Fehmi Demirbağ, Birlik Vakfı seminerinde konuşacak

Haber24 Yazarı Fehmi Demirbağ, Birlik Vakfı'nın seminerine konuşması olarak katılacak...

Fehmi Demirbağ, Birlik Vakfı seminerinde konuşacak

Haber24 yazarı ve Kanal T Programlar Sorumlusu Fehmi Demirbağ'ın, 18 Şubat 2017 Cumartesi saat 14.30 da M.T.T.B. konferans salonunda "erdemli gençlik" seminerinde konuşma yapacak... 

ASIM'IN NESLİ İÇİN "ERDEMLİ GENÇLİK PROJESİ" başlığı altında çok sayıda seminer veren Demirbağ söyleşilerine yoğun bir şekilde devam ediyor. Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Demirbağ şunları söyledi:

"Mesele ne, fiziki mekanların olmasından öte şu gönülleri halletmek, bu kafa yapısını halletmek, zihinleri halletmek. Onun için kültür inkılabına ihtiyacımız var. Asıl reformu kültürde yapmamız lazım, kültür ihtilaline, kültür devrimine şiddetle ihtiyacımız var." Liderimiz, reisimiz Recep Tayyip Erdoğan aslında yapılması gerekenleri böyle işaretlendirmiştir. Nüfusumuzun % 25' i 12 yaş altında. % 64'ü 34 yaş altı. Genç bir nüfusumuz var yani. 20 milyon lise ve altı...üniversitesiyle yaklaşık 24 milyon çocuğumuz-gencimiz okul sıralarında. Ancak ülkenin %3'ü düzenli kitap okuma alışkanlığında. Yani koca ülkede şunca mürekkep mesaisinde olan sayıya rağmen kitap okuma alışkanlığı 2.400 bin. Salt formal eğitimle buraya kadar. İnformal eğitimde maalesef yokuz. Batının değer yargıları ve kültürü topyekün bizleri kuşatmış durumda. 

Çocuk edebiyatında yokuz.

Çizgi filmler, internet oyunlarımız yok.

Çocuklarımıza milli oyuncak üretemiyoruz. 

Çünkü sanal çizgiromanlarımız-kahramanlarımız yok.

Oysa cehalet hem kör haliyle-enformatik cehaletle hepimizi sarıp sarmalamış vaziyette. Fakirlik işte bu cehaletin neticesi. İşlenen ahlaksızlıklar...

Bakın deistlik modası sarıp sarmalamış yavrularımızı, oran %44'lerde...

Lgbti gibi alfabenin hertürlü tezahürüyle, hatta bir sendikal hareketle sapıklık liselerde...

Uyuşturucunun yine hertürlüsü...

Ensest...

Her menşeiden terör...

Bilumum sapkınlık...

Evlatlarımızın ismini Muhammed koymakla, Fatıma koymakla netice alamıyoruz; onlar kültürel işgal ile geleceğin Richard'ları, Elizabeth'leri...Zekatsever müesselerimiz bu gerçeğin ya farkında değiller, ya görmezden gelmekteler...

Onlar okutarak dönüştürdüklerimiz; "zulüm 1453'te başladı" diyen, hacıbaba torunları...

İşte bütün bunların ışığı altında, "İlimde, Sanatta, Kültürde, Edebiyatta ve Ahlakta; Milli uyanış hareketi bekliyoruz.

"Küresel sehirler, küresel markalar artık dünyada devletler gibi siyasi aktör haline geliyor. Kültür de siyaset ve ekonomi gibi stratejik unsur oluyor.
"Küresel markalar ki; İŞGALCİ KOLLUK KUVVETLERİ!

ŞİMDİ MİLLİ MÜDAFA ZAMANI! KIZLI-ERKEKLİ KAYBEDECEĞİZ YOKSA GELECEĞİMİZİ!

YANİ; NE KARA KUVVETLERİ, NE HAVA KUVVETLERİ, NE DENİZ... İLLA Kİ; KÜLTÜR KUVVETLERİ!

Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; "Biz unutsak da tarih unutmuyor. Karşımızdakiler hiç unutmuyor. Maalesef bir dönem bu büyük milleti -bu millet sıradan bir millet değil- kendi tarihinden, kendi geçmişinden koparmak için kasıtlı bir politika izlenmiştir. Uzun yıllar boyunca öyle çarpık bir eğitim sistemi uygulanmıştır ki, ilkokul, ortaokul, lisede okuduğu kadar tarihinden haberdar olan evladımız, bu ülkenin, bu milletin geçmişinin 90 yıldan ibaret olduğunu sanıyor. Bize ne okuttular biliyor musunuz? Yat, yat; uyu, uyu; uyu, yat. Bizi öyle yetiştirmeye çalıştırdılar. Uyuya uyuya bir nesil, olsa olsa karpuz tarlasında karpuz büyür. Böyle bir çarpık durumla bizi karşı karşıya bıraktılar".

"Artık yeni nesillere tarihimizi, kültürümüzü, medeniyetimizi bu hakikatler ışığında öğretmeli, eğitim vermeliyiz. Milli Eğitim Bakanımız burada, müfredat ona göre hazırlanıyor. Gençliğimizi yetiştireceğiz. Adı milli. Milli eğitim sistemimiz hem millilik, hem de eğitim ve öğretim boyutuyla ideal hale gelmeden hiçbir meseleyi çözemeyiz. Yeni dönemde önceliğimiz inşallah bu olacaktır" Reisimizin bu ifadeleri doğrultusunda bizlerde mücadelemize ara vermeksizin devam edeceğiz. "dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2017, 16:47
YORUM EKLE