Borçlar Siliniyor! E-Devlet Üzerinden Başvurarak Borçlarınızı Sildirebilirsiniz! Aman dikkat son günler!

Borcu olanlara müjde! E-Devlet üzerinden başvuru yaparak borçlarını silebilirsiniz. Torba yasa ile gündeme gelen af ve yapılanlarma ile ilgili son gelişmeler! E-Devlet üzerinden sayılı gün kala sizinde borçlarınız varsa silebilirsiniz. Hemen geç kalmadan borçlarınızı silin!

Borçlar Siliniyor! E-Devlet Üzerinden Başvurarak Borçlarınızı Sildirebilirsiniz! Aman dikkat son günler!

Yılın son günlerini yaşadığımız şu dönemde, Torba Yasa ile yürürlüğe giren Af ve yapılandırmalar konusunda sorgulamalarda giderek daha fazla sıklaşıyor. Özellikle Bağ-Kur borçları için ilan edilen af, başvurunun nasıl yapılacağı, yapılandırma yapmak isteyenlerin nasıl yapacağı? Gibi sorular gündemde önemini koruyor.

Torba Yasa’ nın kabul edilmesinden sonra KYK, SGK borçları gibi borçlarda yapılandırma ve af konusunda da Resmi Gazete’ de de yayınlanan olanaklar hakkında pek çok soru bulunuyor. Herkes kendisinin bu yapılandırma ve af olanaklarından yararlanıp, yaralanamayacağı konusunda sorgulamalar yapıyor. Yılın bitmesine birkaç gün kala, bu borçların silinmesi veya yapılandırılması işlemlerinin nasıl yapılacağı da sürekli olarak araştırılıyor.

Bağ-Kur Borçluları, Borçlarını Tamamen Sildirebiliyor mu?

Torba Yasa’ da yer alan SGK borçlarının silinmesi ibaresi, bu olanağın Bağ-Kur borçluları için de geçerli olup olmadığı konusunda soru işaretleri oluşturdu. Vergi borçları ve SGK borçlarının bir bölümü yapılandırılabiliyor. Peşin ödemede faiz indirimi de uygulanan bu yapılandırmalarda, bazı borçlar ise doğrudan silinebiliyor. Tüm bu olanaklar Bağ-Kur’ luları da kapsıyor. Bağ-Kur prim borçları silinebiliyor.

Salgın nedeniyle oluşan ekonomik dar boğaz, gün geçtikçe derinleşmeye de devam ediyor. Bu durum özellikle esnafları giderek daha fazla etkiliyor. Vergi borçları, SGK prim borçları gibi borçların bu sebeple giderek artması sorunu oluştu. Bu kapsamda hazırlanan Torba Yasa geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete’ de yayınlanarak hayata geçti. Özellikle SGK prim borçları için dondurma ve silme olanağı sunuldu.

Bağ-Kur Borç Dondurma Nasıl Yapılıyor?

Bağ-Kur prim borçlarının 1 Aralık 2020 tarihi öncesindeki tamamını kapsayan dondurma ve sildirme olanağından faydalanabilmek için, nasıl başvuru yapılacağı en çok sorulardan biri durumunda. Bunun için tüm işlemler E-Devlet alt yapısı üzerinden gerçekleştirilebiliyor. E-Devlet üzerinden önce SGK’ ya başvuru yapılması ve ardından yine E-Devlet üzerinden borçların dondurulması ve silinmesi işlemi yapılması gerekiyor. Prim borçlarını ödemekte zorlanan iş yerleri için, önemli bir fırsat olan dondurma ve silme işlemi yaklaşık 1 ay daha devam edecek.

Bağ-Kur Prim Borçlarının Silinmesi İçin son Gün Ne Zaman?

1 Aralık 2020 tarihinde başlayan Prim borcu yapılandırma, dondurma ve silme işlemleri, 1 Şubat 2021 tarihine kadar yapılabilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gozdeataş
Gozdeataş - 1 ay Önce

Bnmde cocukkarim bn yardim alamadim kiradayim kiramida veremedim

pakifanacı
pakifanacı - 1 ay Önce

pakize danacı fatura larım kıredim var

Ahmet,atan
Ahmet,atan - 1 ay Önce

Trefik,cezalarim,var,iki,tane,,nerde,yidigimi,bimiyorum,oplakalar.satigim,cok,oldu,,onun,cezasini,bana,yuklemeyin.Allah,askina

RamazanDön mez/
RamazanDön mez/ - 1 ay Önce

Gerçek İhtiyaç ı Olanlara Verilmiyor bu Yardımlar İkinci Aydan Beri Yardımcı Olmamızı Bekliyorum Hala Sonuç Sıfır

AHMET AVCI
AHMET AVCI - 1 ay Önce

30 000 tl devlet destekli krediden yararlanmak istiyorum imalatçı esnafım

SIRADAKİ HABER