1000 TL Pandemi Sosyal Destek 3. Faz Başvuruları Devam Ediyor

2021 yılı devlet yardımları tüm hızıyla devam ediyor. 1000 TL pandemi sosyal destek yardımları için 3. faz yardım başvuruları E-devlet üzerinden devam ediyor. Şartları sağlayan herkes başvuru yapması durumunda 1000 lira maddi destek alabilecek.

1000 TL Pandemi Sosyal Destek 3. Faz Başvuruları Devam Ediyor

Mart ayı itibariyle ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını, ekonomik dengeleri temelinden sarstı. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Ekonomik İstikrar Kalkanı adı altında devletin yardım ödemeleri başlatıldı.

Pandemi sosyal destek ödemeleri kapsamında vatandaşlarımıza aylık 1.000 TL maddi yardım ödemeleri yapıldı. Birinci faz ve ikinci faz başvurularından sonra an itibariyle üçüncü faz başvuruları devam ediyor. Birinci ve ikinci faz yardımları kaçıran, daha önceden bu yardımlardan faydalanamayan binlerce okurumuz üçüncü faz yardımlarından faydalanabilecekler.

1000 TL PANDEMİ SOSYAL DESTEK

Devlet yardımları kapsamında ödemeleri gerçekleştirilen 1000 TL yardımlarla ilgili olarak karıştırılan en büyük nokta, yardımların hane bazlı olması. Bir çok kişi başvuru yaparken hem kendisi hem eşi üzerinden hatta çocukları üzerinden pandemi destek başvurusu gerçekleştirmektedir. Kaç kişi üzerinden başvuru yapacak olursanız olun, 1000 TL pandemi destek ödemeleri hane üyelerinden sadece birine yapılmaktadır.

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

1000 TL pandemi yardım başvuruları TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılamaktadır. Son numarasına göre başvuru günleri;

0-Pazartesi

2- Salı

4-Çarşamba

6-Perşembe

8-Cuma

Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir kısıtlama yoktur. Herkes başvuru yapabilir.

3. FAZ PANDEMİ DESTEĞİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Faz 1 ve faz 2 yardımlarından faydalanan kişiler faz 3 yardımlarından faydalanamayacak. 5510 sayılı 4C kapsamındaki memurlar yararlanamaz. SGK’dan aylık veya destek alanlar, işsizlik ödeneği alanlar 3.faz yardımlarından yararlanamayacaklar.

Hesabınıza Para Yatmış Olabilir!

Bazı vatandaşlarımız pandemi destek ödemesi başvurusu sonrasında ödemelerin ne zaman yapılacağını merak ediyorlar. Üstelik 1. Faz ve 2. Faz yardım başvurularının hesaplarına yatmadığını belirten binlerce kişi bulunmaktadır. Bu ödemeleri E-devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama bölümüne PTT Kamu  Kurumlarından Ödeme şeklinde arama yaparak sorgulayabilirsiniz.

SOSYAL YARDIM HATTI REKOR KIRDI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olan ALO 144 hattı sosyal yardımlarla ilgili olarak tüm vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Bu hat üzerinden yapacağınız görüşmelerde müşteri temsilcileri sizin tüm başvuru süreçleriniz hakkında bilgi sahibi olup, sizi en doğru bir şekilde yönlendirebilir. Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte Alo 144 Sosyal Destek Hattı’na yaklaşık 5 milyon çağrı geldi. Aşırı yoğunluk yaşanan hatlarda saatlerce sıra beklemek mümkün.

1000 TL YARDIM BAŞVURUSU

2021 yılı itibariyle 3.faz pandemi destek yardımına başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız E-devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler. İlgili sayfaya gitmek için buraya tıklayarak başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz. E-devlet bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Yeniden hatırlatmakta fayda var. Bu yardımdan sadece hanedeki 1 kişi yararlanabilir! Formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra sonuçların açıklanması ve ödemelerin yapılması için beklemeniz gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER