Antalya’da Sebze Fiyatları Tavan Yaptı

Antalya’da mevsim normallerinin dışında yaşanan soğuklar, mahsulleri kötü etkiledi. Yaşanan kötü hava şartları sonucunda Antalya’da sebze ve meyve fiyatları tavan yaptı. Mevsim normallerinin üzerine çıkan fiyatlar, vatandaşların cebini yakmaya devam ediyor.

Antalya’da Sebze Fiyatları Tavan Yaptı

Türkiye’de kış döneminde bile ılıman bir iklime sahip olan Antalya ve Mersin, Türkiye’nin meyve ve sebze ihtiyacını karşılıyordu. Ancak son dönemde kış şartlarının oldukça zorlu geçmesi ve mevsim normalleri dışında hava sıcaklıklarının olması mahsullere zarar verdi. Olumsuz hava şartları sonrası sebze ve meyve fiyatları tavan yaptı. Yükselen fiyatlar vatandaşların cebini yakıyor.

GÜNLÜK HAL ÇIKIŞ FİYATLARI AÇIKLANDI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Müdürlüğü’nden günlük hal çıkış fiyatları açıklandı. Fiyatlar ise oldukça yüksek. Yapılan açıklamalara göre mevsim şartlarından dolayı en yüksek fiyatın fasulye, biber ve salatalıkta olduğu belirtildi. Antalya’da hal çıkışı fasulyenin fiyatı 9 TL, biber 4-6.30 TL, salatalık 3,50-9 Türk Lirası arasında olduğu belirtildi. Market ve manavlarda bu fiyatlar ise salatalık 6-8, fasulye 15 ve biber 8-9 şeklinde açıklandı.

Sebze fiyatlarında yaşanan aşırı artışın mevsim şartları gerekçesiyle olduğu belirtildi. Öte yandan yapılan açıklamada sıcaklıkların tekrar artış göstermesi durumunda manavlarda ve pazarlarda sebze-meyve fiyatlarının tekrar normale döneceği belirtildi.

Kışın çok sert geçtiğini belirten yetkililer, yavaş yavaş havaların ısınmaya başladığını ve önümüzdeki günlerde fiyatların daha iyi olacağını belirtti.

YORUM EKLE