2021 Akbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır? ATM ve QR Kod İşlemleri

Akbank kartsız para çekme işlemleri 2021 yılında yenilendi. Akbank mobil uygulamasıyla vatandaşlarımız ATM üzerinden QR kod okutarak kartsız para çekme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Yapılan araştırmaya göre pandemi sonrasında kartsız para çekme işlemleri tam 4 kat arttı.

2021 Akbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır? ATM ve QR Kod İşlemleri

Akbank ATM’den kartsız işlemler ile vatandaşlarımız istedikleri zaman nakit çekimi yapabilir ve para yatırabilir. Vatandaşlarımızın acil durumlarda kartımı yanıma aldım ya da en yakın şube nerededir gibi sorular sormasına gerek kalmıyor. Akbank’ın kartsız para çekim özelliği vatandaşlarımız kartları yanında olmasa da hızlıca nakit çekimi yapabilir ya da yatırabilir. Bunun yanın da vatandaşlarımızın kartsız olarak yapabilecekleri farklı işlemler de vardır. Biz sizler için hepsini teker teker derledik.

AKBANK KARTSIZ PARA ÇEKME

Vatandaşlarımızın Akbank ATM’lerini kullanarak kartları olmadan da para çekimi yapabilirler. Kartları yanında olmasa bile vatandaşlarımızın telefonları sayesinde çekim yapması oldukça kolaydır. Bunun için vatandaşlarımızın Akbank mobil uygulamasına sahip olmaları ve hesaplarının olması gereklidir.

İşte bizde sizler için Akbank ATM’den kartsız para çekimi nasıl yapılır adım adım yazdık;

AKBANK QR KODU İLE NAKİT ÇEKİMİ

Vatandaşlarımız QR kodu ile çok kolay bir şekilde nakit çekimi yapabilirler. İşte en basit ve pratik yol;

  1. Öncelikle vatandaşlarımızın Akbank Mobil hesaplarına giriş yapmaları gerekir
  2. Transfer seçeneğinden para çekme menüsüne gelmeleri gerekir
  3. Arından referans kodu ile para çekme demeleri ve hesap seçimi yapmaları gerekir
  4. ATM’den giriş yapmaları ve kartsız işlemlerden Para Çekme seçeneğinden Referans Numarası ile Para Çekme seçilir
  5. Mobil uygulamadaki referans kodu girilir ve böylece vatandaşlarımız nakit çekimlerini yapabilirler.

Vatandaşlarımız kart olmadan para yatırmanın yanı sıra para çekimi daha birçok işlem yapabilir. Bura da vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken en önemli husus ise ATM’de işlemleri bittikten sonra çıkış yapmaları gerektiği. Çıkış yaparak vatandaşlarımız kendilerini ve bilgilerini herhangi bir olumsuz durama karşı koruyabilirler.

Akbank Para Çekme Limiti

Akbank normal para günlük limiti 2 bin Türk lirasıdır. Fakat salgın başladığında bu yana vatandaşlarımıza olan hizmetin kalitesini arttırmak adına bu limit 5 bin Türk lirasına kadar çıkarılmıştır. Günlük limitler ise her gün 23.59’dan sonra sıfırlanır.

Akbank para yatırma işleminde ise günlük limit bulunmamaktadır. Fakat vatandaşlarımız kartsız para yatırırken bir gün içinde en fazla 19 bin 990 Türk lirası yatırabilirler. 

Akbank ATM’lerinden Kartsız Hangi İşlemler Yapılır?

Gelişen teknoloji sayesinde vatandaşlarımız Akbank ATM’lerinden para çekme ve yatırma işlemleri dışında başka işlemleri de kartsız olarak yapabilirler. İşte vatandaşlarımızın yapabilecekleri tüm işlemler;

  • Referans kodu ile para yatırma ve çekme
  • Hesaba para yatırma
  • Kredi kartı borç ödemesi yapılabilir
  • Vatandaşlarımız bireysel kredi ödemelerini yapabilirler
  • Şans oyunları ödemelerini yapabilirler
Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 00:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER