01 Ocak 2017 Pazar 12:30
Sanayi Bakanlığı yurt dışı personel alımı listesini yayınladı

Sanayi Bakanlığı yurt dışın personel alımı listesini yayınladı ve listeye göre 4 ülke için memur alımı gerçekleştirilecek. Personel alımlarında her ülke için ana dili bilme zorunluluğu var. Yani ABD'de görev yapmak için İngilizce veya Japonya'da görev yapmak için Japonca bilmeniz gerekiyor. Görevlendirilecek ülkeler arasında ise Almanya, Japonya ve ABD yer alıyor. Yeterlilik sınavına girmek için yabancı dil zorunluluğunun olduğunu söyleyelim. Mesleki yeterlilik sınavında başarılı olanların iş alımında başarılı bir pozisyonda olacağı bildiriliyor. 

YABANCI DİL ZORUNLULU VAR

Sanayi Bakanlığı personel alımı listesinde şart koşulan ana dilde YDS zorunluluğunun da olduğunu söyleyelim. Artık yabancı dil bilmek yetmiyor aynı zamanda bunun belgesini almak gerekiyor. YDS sınavından 80 ve üstü puan almanız bu iş alımı için şart koşuluyor. YDS haricinde eşdeğerliliği ÖSYM tarafından saptanmış uluslararası dil sınavlarından az önce belirttiğimiz puana eşdeğer puan alınması gerekmektedir.

Başvuruların 16 Ocak 2017 tarihinde saat 23.59'a kadar elektronik ortamda yapılacak. Başvuruları Sanayi Bakanlığı resmi sitesinde görüntüleyebilirsiniz. Bütün bilgilerinizi eksik olarak girdikten sonra kaydınızın oluştuğuna dair bir bilgi mesajı alacaksınzı ve bu mesajdan sonra sınav ile ilgili duyuruları takip edeceksiniz. Sınavlardan sadece herhangi birisi için başvuruda bulunabilirsiniz. 
Son Güncelleme: 01.01.2017 16:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, içerik ve yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.