Bakanlık İhtiyaç Sahiplerine 20, 30, 40 Bin Liralık Maddi Yardım Veriyor! Hemen Başvurun!

Aile Bakanlığı, 2021 yılında ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilecek olan barınma yardımı ödemelerini arttırdı. 20, 30, 40 bin liralık yardımlar için başvuru şartları güncellendi.

Bakanlık İhtiyaç Sahiplerine 20, 30, 40 Bin Liralık Maddi Yardım Veriyor! Hemen Başvurun!

Aile Bakanlığı, barınma yardımlarından yararlanmak isteyen vatandaşların 2021 yılında karşılamaları gereken koşulları güncelledi. Bunlardan en önemlisi ise kişinin gelir şartı oldu. İhtiyaç sahibi olan vatandaşların başvurularının kabul edilmesi için aranan şartlara ve yapılan son açıklamalara haberimizde yer verdik. İşte 2021 barınma yardımı ödemeleri ile ilgili tüm merak edilenler…

Aile Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere sağlanan en yüksek tutarlı olan desteklerden birisi de barınma yardımlarıdır. Bakanlığın Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü aracılığıyla verdiği bu yardımlar kapsamında binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa gerekli ihtiyaçlarını karşılamaları için yüklü miktarda ödeme yapılmaktadır. Aile Bakanlığı, barınma yardımından yararlanmak isteyen vatandaşlar için 2021 yılında barınma yardımları kapsamında verilecek olan destek tutarlarını ve bu yardımdan yararlanmak için karşılanması gereken şartları açıkladı.

2021 BARINMA YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Aile Bakanlığı tarafından yapılan yardımların açıklandığı internet sayfasındaki bilgiler güncellendi. 2021 yılında yapılacak destek ödemelerinin miktarlarının yanı sıra aranan gelir şartı da yükseltildi.

Asgari ücretin üçte biri üzerinden hesaplanan gelir şartı barınma yardımının öncelikli olarak karşılanması gereken koşul olarak karşımıza çıkıyor. Brüt asgari ücrete yapılan zammın ardından barınma yardımlarından yararlanabilmek için aranan gelir şartı miktarı da 852 liraya yükseltildi.

Aile Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmede, ihtiyaç sahibi vatandaşların barınma yardımına başvuru yapabilmesi için gerekli şartlara yer verildi. Bu şartlar;

-Hane içindeki kişi başına düşen gelirin net asgari ücretin 1/3’ünden az yani 852,53 liradan az olması gerekmektedir.

-Kişinin yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dulluk gibi özel şartlardan birini taşıyor olması gerekmektedir.

-Ev yapımlarında kullanılacak arsanın ya da onarımı yapılacak evin tam hisseli tapusuna haiz olunması gerekmektedir.

2021 BARINMA YARDIMLARI NE KADAR?

Aile Bakanlığı, 2021 yılında barınma yardımları kapsamında vatandaşlara verilecek olan yardımların miktarını da açıkladı.

Açıklanan bilgilere göre, Aile Bakanlığına destek almak için başvuru yapan ve bu başvurusu kabul edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlara ev onarımlarında kullanmaları için 20.000 lira, prefabrik ev yapımları için 30.000 lira, betonarme ev yapımları için 40.000 lira destek verileceği kesinleşti.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2021, 23:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Leyla mercsn
Leyla mercsn - 1 ay Önce

Dul ve yetim aylıgıyla geçinmeye çalışıyorum 3. Çocukla bana ev cıkmazmı acaba

Mehmet karabıyun
Mehmet karabıyun - 1 ay Önce

/85çalışamaZ raporluyum 2022 sayılı sayfaya göre engelli maaşı almaktayım bunun haricinde başkada gelirim bulunmamaktadır maddi manevi yapılacak olan desteklerden ve yardımlardan faydalanmak istiyorun saygılarımla

Hüseyin ali karakoç
Hüseyin ali karakoç - 1 ay Önce

Betonarme binanın dış ve iç cephe için 40000 tlye ihtiyacım var

SIRADAKİ HABER