Biz Bize Yeteriz Türkiyem 1000 TL Yardım Başvurusu 2021 Yılında Devam Ediyor

Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası kapsamında yapılan 1.000 TL maddi yardım ödemeleri 2021 yılında da devam edecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre toplamda 2 milyon hane 1.000 TL maddi yardım başvurusundan yararlandı.

Biz Bize Yeteriz Türkiyem 1000 TL Yardım Başvurusu 2021 Yılında Devam Ediyor

Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte ekonomik dengeler alt üst oldu. Mart ayında başlayan Covid-19 salgını sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekonomik İstikrar Kalkanı paketini açıklamıştı. Bu paket sonrasında müjdelenen Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasıyla birlikte ihtiyaç sahibi ailelere 1.000 TL maddi yardım ödemeleri başlatıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başvuruları alınan maddi yardımların yeni yılda da devam edeceği müjdelendi. Resmi açıklamaya göre şuana kadar 2 milyonun üzerinde haneye toplamda 2 milyar liranın üzerinde destek ödemesi gerçekleştirildi.

1.000 TL MADDİ YARDIM BAŞVURUSU

Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası kapsamında 1.000 TL maddi yardım başvuruları 2021 yılında da tüm hızıyla devam ediyor. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 1.000 TL maddi yardım, çalışanlara kısa çalışma ödeneği ödemeleri, nakdi ücret desteği ve normalleşme desteği ödemeleri yapıldığını belirtti. Paylaşılan verilere göre toplamda 45 milyar TL destek ödemesi gerçekleştirildi. Bakan Selçuk yaptığı açıklamayla Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasıyla toplanan paranın büyük bir kısmının vatandaşlara ulaştırıldığını ve toplamda 6 milyon haneye bin liralık destek gerçekleştirdiklerini ifade etti.

1.000 TL yardım başvurusu yapmak isteyenler için 2021 yılında da başvuruların devam edeceği belirtild. E-devlet üzerinden başvurular hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirler. E-devlet bilgilerinizle platforma giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen başvuru formunu doldurarak anında başvuru yapabilirsiniz. Yapılan inceleme sonucunda başvurunuzun onaylanması durumunda destek ödemeniz belirtilen IBAN adresine veya PTT üzerinden adınıza yapılır. Başvuru durumunuzu da yine ilgili sayfa üzerinden anlık olarak takip edebilirsiniz.

biz-bize-yeteriz-turkiyem-yardim-basvurusu

NORMALLEŞME DESTEĞİ

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada normalleşme desteklerine ekstra önem verdiklerinin altını çizdi. Destek kapsamında kısa çalışma ödeneği sürelerinin uzatıldığını belirten Selçuk, SGK primlerinde 6 ay süreyle erteleme yapıldığını belirtti. Genel Sağlık Sigortası(GSS)nin Türk mucizesi olduğu belirten Selçuk, 88,29 lira ödeyerek tüm sağlık hizmetlerinden faydalanabileceğinizi belirtti. Muhtaç aylığı alan vatandaşların GSS primleri ise devlet tarafından karşılanmaktadır.

PANDEMİ SOSYAL DESTEK

1.000 TL maddi yardım kapsamında yapılan bir diğer ödeme de Pandemi Sosyal Destek Ödemesi. Vatandaşlarımızın hane gelirinin 5.000 TL altında olması durumunda 1.000 TL yardım kampanyasına başvuru yapabilirler. 3. faz ödemeleri tamamlanan ödemelerle ilgili paylaşılan verilere göre yaklaşık 2 milyon haneye destek yapılmış durumda. 4. faz ödemelerinin ise önümüzdeki aylarda başvuruya açılması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamza Gunet
Hamza Gunet - 3 hafta Önce

Bende engelli emekliyim ama aldigim maas 1750 lira 1100 lira kira veriyorum iki tane oglan okuypr su elektirik dogal gaz elde var sifir bankalara borcla yasiyoruz 30000 binlira borcum vat bankalara nasil odeyecegiz biz bu borcu soruyorum yetkililere bu ayliklami odeycegiz soruyorum

Güler
Güler - 3 hafta Önce

Lütfen sizlerden yardım Bekliyom durumum iyi değil sizden sonucu Bekliyom ben aştım hastasıyım kocam çoban durumum iyi değil 3 tanede çocuğum var

2580
2580 - 3 hafta Önce

defalarca başvurdum olumsuz

Nergül onan
Nergül onan - 2 hafta Önce

Benim evim kira borçlarımda var oğlum cezaevinde eşimden aldığım maaş borçlarımı karşılamıyor yardımlarınızı bekliyorum.

Hamza Gunet
Hamza Gunet - 2 hafta Önce

Engelli emeklisiyim 1750 tl maas aliyorum 1100 tl kira veriyorum iki tane cocuk okuyor elektirik dogalgaz su faturalari Elde var sifir 3 tane bankaya borc 30000 lira nasil odeyecegim diye dusunuyorum hicbir yardim destegi gormedim kira yardimi gormedim ben birde Askerde iki elimi kaybettim 3 ayda bir yardim maasi aliyorum yinede yetmiyor bu sartlara esimin tedavisi ozel ilaclarini parayla aliyoruz eczaneye borc yazdiriyorum daha neyapaliriki bu sartlarda yardimlar adil dagitilmiyor biz daha hicbir yardim gormedik maddi anlamda

sevtap girgin
sevtap girgin - 2 hafta Önce

biz bize yeterizz türkiyemden yararlanmak istiylorum

SIRADAKİ HABER