Bakan Açıkladı: ÖTV İndirimi Olacak Mı?

Maliye Bakanı Naci Ağbal, katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Ekonomi hakkında açıklamalarda bulunan Ağbal, 2017 yılında herhangi bir vergi artışının olmayacağını belirtti. Ağbal, ÖTV konusunda da açıklamalarda bulundu.

Bakan Açıkladı: ÖTV İndirimi Olacak Mı?

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bir televizyon programında ekonomiye dair açıklamalarda bulundu. Ekonomiyi canlandırmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Ağbal, “Ekonomik anlamda aldığımız tedbirler yavaş yavaş etkisini göstermeye başlıyor. Büyüme konusunda her daim zirvede yer aldık. Şimdi de çeşitli yerlerden Türkiye’nin ekonomisini bozmak için saldırıyorlar. Ancak yaptığımız çalışmalar ile ekonomiyi daha da güçlü bir hale getireceğiz” dedi.

ÖTV İNDİRİMİ DÜŞÜNMÜYORUZ

2017 yılında vergi artışı olup olmadığının sorulması üzerine açıklamalarda bulunan Ağbal, “Ekonomik anlamda vatandaşlarımızı zorlamamak için herhangi biri vergi artışı düşünmüyoruz. Bu konuyu her yerde açıkladım. 2017 yılında hiçbir vergi artışı olmayacak. Ayrıca ÖTV konusunda çok soru geliyor. Ancak ÖTV konusunda herhangi bir indirim düşünmüyoruz. Ekonomik anlamda gelişmek için bu şart. Bilindiği üzere beyaz eşya, konut ve mobilya konusunda çeşitli vergi indirimleri düzenledik. Şu an başka sektör için vergi indirimi düşünmüyoruz. İlerleyen zamanlarda ne olacağı bilinmez. Ancak şu anda ÖTV ya da başka sektörler için indirim yapmayı planlamıyoruz” dedi.

Açıklamalarına devam eden Ağbal, “Öte yandan vatandaşlarımız için çeşitli vergi indirimleri uzun yıllardır düzenleniyor. Ekonomik anlamda oldukça güçlü bir ülkeyiz. Bu da uzun yıllar böyle devam edecektir.”

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 18:52
YORUM EKLE