BMD Başkanı Öncel’den Gençlere İş Uyarısı

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, gençlere yönelik uyarılarda bulundu. Bu sene içerisinde BMD markalarının 67 bin 400 kişi alacağını belirten Öncel, “Gençlerimizi iş beğenme konusunda uyarıyoruz. Sizler de iş beğenmeyi bırakın ve bu 67 bin kişiden biri de siz olun” dedi.

BMD Başkanı Öncel’den Gençlere İş Uyarısı

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, işsizlik konusunda açıklamalarda bulundu. BMD markalarının ciddi bir istihdam yapacağını belirten Öncel, gençleri uyararak bu fırsatı kaçırmamaları gerektiğini söyledi. İşsizlik rakamlarını da açıklayan Öncel, 2016’nın son çeyreğinde işsizlik oranının 12,1 olduğunu ve son 6 yılın ek yüksek seviyesine çıktığını belirtti.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel’in açıklamalarından satırbaşları ise şu şekilde;

“2016 yılının son çeyreğinde işsizlik rakamı ciddi şekilde arttı. 12,1 oranı ile son 6 yılın en yüksek işsizlik oranına ulaşıldı. İşverenler işçi bulamıyor ve işsizlik oranı ciddi şekilde artıyor. Ancak sıkıntı iş bulmakta değil, iş beğenmekte. Gençlerimiz iş beğenme konusunda oldukça sıkıntılı. Gençlerimizi buradan uyarıyorum. BMD markaları 2017 yılı içerisinde 67 bin 400 kişi alacak. Sizler de iş beğenmeyi bırakın ve BMD markalarının alacağı 67 bin kişiden biri olun. İşsizlik oranını düşürerek ülke ekonomisine katkıda bulunun” dedi.

Öte yandan BMD markalarının 67 bin 400 kişi istihdam edeceği haberi vatandaşlar arasında sevinçle karşılandı.

YORUM EKLE