27 Aralık 2016 Salı 13:25
TEOG 1. Dönem Sınav Sonuçları Ocak ayında açıklanabilir

Ortaöğretim son sınıf öğrencilerinin eğitim görecekleri liseleri seçmelerinde etkili olacak olan TEOG sınavlarının 1. Dönemi geçtiğimiz Kasım ayında yapılmıştı.  Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Sınavına (TEOG) giren öğrenciler TEOG sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi sabırsızlıkla bekliyorlar.  Yıl içerisinde 2.Dönem ve  mazeret sınavları olarak gerçekleşen sınavın sonucunu açıklaması ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından  belli bir tarih verilemese de geçmiş yıllarda yapılan 1. Dönem TEOG sonuçları açıklanma tarihi göz önüne alındığında Ocak ayının ikinci haftasında açıklanması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl yapılan TEOG merkezi sınav sonuçları  18 Ocak tarihinde açıklanmıştı. 

TEOG SONUÇLARI OCAK'IN İKİNCİ HAFTASINDA AÇIKLANABİLİR

Ortaöğretim öğrencilerinin ve ailelerinin heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Kasım ayında yurt genelinde gerçekleştirilen Teog sınavına yaklaşık olarak 1 milyon 190 bin 826 öğrenci katılmıştı. 23-24 Kasım tarihleri arasında 4 oturumda gerçekleşen sınavda çoktan seçmeli 20 soru soruldu. Sınavın sonra ermesinden sonra sonuçların açıklanma sürecine girildi. Milli Eğitim tarafından sonuçların açıklanması ile ilgili net bir tarih verilemese de geçen yıl yapılan sınavın sonucunun 18 Ocak’ta açıklanması bu yılda bu tarihlerde açıklanabilir ihtimalini güçlendiriyor.

TEOG MAZERET SINAVI SONUÇLARI DA AYNI ZAMANDA AÇIKLANACAK
 

Kasım ayında yapılan  TEOG sınavına mazeretlerinden dolayı giremeyenler daha sonra mazeret sınavına girmişlerdi. Sonradan sınava giren bu öğrencileri  sınav sonuçları da TEOG sonuçları ile aynı anda açıklanacak.
 

EOKUL’DAN ÖĞRENİLECEK

TEOG sınav sonuçları MEB  tarafından açıklamasının duyurulmasından sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesi meb.gov.tr ve www.eokul.gov.tr adresi üzerinden öğrenilebilecek.

 

YANLIŞLAR DOĞRUYU GÖTÜRMEYECEK

MEB tarafından yapılan ortak sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru soruldu Sınav sonunda yapılan değerlendirmelerde yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek. Ortak sınavlarda A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere dört tür kitapçık verildi ve sınav süresi her ders için 40 dakika olarak yapıldı. 

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, içerik ve yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.