karnesi, Rahat Paket ve 2 adet OFÖ ürünlerine sahip olması gerektiği bildirildi ve KOBİ İşe Devam Kredisi’nin koşullarının müşterilere göre değişiklik gösterebileceği belirtildi.

QNB FİNANSBANK 9 AY ERTELEMELİ KREDİYE NASIL BAŞVURULUR?

QNB Finansbank’ın sunduğu 9 ay ertelemeli krediye başvuru yapmak için size en yakın QNB Finansbank şubelerine gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra 08502221900 numaralı çağrı merkezini arayarak, İnternet Şubesine veya Cep Şubesine giriş yaparak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. QNB Finansbank’ın resmi internet sitesinde KOBİ kredileri sekmesinde Kobi İşe Devam Kredisi’ne tıklayarak kredi ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve başvuru formunu doldurabilirsiniz.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Kredi başvurusu yaptıktan sonra tarafınızdan bazı belgeler istenecektir. Bu belgeler şunlardır;

-Başvuru yapan kişiye ait kimlik belgesi

-Bilanço ve Gelir Tabloları/Mizan

-Tüzel kişi işletmelerinden Kurumlar Vergi Beyannamesi, Şahıs firmaları için Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi

-Vergi Levhası

-Ticaret Sicil Gazetesi/Ticaret ve Sanayi Oda Belgesi/Esnaf ve Sanatkarlar Oda Kaydı/Faaliyet Belgesi

-Adres Beyanı

-En geç 90 gün içinde alınmış, çalışan kişi sayısını gösteren SGK Bildirgesi

-İmza Beyannamesi

QNB Finansbank yukarıda belirtilen belgelere ek olarak belge isteme hakkına sahiptir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER