Annelere 100 Euro Devlet Destek Ödemesi 2021 Yılında E-Devlet Üzerinden Devam Ediyor!

AB Projesi kapsamında annelere her ay 100 Euro devlet desteği ödemeleri 2021 yılında da devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz yıl toplamda 10.250 anneye 26 milyon Euro destek ödemesi yapıldı. E-Devlet üzerinden başvurular devam ediyor.

Annelere 100 Euro Devlet Destek Ödemesi 2021 Yılında E-Devlet Üzerinden Devam Ediyor!

Çalışmayan annelere devlet desteği kapsamında 100 Euro çocuk destek ödemeleri ilk olarak 2019 yılında uygulanmaya başlandı. Pilot uygulamaların ardından başarılı olan proje, Türkiye'nin çeşitli illerinde de uygulamaya geçirildi. Proje kapsamında yeni düzenlemeler hayata geçirildi. Bir çok annenin habersiz olduğu bu devlet yardımı için geçtiğimiz yıl toplamda 10.250 anneye devlet desteği verildi. 2020 yılı içinde proje kapsamında yapılan destek ödemesi için 26 milyon Euro ödeme yapıldı. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti arasında ortaklaşa gerçekleştirilen projenin başvuru ve ödeme süreçleri SGK tarafından yürütülüyor.

Kurumsal Çocuk Bakımı Projesi

Çalışmayan annelerin desteklenmesi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği, 2019 yılında pilot uygulamasına başladığı Kurumsal Çocuk Bakımı projesini yeni yılda da devam ettiriyor. Bu proje kapsamında çalışmayan annelerin iş gücüne katılması ve istihdamı arttırması hedefleniyor. Çocuklarını kreşe gönderen annelere aylık 100 Euro maddi destek ödemesi yapılıyor ve bu ödemeler çocuk 72 aylık olana kadar devam ediyor. Türkiye'nin çeşitli illerinde uygulanan projelerin, başarıya ulaşması durumunda Türkiye'nin tüm illerinde uygulanması hedefleniyor. Yapılan resmi açıklamada geçtiğimiz yıl toplamda 10.250 anneye 26 milyon Euro destek verildiği açıklandı. Birçok annenin bilgi sahibi olmadığı, başvuruların düşük olduğu bu destek ödemesinin detaylarını hep birlikte inceleyelim.

ANNELERE 100 EURO DESTEK ÖDEMESİ

SGK Kurumsal Çocuk Bakımı Projesi kapsamında şartları sağlayan annelere aylık 100 Euro maddi destek veriliyor. Yapılan yeni düzenlemeyle birlikte annelerde aranan tek şart çalışmıyor olması. Çalışmayan anneler 2021 yılında bu destekten faydalanabilecekler. Eğer 0-60 ay yaşında bir çocuğunuz varsa ve çalışmıyorsanız bu destek projesine başvuru yapabilirsiniz. Proje için belirlenen pilot şehirler şuanda; Ankara, Bursa, Elâzığ, Malatya, İzmir İstanbul ve Antalya olarak açıklandı. Bu şehirlerde ikamet eden anneler projeye başvuru yapabilecekler, buranın dışında yer alan kişiler projeden yararlanamaz. Aynı şekilde part-time veya tam zamanlı çalışan anneler projeden faydalanamazlar. Proje desteği çocuk 72 aylık olana kadar devam etmektedir. Yani çocuğunuz doğduğu andan itibaren 5 yaşına gelene kadar bu projeden faydalanabilirsiniz. Buda sizin için toplamda 6 bin Euro'ya kadar bir destek ödemesine denk gelmektedir.

Geçtiğimiz yıl belirlenen kontenjan 10.500 kişi olarak açıklanmıştı. Projeden faydalanan kişi sayısı ise 10.250 kişi olarak açıklandı. Buradan hareketle projeye beklenenden daha az başvuru yapıldığını söyleyebiliriz. Sizlerde gerekli şartları sağlıyorsanız, başvuru yaparak anında 100 Euro devlet desteğinden faydalanabilirsiniz. Üstelik başvurular E-devlet üzerinden hızlıca gerçekleştirilebiliyor. İsterseniz hep birlikte başvuruların nasıl yapılacağını inceleyelim.

ANNELERE 100 EURO DESTEK E-DEVLET BAŞVURUSU

100 Euro devlet desteğinden yararlanmak isteyen anneler başvurularını E-devlet aracılığıyla anında gerçekleştirebilirler. Başvuru yapmak için buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. E-devlet bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra platform sizi SGK'nın proje başvuru sayfasına aktarmaktadır. Buradaki bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra başvuru sonucunuzu bekleyebilirsiniz. Başvurunuzun olumlu sonuçlanmasıyla birlikte anında annelere 100 euro devlet desteğinden yararlanabilirsiniz. Yapılan yardımlar çocuk 72 aylık olana kadar devam etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 18:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seherşahin
Seherşahin - 7 gün Önce

Kredi çekmek istiyorum

SIRADAKİ HABER